Yenikapı Mitingi: Bahçeli Katılacak, Kılıçdaroğlu Heyet Gönderecek

-

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından pazar günü Yenikapı'da yapılacak mitinge konuşmacı olarak davet edilmelerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olumsuz yanıt verirken, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajda mitinge katılacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında, 7 Ağustos pazar günü İstanbul Yenikapı'da geniş katılımlı bir miting yapılması çağrısında bulunmuş ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi mitinge konuşma yapmaları için davet etmişti.

Kılıçdaroğlu katılmayacağını açıklamıştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın pazar günü düzenlenecek "Demokrasi ve Şehitler" mitingine ilişkin davete ilk yanıt CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan gelmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada mitinge kendisinin iştirak etmeyeceğini ancak CHP'den bir heyetin katılacağını açıklamıştı.

Bahçeli daveti kabul etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Twitter hesabından paylaştığı mesajla pazar günü düzenlenecek mitinge katılacağını duyurdu.

Bahçeli mesajında "Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı olarak, aldığım davet uyarınca 7 Ağustos günü İstanbul Yenikapı’da milletimle birlikte olacağım." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Bahçeli'yi "Retweet" etti

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin pazar günü Yenikapı'da yapılacak olan mitinge katılacağınu duyurduğu Twitter mesajlarını "retweet" etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

Başlıklar

Cumhuriyet Halk PartisiDevlet BahçeliİstanbulKemal KılıçdaroğluMilliyetçi Hareket PartisiRecep Tayyip ErdoğanTwitteronedio
Görüş Bildir