Yiğit Bulut'un Sosyal Medyada Olay Yaratan 13 Fantastik Demeci

 > -

Yiğit Bulut'un gazetecilikten Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına uzanan serüveninde  gündeme oturan, sosyal medyada çok konuşulan açıklamalarını sizler için derledik.

1. 'İki Silahım Var, Ben Ölmeden Erdoğan’a Kimse Dokunamaz'

İki ruhsatlı silahı yüzlerce de mermisi olduğundan dem vuran Bulut, “Ben ölmeden, beni vurmadan, ben asılmadan bu ülkenini seçilmiş cumhurbaşkanına kimse elini süremez” diye konuştu.

2. ‘Ben Euro'nun Para Birimi Olduğuna İnanmıyorum’

Dolar, Türk lirası üzerinde rekor üzerine rekor kırarken, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yiğit Bulut, doların yükselişini “Başta euro olmak tüm küresel para birimleri bu yükselişe karşı duramıyor. Özetle küresel anlamda euro dönemi bitti, dolar çağı başladı. Dünya yeni dengesini arıyor. Bu arayış, en net etkisini de ‘parite’ üzerinden gösteriyor” sözleriyle yorumladı.

3. 'Erdoğan'ı Telekinezi Yöntemiyle Öldürmeye Çalışıyorlar'

Yiğit Bulut, A Haber kanalında Deşifre programındaşu aşağıdaki açıklamayı yaptı: “Ben eminim ki, birçok merkezde telekinezi, uzaktan etkileme ve daha bir çok yöntemle Recep Tayyip Erdoğan'ın ölmesi için sürekli çalışma yapılıyor.”

4. 'Bugün Dünyada 2,5 Lider Var'

Yiğit Bulut dünyada lider sorunu olduğunu söyledi. "Bugün dünyada toplamda 2.5 dünya lideri var. 1- Recep Tayyip Erdoğan 2- Putin 2.5 Obama. Bütün sorunlar da lidersizlikten kaynaklanıyor.''

5. 'Bu devlet sizi adam etmiş, adam gibi davranın.'

Bulut'tan Merkez Bankası'na: "Ya bizim zekâmızla dalga geçiyorlar, ya bu milletle eğleniyorlar, ya bu işin arkasında başka bir şey var. Artık çanak çömlek patladı. Lafı saklamanın anlamı yok. 0,25! Ne sağa yarasın, ne sola yarasın. ‘Küresel baronlar başımı sevsin’ diye karar alıyorsan, hangi makamda olursan ol, hangi koltukta oturuyorsan otur. Gerisini söylemek istemiyorum. Ve bugün kalkmış elini ateşe dahi uzatmayanlar, ateşin içinde yatıp ateşin içinde kalkanlar hakkında konuşmaya başlamışlar. Herkes oturduğu koltuğun hakkını verecek. Bu devlet size her şeyi vermiş, bu devlet sizi korumuş, bu devlet sizi kollamış, bu devlet sizi adam etmiş, adam saymış, adam gibi davranın.”

6. 'Devlet Bir Attır Hükümet de Binicisi'

Bulut, "Sadece ve sadece vatandaşın attığı oyla tecelli etmiş seçim sonucuna göre ortaya çıkan hükümet devleti vatandaş adına yönetir. Devlet bir attır, hükümet de binicisidir. Vatandaş der ki 4 yıl, 5 yıl bin, beğenmedi indirir" dedi.

7. 'Gezi Parkı Yıl Dönümü diye bir şey yok arkadaş'

''Gezi Parkı Yıl Dönümü diye bir şey yok arkadaş, bu Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı girişilmiş eylemdir. Bunun yıl dönümü falan olmaz''

8. 'Başbakan'ı Ortadoğu'da Kefenle Dolaşırken Gördüm'

''Sayın Başbakanı Ortadoğu’da kefeni ile gördüm. Bu söylediğim çok ciddi. Ortadoğu’da kefeni ile dolaşırken gördüm. Nerede mi gördüm. Libya’da, Mısır’da, Tunus’ta, Lübnan’da gördüm.''

9. 'Erdoğan İçin Ölmeye Hazırım'

Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Başdanışman'lığına getirildikten sonraki katıldığı ilk canlı yayında, Erdoğan için, "170 yıl sonra bir lider çıkıp finansal esareti bitirmişse ben ölmeye hazırım" dedi.

10. 'Bu Ülkede Sosyalist Varsa O da Recep Tayyip Erdoğan'

"Bugün kendilerini sol, sosyalist, adalet kavramları içinde tanımlayanlara soruyorum. Son 60 yıldır bu ülkedeki bankacılık sistemi ile tek kelime ettiniz mi? Son 60 yıldır bu ülkedeki işçi haklarıyla ilgili tek kelime ettiniz mi, yerleşik sermaye gruplarının menfaatine olmayan tek cümleniz var mı?” 

“Eğer varsa, tek kelime ettiyseniz ben sosyalistlerden özür dileyeceğim. Bu ülkede gerçek bir sosyalist varsa o da Recep Tayyip Erdoğan ”

11. 'Basında Yazı İşleri Müdürlerinin Çoğu Mason'

"Bugün Türk basınında “yazı işleri müdürlerinin” çoğunluğu yine “mason kardeşlerimizden” oluşur ve Türkiye’deki üye sayısı açısından hâlâ en büyük organizasyon “mason localarıdır”!

12. 'Yaşasın cihan devleti, emperyal, güçlü Türkiye'

Türkiye'nin yeni küresel vizyonu "başkan" ile bütünleştirilebilirse, 100 yıl önce yaptığımız çıkışı yeni bir dalgayla 100 yıl sonra yeniden yakalayabiliriz. 1900'lü yılların başı "Türkiye'nin doğuşu ve kuruluşuydu", 2000'li yılların başı da "Türkiye'nin dünya düzenine ve sistemine yerleşmesi ve kök salması olacak... Yaşasın cihan devleti, emperyal, güçlü Türkiye...

13. 'AKP kapatılmalı'

Tarih: 16 Mart 2008. Fedai karşı safa geçmeden önce neler diyordu hatırlayalım.

“Son dönemde hükümet eden siyasi partinin “artan kendine güveni” ve “biz her şeyi yaparız, nasıl olsa ses çıkaran yok” tavrı, dün akşam itibarıyla devletin çarklarından sadece birinin attığı bir adımla son bulmuş oldu; Devlet, hükümete “yeter, yol bitti” dedi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dawkins06

Son 13 yıl bize şunu çok iyi gösterdi.. Memlekette ne kadar çok , para uğruna rant uğruna karakterini vicdanını şerefini satıp karşı safa geçen, Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı şerefsiz olduğunu ..

gulpembe

Okumadığınız için onun ne demek istediğini anlayamazsnız

enda

bence hepimiz aptalız bu adam çok zeki o yüzden algılamada güçlük çekiyoruz.. adamın beyanı bu yönde bence

witch

Jöle saç diplerinden beyne mi nüfuz ediyo acaba noluyo mk aszasasdf

akatsuki1971

her devrin adamı olmak böyle . adama kızmayın karakteri neyi gerektiriyorsa onu yapıyor. Mehmet Barlas da böyledir hep hükümetin yanında yer alır. böyle yazarlar çok var. Güçlü kimse onun yanında olurlar. Gemi batacaksa ilk önce fareler terkedermiş. bunlar hükümete karşı yazı yazmaya başladıklarında anlayın o hükümet gidecektir.

Görüş Bildir