Görüş Bildir
Haberler
YKS
YKS Cevap Kağıtları Açıklandı! ÖSYM Cevap Kağıtları ve Aday Cevapları Duyuruldu

YKS Cevap Kağıtları Açıklandı! ÖSYM Cevap Kağıtları ve Aday Cevapları Duyuruldu

ÖSYM, sabah saatleri itibariyle YKS sonuçlarını erişime açtı. Sınav takvimine göre 4 Ağustos’ta açıklanması gereken YKS sonuçları, erken açıklanmış oldu. Sınava katılan yaklaşık iki milyon kişi, cevap kağıtlarının açıklanmasını da bekliyordu. ÖSYM son dakika olarak YKS cevap kağıtlarını ve aday cevaplarını da açıkladı. Cevap kağıtları 10 gün süreyle açık olacak. İşte ÖSYM’nin yaptığı YKS cevap kağıtları ve aday cevapları açıklaması..

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

YKS Cevap Kağıtları ve Aday Cevapları

YKS Cevap Kağıtları ve Aday Cevapları

ÖSYM’nin yaptığı açıklama şu şekilde;

26 Haziran 2021 tarihinde uygulanan 2021-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik (TYT), 27 Haziran 2021 tarihinde uygulanan 2021-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2021-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 28 Temmuz 2021 tarihinde saat 15.00'ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

  • Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

CEVAP KAĞITLARI VE ADAY CEVAPLARI

Bu Haber De İlginizi Çekebilir

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın