Yüzünde Doğum Lekesiyle Doğan Oğlu Normal Hissetsin Diye Kendi Yüzünü Boyayan Anne

-

Brezilya'da yüzünde büyük bir doğum lekesiyle doğan Enzo'yu annesi o kadar seviyor ki, o normal hissetsin diye yüzüne lekenin bir replikasını boyatmış.

DailyMail'in derlediği içeriği sizlerle paylaşıyoruz:

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/femail/articl...

Oğlunun normal hissetmesini sağlamak isteyen anne, oğlunun yüzündeki büyük doğum izinin mükemmel bir taklidini yüzüne boyattı.

Bir yaşındaki Enzo Cestari, alnının çoğunu kaplayarak yüzünün tek tarafından burnuna kadar uzanan bir doğum lekesi ile doğdu. Enzo'nun 26 yaşındaki Brezilya'lı annesi Carolina Giraldelli ise bu durumu hiç saklamamaya yemin etti ve oğlunun olduğu gibi mükemmel olduğunu hissettiğinden emin olmayı kafasına koydu. Bu yüzden de profesyonel bir makyaj sanatçısının yardımıyla, oğlunun yüzündeki izin taklidini kendi yüzüne çizdirdi, hatta böyle işe bile gitti!

Bir yaşındaki Enzo Cestari, alnının çoğunu kaplayarak yüzünün tek tarafından burnuna kadar uzanan bir doğum lekesi ile doğmuştu.

Carolina makyajı yüzünde taşıyarak bir gün geçirdi ve duygularını şu şekilde aktardı: "Kabul etmeliyim ki bir süre toplumun acıma, aşağılama, korku ve bazen iğrenme ile oğluma baktığını görmek ve hissetmek zordu. Fakat kolay olmasa da eşim ve ben normal davranıyoruz ve onu her zaman olduğu gibi göstereceğiz."

Carolina bu şekilde işe bile gitmiş!

Enzo'nun doğum lekesi derideki pigment hücrelerinin fazla büyümesiyle ortaya çıkan "konjenital melanositik nevüs" isimli bir durumdan kaynaklanıyor.

Enzo göbek bağının iki kez boynuna dolandığının fark edilmesi ardından sezaryen ile doğmuş.

Annesi de "İzini çok seviyorum, o kadar seviyorum ki kısa bir an için de olsa bende de olsun istedim." diyor. "Enzo'ya sevgimi göstermek istedim, o yüzden makyaj sanatçısı olan arkadaşımdan Enzo'nun yüzündeki görüntünün aynısını yaratmasını rica ettim. Tanrı'nın bana en büyük hediyesi olan Enzo'nun onuruna makyaj ve fotoğraflar Anneler Günü'ne yakın yapıldı. Makyaj tamamlandıktan sonra çok etkilendim, çünkü dünyadaki en güzel kadın gibi hissediyordum."

Küçük çocuk da annesinde farklı -ya da tanıdık- bir şeyler olduğunu görünce çok tatlı bir tepki vermiş.

"Davranışımı sevdiğine eminim. Birçok fotoğraf çekildik ve sabahımız çok eğlenceli geçti. Fotoğraflardan sonra işe bu makyajla gittim."

Doğum anını anlatırken anne, Enzo'nun doğum lekesini en başta kir sandığını fakat sağlık personelinin yüzündeki korkmuş ifadeyi görünce bir şeylerin doğru olmadığını anladığını söylüyor.

Enzo henüz 5 günlükken lekenin zararlı olup olmadığını öğrenmek için ameliyat olmak zorunda kalmış. Şimdiyse annesi lekeyi asla saklamamaya yemin etmiş, çünkü bunun oğlunun doğal hali olduğunu biliyor.

"Birkaç insan bana değişik şekillerde baktı ama ben çok sakindim, çünkü dünyanın en gururlu annesi gibi hissediyordum. O gece uyuyana kadar makyajı silmedim ama o zamandan beri bende kaldığını hissediyorum."

Oğlunun normal bir yaşama sahip olmasını istemek tabii ki en büyük hakkı!

Bu yüzden de kendisi gibi olan birini görerek bunu hissetmesini sağlamak istemiş.

Oğlunun yüzündeki kir sandığı şeyin leke olduğunu fark ettiğinde, sadece sağlıklı bir şekilde doğduğu için şükretmiş ve daha güçlü bir insan olmaya karar vermiş.

"O andan itibaren daha güçlü, korkusuz, cesur ve oğluma sunulacak bütün zorluklarla karşılaşmaya hazır birisi olmam gerektiğine karar verdim."

Ameliyat sonuçlarını aldıklarında lekelerin sadece yüzdeki boya gibi olduğunu öğrenmişler. Yani zararı yokmuş!

Ayrıca bu tür vakalarda lekelerin zamanla azalarak kaybolduğu sık görülen bir durum!

Oğlu ile görüntülerini internette paylaşan anne, diğer insanlardan bolca güzel yorum almış.

Bu konuyla ilgili ise şöyle diyor: "Rahatlatıcı, cesaret verici ve harika yorumlar o kadar fazlaydı ki, duygularım beni etki altına aldı."

"Eminim oğlumla fotoğraflarımı görünce sayısız anne aynı şekilde hissetmiştir."

Bu aileye ve Enzo'ya mutlu bir yaşam diliyoruz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
begumdebegum

çoook tatlılar!

selaminko

kadının yaptığı yanlış. eğer normal karşılanmasını istiyorsa yapmamalıydı bunu. tam tersi kendisi bu durumu kabullenemediği için kendi suratını da boyamış. kadın bu durumu muhtemelen çocuğundan daha fazla dert ediyor.

toreador

o yasta cocuk neden kendisinin anormal oldugunu dusunecek bunu bir sordun mu sevgili editor. Kadin reklam olsun diye kasmis sende icerik diye bize cakmissin iste. Cocuk oldukca mutlu umarim hepte mutlu olur

ozlem-ozkan24

Benim kolumda da lekeler var ve sadece insanlar hatırlatıyor lekeleri mi halbuki ben memnunum bana verilmiş bir hediye.İnsanların tepkileri çok acımasız. ne kadar kafaya takmasak da insanın içi acımıyor değil. bakışlar ilk tepkiler koluna dövme yaptır diye ısrar edenler. ama ben seviyorum ne olursa olsun insanların dış görünüşüne göre yadırgamamak ve bakarak taciz etmemek lazım.:)

asena_elif_94

Zamanla kaybolur demişler ve kaybolmaya da başlamış. Analar işte. Evlatları için yapmayacağı şey yok.

Görüş Bildir