Görüş Bildir
Haberler
YKS
YKS Tercihleri Başladı Mı? YKS Güncel Tercih Kılavuzu 2021 Yayınlandı Mı?

YKS Tercihleri Başladı Mı? YKS Güncel Tercih Kılavuzu 2021 Yayınlandı Mı?

ÖSYM, dün sabah saatlerine YKS sonuçlarını açıklamıştı. Yaklaşık iki milyon öğrenci YKS sonuçlarını öğrendi ve barajı geçenleri tercih heyecanı sardı. Üniversite adayları, ÖSYM’nin yayınladığı tercih kılavuzuna göre YKS tercihlerini yapacak. YKS tercileri, ÖSYM AİS sistemi üzerinden yapılacak. ÖSYM son dakika YKS tercih kılavuzu yayımlandı. İşte ÖSYM’nin YKS tercihleriyle ilgili yaptığı son dakika açıklaması…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

ÖSYM YKS Tercih Kılavuzu Yayımlandı

ÖSYM YKS Tercih Kılavuzu Yayımlandı

ÖSYM, 2021 YKS Tercih Kılavuzunu şu şekilde açıkladı;

2021-YKS tercih işlemleri, 05 Ağustos 2021 tarihinde başlayacaktır. Adaylar tercihlerini, 05-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleriyle veya  ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından kendileri yapacaklardır. Tercih işlemleri, 13 Ağustos 2021 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Adaylar, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Tercih yapacak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini bu kılavuz bilgilerine göre yapmaları gerekmektedir. 'Yükseköğretim Programlarının Koşul ve Açıklamaları Bölümü' mutlaka okunmalı, bu koşul ve açıklamalar dikkatle incelendikten sonra tercihler sonlandırılmalıdır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. Tercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır.

Adayların kendilerine özel kişisel bilgi niteliğindeki T.C. Kimlik numaralarını ve ÖSYM aday işlemleri şifrelerini özenle korumaları ve hiçbir kimseyle paylaşmamaları gerekmektedir. T.C. Kimlik numarasının ve ÖSYM aday işlemleri şifresinin başkaları ile paylaşılmasından oluşacak mağduriyetlerden adayın kendisi sorumlu olacaktır.

2021 YKS TERCİH KILAVUZU

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın