Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Koca Bir Nesli Ressam Yapan Paint Büyüdü: Paint 3D ile Tanışın!

15PAYLAŞIM

Bilindiği üzere birkaç gün önce Microsoft lansman düzenlemişti. Microsoft düzenlediği bu lansmanda bizlere yeni Paint 3D’yi tanıtmıştı. 

İşte karşınızda Paint 3D...

Aslında hepimizin ilk kullandığı programlardan birisi Paint’ti.

Bilgisayar kullanıcılarının hemen hemen hepsinin ilk kullandığı bilgisayar programlarından birisi Paint'tir. Uzun yıllardan beri Windows işletim sistemine sahip bir bilgisayar alan herkes mutlaka en az bir kez Paint uygulamasını kullanmıştır.

Gelişmiş programların çıkmasıyla beraber Paint eğlence programı olarak geçmeye başladı.

Microsoft'un uzun yıllar kullanılan Paint programı, aynı işlevi yapan çok daha gelişmiş programların piyasaya çıkmasıyla bir eğlence aracı olarak anılmaya başladı. Firma, geçen senelerde bu durumu değiştirmek istediğini belirtmişti.

Microsoft daha güçlü bir çizim program sözü vermişti.

Microsoft kısa bir süre önce yaptığı açıklamada çok daha gelişmiş yeni bir Paint programının ilerleyen zamanlardaki yeni Windows 10 güncellemeleriyle birlikte kullanıma sunulacağı söylemişti. 

Nihayet Microsoft, Paint 3D uygulamasının test edilip hatalarının giderilebilmesi için Windows Insider geliştirme programına katılan kullanıcılar için uygulamayı indirmeye sundu.

Paint 3D şu an test aşamasında.

Microsoft, Paint 3D uygulamasının diğer yazılımlarında olduğu gibi test
edilip hatalarının raporlanması için Windows Insider programı kapsamındaki
kullanıcılarına sundu.

Peki, Windows Inseder programı nedir? Merak ettiniz değil mi?

Windows Insider, Microsoft'un ürünlerini geliştirirken ona yardımcı olan
gönüllü geliştiriciler topluluğu. İsteyen herkes bu topluluğa dahil olabiliyor
ve en yeni Microsoft yazılımlarını beta olarak zamanında kullanıp test
edebiliyor.

Paint 3D, eski Paint’e göre oldukça gelişmiş bir program.

Paint 3D programı, eski eğlence aracı olarak bilinen Paint yazılımının aksine, çok daha gelişmiş 3D boyutlu çizimleri destekleyen özel bir program. Fare, klavye, dokunmatik ekran ve kalemlerle gelişmiş çizimler yapılabilecek.

Paint 3D sizler için farklı alternatifler de sunuyor.

Microsoft, yeni Paint 3D programının yanı sıra, bir de kullanıcıların yaptığı çalışmaları birbirleriyle paylaşabilmeleri için bir çevrimiçi topluluk başlattı. 

Bu topluluk içerisindeki kullanıcılar birbirlerinin çalışmalarını görüntüleyip değerlendirebilirken aynı zamanda da diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan 3D nesneleri indirebilecekler.

Ne zaman ve nasıl indirilebilecek? diye merak ediyorsanız…

İlerleyen zamanlarda Windows 10 Creators güncellemesiyle birlikte kararlı sürümü kullanıcılara sunulacak olan Paint 3D yazılımını, şu an sadece Windows Insider programına dahil olup Windows 10 Creators geliştirme sürümünü kullanan kullanıcılar Windows Mağaza'sı üzerinden yükleyip deneyebilirler.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir