Yeni Bir Araştırmaya Göre Erkeklerin En Çok Arzulandığı Yaş 50, Kadınların İse 18!

-

Dünya gelişti ve değişti sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Teknoloji gelişti ve online tanışma uygulamaları karşı cinsle bir araya gelmeyi kolaylaştırıyor olabilir, ancak konu yaş olunca bazı şeylerin hiç değişmediği ortada. Yapılan son bilimsel araştırma bunu kanıtlıyor.

Telefon ve bilgisayar aracılığıyla tüm dünyadaki potansiyel adaylara ulaşmamızı sağlayan tanışma uygulamalarını kullanmayan bekar insan neredeyse kalmadı.

Hatta evliler bile kullanıyor, neyse o başka bir tartışma konusu. Günümüzde pek çok insan sevgilisini bu uygulamalar aracılığı ile buluyor, bazen ise kısa süreli kaçamaklar yaşıyor.

Bu tanışma uygulamaları elbette psikolog ve sosyologlar için büyük bir maden.

Veri toplamanın kolaylığı ve modern insan yaklaşımları ile ilgili verdiği net sonuçlar sebebiyle online tanışma siteleri ve uygulamaları hakkında yapılan pek çok araştırma var.

Yapılan son araştırma bir yandan şaşırtıcı, bir açıdan ise hiç de yanıltmayan bir sonuç veriyor.

Science Advances dergisi için araştırmacılar 200.000 heteroseksüel kullanıcının bir ayı aşkın sürede aldığı mesajları listeleyerek bazı sonuçlar elde ettiler.

Alınan mesaj sayısına göre bir erkeğin en çok arzulandığı yaş 50, kadının ise 18.

Erkeklerin giderek artarak 50'de tavan yaparken, kadınların "arzulanabirliği" giderek aşağı düşüyor.

Erkeklere gösterilen ilgi yaş ve eğitim artıkça artıyor. Kadınlarda ise böyle bir kriter yok.

Yaşı ne olursa olsun erkeklerin çok genç kadınlara mesaj atmayı tercih etmesi yüzünden dengesizlik oluşuyor.

2010 yılında yine bir arkadaşlık sitesi olan OkCupid de benzer bir araştırma yayınlamıştı.

Bu araştırmaya göre genç erkekler (22-30 yaş aralığı) dahi kendilerinden çok daha genç olan kadınlara mesaj atıyordu. 30 yaşındaki bir erkeğin 18-20 yaş aralığındaki kadınlar için harcadığı zaman kendi yaşıtı olanlardan çok daha fazlaydı.

Genç erkekler kadınlarda kendilerinden en fazla bir yaş büyük olma kriterine sahipler.

Kadınların böyle bir kriteri olmadığı düşünülse de, genç kadınlar arkadaşlık sitelerinde babaları yaşlarındaki adamlardan gelen ilgiden oldukça rahatsız. Ayrıca bu yaş takıntısı flört havuzundaki olması gereken dengeyi bozuyor.

Hem genç, hem yaşlı erkekler belli bir yaş grubuna odaklanınca o yaş grubunun üstündeki kadınlar yalnızlıkla baş başa kalabiliyor.

Bu yaş sınırının 19'dan başladığı düşünülürse ortada kadınlar için hiç de dengeli bir durum olmadığı söylenebilir.

Bu dengesiz durumdan daha önce bahsetmiştik. 👇

Aşkın Yaşı Yoktur Ama Cinsiyete Göre! Erkek Egemen Toplumun Yaş Farkı İkiyüzlülüğü - onedio.com
Aşkın Yaşı Yoktur Ama Cinsiyete Göre! Erkek Egemen Toplumun Yaş Farkı İkiyüzlülüğü - onedio.com

Sosyologlar çıkan sonuç karşısında şaşkına dönerken psikologlar için durum tam tersi.

Teknoloji ve ilişkilere odaklanan bir gelişim psikoloğu olan Michelle Drouin'e göre teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin mağara çağı devam ediyor. Erkekler hala genç kadınları doğurganlıkla ilişkilendiriyor ve dış güzelliğe bakıyorlar.

Madalyonun bir de öbür yüzü var.

Sosyal medyada insanlar gerçek hayatta aradıklarına bakmıyor ve çoğu zaman kumar oynuyorlar. Yani normalde eğitimli, birkaç dil bilen bir kadından etkilenecek bir adam sosyal medyada kriterlerinin dışına çıkıp bambaşka profillerde kişilere mesaj atabiliyor.

Gerçek hayatta ulaşamayacağı insanlara karşı sosyal medyada "şansını deneyen" çok insan var.

Gerçekte çok yaşlı bir adamın 18 yaşındaki bir genç kadına flört amaçlı yaklaşımı zorken, sosyal medyada bu sadece bir mesajla mümkün. Kullanıcılar biraz kumar oynuyor ve "boğulacaksan büyük denizde boğul" mantığıyla reddedilecek bile olsalar şanslarını denemekten çekinmiyorlar.

Dolayısıyla her ne kadar bilimsel bir araştırma dahi olsa sonuçlar gerçeği yansıtmamış olabiliyor.

Bu tür uygulamaları kullanırken gerçeklikten kopmamak ve dikkatli olmak yine de en iyisi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
konusantarihv2

morıkları pistten alalım bide sizle uğraşmayalım be dayı zaten işler kesat

salih-arslanoglu

yapacağını araştırma ancak bu kadar olur adam zengin diye onla evlenen kadınlardan dolayı hepsini öyle yaptınız ya ne diyeyim

doctor-what

kadınlar yaşlılarla "bunda para vardır, en kötü emeklisi vardır yan gelir yatarım" mentalitesi hasebiyle ilgileniyorlar kimseyi kandırmayalım. Erkeklere ise güzel olsun yeter

can_can

Sexual Market Value (Cinsel Pazar Değeri) diye bir olay gerçekten de var. Erkekler yaşlanıp olgunlaştıkça (30-35 gibi) kadınların gözünde değerleri artıyor. Çünkü kadınların erkekte dikkat ettiği şeyler iş, güç, para, kariyer, cinsel yetenek, karakter bu yaşlara doğru tamamlanıyor. Ama erkeklerin kadınlarda ilgilendiği şey değişmiyor. Çekicilik, fizik, doğurganlık. Yani kısaca çıtırlık. Kadınlar için 18-25 yaş, erkekler için 30-35 yaş en değerli oldukları vakitler. Ama 50 yaş biraz abartı olmuş..

hackersafe

👏👏👏

uwuwewe-onyetenwewe-ugweuhem

50 yaşlarında ki erkeklerden kastınız; Brad Pitt, Johhny Deep, Tom Cruise ise kesinlikle katılıyorum.

Görüş Bildir