Görüş Bildir
Haberler
Yıldırım Demirören 3 Yıl Daha Kalmak İstiyor

Yıldırım Demirören 3 Yıl Daha Kalmak İstiyor

Batuhan
01.04.2015 - 11:14

Haziran ayında yapılacak kongrede yeniden aday olacağını açıklayan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yola eski takım arkadaşları ile devam etme kararı aldı.

2012’de gerçekleştirilen TFF Olağan Genel Kurulu’na tek başkan adayı olarak giren ve görev süresi haziran ayında sona erecek olan Yıldırım Demirören, yeniden başkanlığa aday olmaya hazırlanıyor. Görevi süresinde yabancı kuralındaki değişiklik, Kulüpler Birliği’nin şirketleştirilmesi gibi tarihi kararlara imza atan Demirören, yazın gerçekleştirilecek seçimlerde TFF Yönetim Kurulu’nda yer alan çekirdek kadroyu bozmayacak.

Seçimler öncesi verdiği demeçlerde sık sık “Hiçbir işimi yarım bırakmadım. Yapacak o kadar çok iş var. Onları halletmeden başkanlığı bırakmak gibi niyetim yok” diyerek kesinlikle aday olacağının vurgusunu yapan Demirören, Kurulu Üyesi Cengiz Zülfikaroğlu, Basın Sözcüsü Mete Düreni 1. Başkanvekili Servet Yardımcı ve Tesisler Komitesi Başkanı ve Profesyonel Kurul Başkan Yardımcısı Mustafa Beyazlı’dan oluşan yönetim kurulunu, yeni seçimlerde de yanında görmek istiyor.

Adalı teklifi reddetti

Demirören’in ilk hedefi, hazirandaki seçimlerde yeniden göreve gelmesi halinde İngiltere ve Almanya’da olduğu gibi naklen yayın sistemini tepeden tırnağa değiştirmek olacak. Bu konuda Kulüpler Birliği A.Ş isminde bir şirket kurup ihaleyi ve kulüplerin alacağı payları yeniden belirlemek isteyen Demirören, işin başına Göksel Gümüşdağ’ın yerine bir dönem Beşiktaş’ta birlikte çalıştığı Serdal Adalı’yı getirmek istedi. Adalı’dan gelen olumsuz yanıt sonrası Gümüşdağ ve Hüsnü Güreli isimleri üzerinde yoğunlaşan Demirören’in, seçimlerden kısa süre önce kararını netleştireceği öğrenildi.

Fanatik

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/super-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın