Görüş Bildir

YKS Tercih Tarihleri Uzatıldı! İşte Üniversite Taban Puanları, Kontenjanları ve YKS Tercih Kılavuzu...

Anasayfa > Güncel

Geçtiğimiz hafta YKS sonuçlarının açıklanması üzerine üniversite adayları heyecanla tercih zamanının başlamasını bekliyordu. Binlerce öğrenciyi heyecanlandıran YKS tercihleri bugün başladı. ÖSYM'nin sitesinde YKS tercih kılavuzu, YKS taban puanları ve kontenjanları yayınlanırken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da YKS tercih tarihleri süresinin uzatıldığı haberi geldi. Peki Üniversite taban puanları ve kontenjanları kaç? YKS Tercih Kılavuzu ve detayları haberimizde sizler için derledik...

İşte YKS Tercih Kılavuzu ve Taban Puanları

İşte YKS Tercih Kılavuzu ve Taban Puanları

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunun güncel halinin internet sitesinde yayımlandığını duyurdu.

Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 'Değerli Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adaylarımız; Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunun güncel hali internet sitemizde yayımlanmıştır. 2021-YKS tercih işlemlerinizi http://ais.osym.gov.tr'den yapabilirsiniz. Yapacağınız tercihlerin hayırlı olmasını dilerim' ifadelerini kullandı.

YKS TERCİH KILAVUZU 2021

ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI VE KONTENJANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YKS Tercih Tarihleri Uzatıldı

YKS Tercih Tarihleri Uzatıldı

Başkan Erdoğan: Ülkemizde meydana gelen yangın ve sel felaketleri sebebiyle, 5-13 Ağustos olarak belirlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2021 tercih tarihlerini uzatma kararı aldık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklaması şu şekilde;

Yapılan değişiklikle birlikte öğrenci kardeşlerimiz 5 Ağustos'tan 20 Ağustos saat 23:59'a kadar üniversite tercihlerini yapabilecek. Her bir kardeşime hayırlı bir tercih dönemi ve başarılı bir üniversite hayatı diliyorum.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?