YKS Tercihleri Başladı: 14 Ağustos'ta Sona Erecek

 > -

ÖSYM tarafından yapılan YKS tercihleri başladı.Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercihleri 14 Ağustos'ta sona erecek.

2018-Temel Yeterlilik Testi (TYT) puanı en az 150 olan adaylar, yerleştirmede kullanılacak Y-TYT ve varsa Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL puanlarına göre tercihte bulunacak.

2018-TYT'de 150 ve üzeri puan alan adaylar ön lisans programlarını, 2018-Alan Yeterlilik Testi (AYT) veya Yabancı Dil Testi'nde (YDT) ilgili puan türünde 180 ve daha fazla puan alanlar lisans programlarını tercih edebilecek.

  • Adaylar, işlemlerini tamamladıktan sonra belirlenen sürede ais.osym.gov.tr internet adresinden değişiklik yapabilecek.

  • Tercih işlemleri T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile 14 Ağustos'a kadar ÖSYM'nin "ais.osym.gov.tr" internet adresinden bireysel olarak gerçekleştirilecek. 

  • Adayların, işlemlerini tamamladıktan sonra tercih süresi içerisinde "ais.osym.gov.tr" internet adresinden tercih bilgilerini kontrol etmesi ve yazıcıdan listelerini alması gerekiyor.

Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

  • Yerleştirme Sonuçları "sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden adaylara duyurulacak. 

  • Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda veya adayın müracaatı halinde yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir