Yeni Şafak Yazarı Kemal Öztürk: 'AKP'li Belediyelerde En Can Acıtıcı Şikâyet Rüşvet, Adam Kayırma ve Torpil'

 > -

Eski Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdürü ve Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, AKP'li belediyeler için en can acıtıcı şikâyetin "Rüşvet, adam kayırma, torpil gibi konular" olduğunu söyledi. Öztürk ayrıca "AK Parti camiasının önde gelen isimleri bile, beton yığınına döndürülen Yassıada'nın son halinden açıkça şikayet ediyorlar" dedi.

Kemal Öztürk, "Seçmen artık farklı başkan istiyor" başlığıyla yayımlanan yazısında eskiden İstanbul'un belediyecilikte örnek alındığını söyledi.

"AKP içinden de Yassıada ile ilgili şikayetler var"

Yassıada'nın son haliyle ilgili AKP içinden de şikayetler olduğunu belirten Öztürk, "Birkaç gündür Yassıada'nın yeniden yapılandırılması konusunda süren tartışmalar, bence dikkate değer. AK Parti camiasının önde gelen isimleri bile, beton yığınına döndürülen adanın son halinden açıkça şikayet ediyorlar. Bu şikayet Fikirtepete'deki akla zarar kentsel dönüşüm başta, İstanbul'un çarpık imar politikasına yönelik de çok artmıştı." dedi.

Yeşili Yok Et, Betonu Koru! Yassıada'daki Dönüşüm Tepkilerin Odağında - onedio.com
Yeşili Yok Et, Betonu Koru! Yassıada'daki Dönüşüm Tepkilerin Odağında - onedio.com

"Bunu ortaya çıkarmak yargının ve yürütmenin görevi"

Seçmen şikayetlerine de değinen Öztürk, "Sanırım en can acıtıcı şikayet ise rüşvet, adam kayırma, torpil gibi konular. Bunlar AK Parti'nin mücadele ederek, iktidar olduğu konulardı. Şimdi bu yönde şikayetler çok arttı belediyelerde. Aslı var mı yok mu, bunu ortaya çıkarmak yargının ve yürütmenin görevi" ifadelerini kullandı.

Öztürk'ün bu köşe yazısı sonrası sosyal medyadan da farklı görüşler geldi...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Adalet ve Kalkınma PartisiİstanbulRüşvet
Görüş Bildir