Yıldız Tilbe Sözlerini Savundu: 'Anladığım Dilde Yarışmacı İstememe Irkçılık Diyenler Irkçıdır'

 > -

TV8'de yayınlanan O Ses Türkiye programında jüride yer alan Yıldız Tilbe ile Gökhan Özoğuz arasında ırkçılık tartışması yaşandığı ve çekimlerin iptal edildiği iddia edildi. Tilbe ile Özoğuz arasındaki tartışma sosyal medyada da geniş yankı buldu. Tilbe, kendisine yönelik eleştirilere Twitter hesabından oldukça sert sözlerle yanıt verdi. Tilbe ayrıca, "Anladığım dilde yarışmacı istememi ırkçılık ilan edenler, ırkçıdır"  diyerek yarışmadaki tavrını savundu. 

O Ses Türkiye yeni sezonda jüri kadrosuna Yıldız Tilbe’yi katmış ve gerçekten büyük ses getirmişti. Jüri arkadaşlarıyla,  özellikle de Hadise ile çok iyi geçinen Tilbe, görünen o ki ilk krizini jüri üyesi arkadaşı Gökhan Özoğuz’la yaşadı.

Cengiz Semercioğlu köşesinden duyurdu 👇

Hürriyet gazetesinden Cengiz Semercioğlu’nun köşesine taşıdığı bu gerilimin sebebi ise ırkçılık konusu. Şimdilerde banttan yayınlanan programın geride bıraktığımız gün yapılan çekimlerinde yaşanan olay, Semercioğlu’nun iddiasına göre şu şekilde gerçekleşmiş, aynen aktaralım:

"Türk olduğunu bilsem dönerdim"

“Yarışmaya Balkan müziği söyleyen bir kadın katılmış, bütün jüri dönmüş bir tek Yıldız dönmemiş… Performansın sonunda da “Aaa sen Türkmüşsün… Ben seni yabancısın sandım. Türk olduğunu bilsem dönerdim” demiş.

Bu söze Gökhan sinirlenmiş, “Bu yarışmaya yabancılar da geliyor, niye dönmezdin ki” diyerek Yıldız'a itiraz etmiş.

"Sen o zaman Kürtlerin yarışmasına da itiraz edersin"

Yıldız da “Burası O Ses Türkiye, ben Türk arıyorum. Burası O Ses İngiltere değil, öyle olsaydı İngiliz arardım” deyince Gökhan’ın tepkisi sert olmuş ve “Sen o zaman Kürtlerin yarışmasına da itiraz edersin” deyince ortalık karışmış.

Olaya Acun müdahale etmiş, sakin olun diye tarafları uyarmış, olay ikilinin mikrofon seslerinin kesilmesine kadar varmış.

Sonunda bakmışlar olacak gibi değil, seyirciyi, yarışmacıları gönderip çekimi iptal etmişler. Gökhan'la Yıldız'ın arasındaki tartışma kuliste bile sürmüş.

Yıldız Tilbe geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından olayı doğrular nitelikte şu açıklamaları yapmıştı 👇

Tilbe: "Türkçesi düzgün olsun bütün dillerde söylesin"

Yıldız Tilbe kendisini ırkçılık yapmakla suçlayanlara Twitter hesabından sert sözlerle yanıt verdi. Tilbe, "Anladığım dilde yarışmacı istememi ırkçılık ilan edenler, ırkçıdır. Türkçesi düzgün olsun dünyanın bütün dillerinde de söylesin sakıncası yok dedi.

İşte o mesajlar 👇

Sosyal medyada tartışma konusu olan olayda, Özoğuz'a hak verenler olduğu gibi Tilbe'yi destekleyenler de var...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Acun IlıcalıHadiseİngiltereO Ses TürkiyeTwittermurat bozolay
Görüş Bildir