Yok Etme Çabanız Boşa! İş Ararken Yaşadıkları Taciz Olaylarını Twitter'da Tek Tek Anlatan Bu Kadınları Mutlaka Dinlemelisiniz!

457PAYLAŞIM

Yaşam alanlarımızda tehlike altında olduğumuz yetmezmiş gibi bir de iş arama süreçlerinde ya da iş yerlerimizde taciz ediliyoruz. Bir Twitter kullanıcısı iş arama sürecinde yaşadığı taciz olayını anlattıktan sonra birçok kadın da maruz kaldığı taciz olaylarını dile getirdi. Gelin hep birlikte neler yaşanmış bakalım. 

İyi okumalar!

Kaynak: yesitis

Bildiğiniz gibi günümüz koşullarında iş bulma ya da iş arama süreci her iki cinsiyet için de çok sancılı geçerken ne yazık ki kadınların iş arama süreçleri 2 kat daha zorlu geçiyor.

İş ararken kadınların maruz kaldığı taciz olaylarını birçok kez duyduk, şahit olduk.

Şimdi yine bir taciz vakasıyla karşı karşıyayız. "yesitis" isimli bir Twitter kullanıcısı iş başvurusu yaptığı bir şirketin elemanının kendisini Whatsapp üzerinden taciz ettiğini söyledi.

Aralarında geçen konuşma da şu şekilde.

Bu olayla birlikte bir Twitter kullanıcısı da yine Whatsapp üzerinden yaşadığı tacizi yayınladı. 👇

Gerçekten inanılmazlar! Kadınlar, hem iş arama sürecinde hem de iş bulduktan sonra sürekli olarak bu tarz taciz olaylarına maruz kalıyor. Ama kimse kadınları yıldıramaz. Aklınızın bir köşesinde bu dursun!

Birçoğunuz bilmeseniz de birçok kadın bu saçmalıklarla mücadele ediyor. Bu da bir diğer Twitter kullanıcısının başına gelen olay.

Bizim işimiz zor ne demek Allah aşkına?

Sinirlerimiz zıplıyor artık!

Kadınlara bunu yaşatmaya ne hakkınız var?

Gerçekten okuduklarım karşısında benim kanım donuyor!

Olayı tam olarak anlayamayan bazı hadsizler de bu şekilde yorum yapmış. İş başvurusuna Whatsapp üzerinden geri dönüş olduğunu unutarak.

Her ne olursa olsun kadınlar yaşadıkları onca şeye rağmen gerek kamusal gerekse özel alanlarda var olmaya devam edecek. İstediğiniz kadar yok etmek için çabalayın kadınlara bu çabanız sökmez!

www.oxfordplayhouse.com

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gizem.dikmen

İşe alım süreci Whatsapp'tan yazışarak mı oluyor artık anlayamadım... Süreç Whatsapp üzerinden işleyecek diyen firma bana göre merdiven altı firmadır net. Bunun dışında eskiden beri yaşanan şeyler, sadece eskiden görüşme esnasında 15 dakika maruz kalınırdı bu duruma, şimdi belli ki görüşme bitince de devam ediyor. Siz siz olun işin içinde taciz olmasa bile Whatsapp yazışması ile personel alan firmadan uzak durun. Hiç kurumsal değil.

po

Yok cidden adaylarda sıkıntı var. Mülakat için adres bilgilerini mail atıcam adres teyit ediyorum. Whatsupptan konum atar mısınız diyo??? Şirket hattı kullanmıyorum diyorum. Adaylarda sıkıntılı olabiliyor. Belki ben sapığım, art niyetliyim...?????

erlik

Bu şerefsizler yüzünden arada kaynıyoruz. Evli barklı adamım. Çocuğum var. Akşam mesai arkadaşıma yazarken çekinir oldum yanlış anlaşılır diye. Gerçi polisin tecavüz ettiği yerde ülkeden ne beklenir ki? Eşimi polisin takip edip durdurup kimlik sormuşluğu var. Yolun ortasında bağırmaya başlayıp, kimlik ve yaka numarası diye bağırmaya başlayınca haliyle etraftan insanlar toplanmaya başlıyor. Polisler hop çevik kuvvetin içine kaçıyor. Gittik şikayetçi olduk. Ne oldu ? Onlarda bize adamların adını, yaka numarasını sordu. Adam kayırmanın sonucu ülkenin çivisi çıktı. Stajyerken yaptığı terbiyesizlikten atılan adam şimdi polis olmuş. Seneler önce söyledim bugünleri herkes bana güldü. Sen her yerde şerefsizliği över, terbiyeli insanı ezersen meydan şerefsizlere kalır.

fatih2685

Aynen öyle kardeşim. Başından sonuna katılıyorum. Bir gün bir kadına adres sormak için "Bakar mısınız? dedim etrafta hiç erkek yoktu olsa sormazdım zaten. Kadın bir telaş yaptı korktu falan. Sonra baktı dedi herhalde bu zararsız tarif etti. Teşekkür ettim, yerin dibine girdim, kendime kıza kıza yürüdüm gittim. Biraz daha yürüseydin başkasını bulsaydın falan diye diye. Haklılar abi kadınlar gerçekten haklılar. İlk cümlen hayati seviyede. "ARADA KAYNIYORUZ" maalesef. Şimdi bizim bu yorumlarımızı görüp sıktığımızı bile düşünen olabilir her iki cepheden de.

kalem-kelam

Bu ülkeye ait bir durum değil bu. Hemen hemen her ülkede var olan bir magandalık. Param var, iş imkanı verebiliyorum diye. Bir erkek nasıl bu kadar bayağılaşabilir diye düşündüm bir an. Özel sektörde fabrika müdürüyüm. İş görüşmeleri için gelen bayanların bırakın numarasını almak

Gizli Kullanıcı

sonra ülke ekonomisi neden cacık ??... ulan işverenlerin hali buysa bunların yürüttüğü şirket ne kadar olur ? yaptığı ticaret ne boyutta olur ?...zaten en çok ihraç yapılan ülkelerin başında "rusya" olması da şaşırtmıyor. heriflerin beyni s.kinde güya iş yapıyorlar.

ozgur-cengiz1

Ve malesef bu tür tacizlere istismarlara düşen boyun eğen kadınlarda tanıdım şahit oldum malesef,kimisi metres hayatı yaşıyor kimisi sex partneri.. Düpedüz namusuzluk alçaklıktır iki taraf içinde geçerli...

Görüş Bildir