Görüş Bildir
Haberler
Yeni Profesyonel Hakemler Köşeyi Döndü

Yeni Profesyonel Hakemler Köşeyi Döndü

Enver K.
07.03.2015 - 11:05

TFF'nin profesyonel sözleşme imzaladığı üst klasman futbol hakemleri Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Hüseyin Göcek, Ali Palabıyık, Barış Şimşek ve Mete Kalkavan, ayda üç maç yönettikleri taktirde yaklaşık 40 bin TL gelir elde edecek.

Avrupa'da birçok ülkede uygulanan profesyonel hakemlik uygulaması sonunda Türkiye'ye de geldi. Türkiye Futbol Federasyonu, üst klasman hakemler Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Hüseyin Göcek, Ali Palabıyık, Barış Şimşek ve Mete Kalkavan ile profesyonel sözleşme imzaladı. Bu isimlerin bundan böyle asli görevleri hakemlik olacak. Diğer işlerini ise part time yapabilecekler.

Profesyonel sözleşme yapılan hakemler TFF'den ayda 15 bin TL sabit maaş alacak. Süper Lig'de yönettikleri her maç için 5 bin 750 TL alacak olan hakemlere, ayrıca 1000 TL antrenman parası ödenecek.

Bunların yanı sıra, İstanbul’da yönettikleri maçlar için 750 TL, İstanbul dışındakiler için ise 1500 TL harcırah alacaklar.

Kısaca bir pofesyonel hakem ayda 3 maç yönettiği takdirde 40 bin TL'ye yakın gelir elde edecek.

Profesyonel hakemler haftanın 4 günü Riva’da antrenmana çıkacak ve periyodik olarak fizik-kondisyon testlerine tabi tutulacakl.

PROFESYONEL HAKEMLERİN KAZANÇ TABLOSU 

SABİT MAAŞ: 15 BİN TL 

MAÇ BAŞI: 5750 TL (SÜPER LİG) 

HARCIRAH: 1500 TL- (İSTANBUL:750 LİRA) 

İDMAN PARASI: 1000 TL

Hürriyet

Kaynak: http://tr.eurosport.com/futbol/super-...
İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın