Yorumlarıyla Sosyal Medyayı Ayrı Bir Güzelleştiren Kullanıcılardan Haftanın En Komik 15 Mention'ı

-

Oldukça hareketli ve yoruma müsait haberlerle dolu bir haftayı daha geride bırakıyoruz. Gündemi böylesine bol bir haftada yorumlarını esirgemeden yapmış kullanıcılardan bu haftaki en komik 15 mention sizlerle. :)

1. Dalgalanma derken?

2. Madem İngilizce konuşuyoruz...

3. İlk bakışta...

4. Hayırlı cumalar Cuadrado...

5. Hiç.

commentselalesi

6. Fakat evi, arabayı da koymuşlar demek ki, bu kadar para başka türlü olmaz...

7. Yeter artık!

8. Umarız büyüsüne kapılmazlar. :)

9. İkincisi daha mantıklı gibi. :)

10. Önce buna bir cevap alalım...

11. Dur zaten ortalık karışık...

12. Kavga başlasın!

13. I'm not in Disco, I'm the Disco!

14. Bu gidişle... :)

15. Hasan Ali etkisi...

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
parya-deniz

Şu Lozan esprisine(!) bir açıklık getirmek istiyorum. Türkiye'nin bağımsızlığını tescilleyen bir belgeye küfür edemezsin. Kaldı ki on iki adayı, I. Dünya Savaşı evvelinde, Trablusgarp Savaşı sırasında kaybettik. Uşi Antlaşması ile de adaları İtalya'ya verdik. Daha sonra gizli antlaşmalar ile itilaf devletleri adaları güçlü İtalyanlar yerine zayıf Yunanlılara verdi. On iki adanın kaybedilişinin özeti budur. On iki adalar Misak-ı Milli sınırları içinde değildir ve Lozan ile kaybedilmemiştir. Tarihin her devrinde keşke olmasaydı dediğimiz şeyler elbet yaşanmıştır. Ama hiç kimse, oturduğu yerden ağzını yaya yaya, bu millet için mücadele etmiş hiçbir şahsiyete dil uzatamaz!

quentynmartell

abi bildiğini sanıyorsun bari tam bil adalar uşi ile italyanlara verildi. İtilaflar italyanlardan alıp yunana vermedi orası izmir ve çevresi için geçerli. 30 seneye yakın bir süre italyanlarda kaldı fakat 2. dünya savaşında İtalya yenilince italyanın savaştığı ülkelerden biri olan yunanistan, italya ve almanya savaşı kaybettikten sonra hak idaa etti ve aldı. 1945 e kadar yüksek alman subayları adalardaydı.

quentynmartell

lozanda 12 adayı kaybettik dememizin sebebi budur. Uşi de balkan savaşları bitene kadar italyanlara verilsin dendi. Lozanda ise İtalya yönetiminde bırakılması kabul edildi. Evet adaları yunanlara kaybetmedik çomarlar öyle sanıyor ama kaybettik orası kesin ismet paşa başarısızlık gösterdi bu konuda. Belki de kurtuluş savaşında italyan yardımlarına bir minnet olarak üstüne düşmedik. Yunan-italyan arası bozukken yunanda kalacağına italyanda kalsın denmiştir belkide.

bykzlt

#1 Dünya kupası Türkiye'de yapılsaydı KHK ile birine el konulurdu. #5 Nur Yerlitaş yalnız değildir

Görüş Bildir