Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yıllar İçinde Değişen Güzellik Standartlarını Fotoğraflayan Fitness Antrenörü!

-
Abone ol

"Güzellik, bakan kimsenin gözündedir." demişler ama sizce gerçekten öyle mi? Sürekli olarak değişen güzellik standartlarına uyum sağlamak için vücutlarını şekilden şekile sokmak ve buna küçük bir servet harcamak günümüzün en büyük sorunlarından biri olabilir. Fitness antrenörü Cassey Ho da, zaman içerisinde değişen güzellik standartlarını gösteren enfes bir çalışmaya imza attı. Hadi buyurun detaylara!

Kaynak: https://www.boredpanda.com/photoshopped-...

Fitness antrenörü Cassey Ho, zaman içerisinde değişen güzellik standartlarını gösteren enfes bir çalışmaya imza attı!

İncel bel ve kalın kalçalarla 2018

"2010-2018 yıllarının trendleri kesinlikle dolgulu dudaklar, ince bel ve dolgun kalçalar oldu. İnsanlar estetik ameliyatlara küçük bir servet yatırmaya başladı. 2012-2014 yılları arasında implant ve dolgu yaptırma oranı %58 oranında arttı."

Büyük göğüsler ve uzun bacaklarla 90-2000'ler

"90'ların ortalarında ve 2000'lerde büyük göğüsler ve uzun bacaklar çok modaydı. 2010 yılında Amerika'da en çok yapılan ameliyat göğüs estetiğiydi. Bu yıllar kesinlikle Victoria Secret meleklerinin parladığı bir yıldı ve herkes onlar gibi olmak istiyordu."

İncecik vücutlarla 1990'lar

"90'ların trendi tığ gibi ince olmaktı. Magazin dergilerinin kapaklarında ve podyumlarda bir deri bir kemi gibi gözüken kadınlar vardı."

Kum saati şeklinde vücutlarla 1950'ler

"1950'li yıllarda kum saati şeklindeki vücutlar oldukça popülerdi. Elizabeth Taylor'ın 91-53-91'lik vücut ölçüsü göz dolduruyordu. Sonra da Marilyn Monroe insanları büyüledi. Playboy dergileri ve Barbie bebekler de bu dönemde çıktı."

Oğlan çocuğu görüntüsüyle 1920'ler

"Küçük göğüsler ve dümdüz bir vücut 1920'li yılların gözdesiydi. Viktorya döneminin aksine kadınlar vücut kıvrımlarını saklamayı tercih ediyordu. Bu yüzden de göğüslerini sıkıca sarıp düz bir görüntü yaratıyorlardı."

Dolgun ve kıvrımlı vücutlarla 1400-1700'ler

"İtalyan Rönesansının yaşandığı bu dönemlerde kadınların vücutları oldukça dolgun ve kıvrımlıydı. Dolgun vücutlar sağlığın ve zenginliğin göstergesiydi. O zamanlarda sadece fakirler zayıftı."

"Yıllarla birlikte trendler değiştiği için bedenimizi de değiştirmek sizce ne kadar doğru?"

"Değişen güzellik standartlarına adapte olmaktansa kendimizi ve vücudumuzu olduğu gibi sevmeliyiz."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mazot

Bence modern insanoğlu taze boka hemen üşüşüyor, popüleritesi yüksek biri çıkıp kendi düşüncesini söylediği zaman diğer ruhların hepsi bu beğeni söylemini benimseyip bu kalıplara uyan kişileri popüler yapıyorlar. Sonradan bu söylemleri standartlar olarak algılıyoruz.

savas-oztekin

vücudumuzu olduğumuz gibi sevmeliyiz diyip beyin yıkamayın,son dönemlerde çok dönüyor bu algı yok büyük beden mankenler yok instagramda çıplak kilolu kadınlar vs vs. damarları tıkanmış kalbe sahip obezite bir vücudu kimse olduğu gibi sevmez,önemli olan sağlıktır,kilolu insanlar yanlış anlamasın herhangi bir olumsuz eleştiri veya cümle kullanmıyorum onlara karşı,sadece fazla kilonun sağlıksız olduğunu bununla başa çıkmaları gerektiği gerçeğini kabüllenmeleri lazım.

deniz-caglar-celik

Olduğu gibi sevmekten ziyade sağlıklı olmak zorundayız. Her beden güzeldir algısını reddetmeliyiz . Obeziteye karşı gelmeliyiz. Obeziteyle oturup bir çay içip bu sebepleri konuşmamız gerekir. Sebebi nedir, bu ona ne kazandırır, insanlarla olan dostluğunun artışının sebepleri nedir, dostluğun bitirilme vakti gelmiş midir gibi sorulara cevap aramalıyız. Terbiyemizi takınıp saygıda kusur etmeden iknaya yönelik konuşmalıyız. Bunun başka yolu yok.

Gizli Kullanıcı

engüzeli ellilermiş..

bseozyrt

CS4 aglıyor..

Görüş Bildir