Yüzde Kaç Sözelcisin?

733PAYLAŞIM

Valla bu sözelcilerle uğraşıp duruyorlar. Biz de bu duruma kayıtsız kalamayıp ne yapabiliriz diye düşündük ve bu testi hazırladık.

Yüzde kaç sözelcisin? Öğrenmek için haydi teste!

1. Haydi başlayalım! Görseldeki indirim yapan mağaza toplam yüzde kaç indirim yapmıştır?

50
75
55
85
90
100

2. Soru gayet açık. Cevap kaç sence?

30
32
34
36

3. Sence saat kaçı gösteriyor?

20.30
20:24
8.30
8:24

4. Cebinde 18 liran var diyelim. Arkadaşlarına da sen ısmarlıyorsun. Bu kafede 18 lira ile kaç latte kaç mocha alabilirsin?

3 latte 1 mocha
2 latte 1 mocha
2 mocha 2 latte
1 latte 2 mocha

5. Görseldeki boşluklarda ''kaç'' yazmayacağı kesin. Pekii gerçek cevaplar ne olmalı?

147 - 35
47 - 35
57 - 55
47 - 45

6. Çöz bakalım çözebilirsen!

19
67
165
38

7. Sandviç ekmeğine salamları ne şekilde koymak sana daha uygun?

8. Geldik son soruya! Öğretmensin ve bir öğrencin bu soruyu bu şekilde cevaplamış. Ona bu soru için 10 puan üzerinden kaç puan verirdin?

10
5
0
7

%100 Sözelcisin!

Verdiğin yanıtlara göre sen yüzde 100 sözelcisin! Sen iflah olmaz bir sözelcisin. Matematik, geometri, fen dersleri bunların hiçbiri sana göre değil. Zaten okul hayatın boyunca bunlardan hep kaçtın. Kaçtın ama nereye kadar işte! Testimiz her şeyi ortaya çıkardı! Şaka bir yana sözelciysen sözlecisin ne olmuş yani herkesin sayısal zekası iyi olacak diye bir şey yok. Senin de sözel zekan gelişmiş ve bu alanda geliştirmişsin kendini. Ortamlarda sözelcilerle dalga geçildiğini falan duyarsan sakın susma. Sen de onlara tarihten, coğrafyadan, edebiyattan bir soru sor ve yüzlerini izle sadece!

%85 Sözelcisin!

Verdiğin yanıtlara göre sen yüzde 85 sözelcisin! Buna şaşırdığını sanmıyoruz. Sözelcilik senin benliğine işlemiş. Sayısalcı olmanın hiçbir zaman yanından geçmemişsin çok da iyi yapmışsın valla. Ne o öyle sayılar, x'ler y'ler falan. Güzelim sözel bölümler, konular varken. Oku, öğren, kendini geliştir. Bu kadar basit her şey. Bunu da en iyi şekilde yapacağına inanıyoruz. Sözelciliğin hakkını verelim!

%65 Sözelcisin!

Verdiğin yanıtlara göre sen yüzde 65 sözelcisin! Fena bir oran değil. Tam anlamıyla bir sözelcisin diyemeyiz ama sözelciliğe dair büyük izler barındırıyorsun. Kafan rahat bu konuda. Sayısallara da basıyor kafan amiyane tabirle. Daha ne olsun yani! Sosyal medyada falan çok dalga geçtiler bu sözelcilerle ama sana kimse karışamaz. Herkese cevabını verirsin!

%50 Sözelcisin!

Verdiğin yanıtlara göre sen yüzde 50 sözelcisin! Zekanın yarısı bir sözelcinin özelliklerini taşıyor. Diğer yarısı ise bir sayısalcının! Bence en iyisi olmuş. Her alana ilgi duyup, o alanlarda kendini geliştirebilme şansına sahipsin. Kafan ne eserse ona yönelebilirsin yani. Biraz gayretle de üstesinden gelemeyeceğin hiçbir şey yok. Biz gayet memnun olduk bu sonuçtan umarız sen de memnunsundur!

%25 Sözelcisin!

Verdiğin yanıtlara göre sen yüzde 25 sözelcisin! Senin için tam bir sözelci diyemeyiz ama içinde bir yerlerde buna dair izler var. Ama çok fazla değil. Azıcık. Daha çok bir sayısalcı gibi çalışıyor beynin. Bunun artısını da her yerde görüyorsun zaten. Bu durumdan da gayet memnunsun. Ne diyelim sen böyle mutluysan biz de mutluyuz!

%1 Sözelcisin!

Verdiğin yanıtlara göre sen yüzde 1 sözelcisin! Yaa 0 çıkacağım sanıyordun değil mi? 0 olsan bugüne kadar nası gelirdin. Şu an bulunduğun pozisyonu nasıl hak ederdin hiç mi düşünmedin? Herkesin içinde az da olsa sözelcilik vardır. O yüzden orada burada sözelcileri ezmeyi bırak birbirimizden hiçbir farkımız yok çünkü!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jale-kum

benim yüzde %50 çıktı yarı yarıya ablama %100 sayısalcısın çıktı

arslongavitabrevis

Çok saçma. Neden bir insanın sözelci olup olmayacağını anlamak için matematik sorusu soruyorsunuz ki? Matematiği iyi olan biri sözel seçemez mi? Sözelci dediğin zaten matematikten kaçan kişidir değil mi?... ''Yüzde kaç sayısalcısın?'' testinde matematik soruları sorarsınız ama...

bulent-kose

%1 sözelciyim 4. sorudan belli soruyu hazırlayanın sözelci olduğu :D

askito-muyum-ben

%85 sözelciyim 😂😂😂😂 bu oran az ya en az %90 olması lazımdı 😂

Gizli Kullanıcı

%25 dedi,benim sayısalım hiç yok aq..

Görüş Bildir