Yasin'in Evlilik Programı Geçmişi, Mustafa'nın Olaylı Vedası, Cemre'nin Takipten Çıkılması: Masterchef'te Neler Oluyor?

416PAYLAŞIM

Ortalık biraz karışık...

Masterchef geçmiş yıllardan aşina olduğumuz, ancak 2 senedir TV8 ekranlarında izleyiciyle buluşan bir yemek yarışması. Zaten bu kısmını bilmeyen yoktur.

İlk sezon şefler Hazer Amani, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya'dan oluşuyordu.

Bu sezon Hazer Amani'nin yerini Danilo Zanla aldı. Programın genel bilgilerini geride bıraktıysak, gelelim bu sezonu karıştıran olaylara.

Bu sezon ilk birkaç hafta elenen isim yerine yeni bir isim katıldı. Belki bu yüzden bilemiyoruz ama kulislerin bol olduğu, aşırı gıybet dolu bir ortam var Masterchef'te.

Takımını sabote edenler mi dersiniz, eleme adayı olduğu için oyundan çekilmek isteyenler mi... Hepsi var bu sezon!

İlk büyük olay buydu. Yasin şivesi ve tavırlarıyla ilgi çeken bir yarışmacı olmasına rağmen, daha önce katıldığı bir programda hiç de öyle olmadığı görüldü. Hangisine inansak şaştık bizler de haliyle.

Yoksa Rol mü Yapıyor? MasterChef Yasin'in Daha Önce Kısmetse Olur'a Katıldığı Ortaya Çıktı! - onedio.com
Yoksa Rol mü Yapıyor? MasterChef Yasin'in Daha Önce Kısmetse Olur'a Katıldığı Ortaya Çıktı! - onedio.com

Ardından sivri diliyle bilinen Mustafa elenirken şeflerin adil olmadıklarını söyleyerek yarışmayı vedalaşmadan terk etti.

Olaylı Bir Eleme, Herkes Şokta! Rekabetin Kızıştığı Masterchef'e Kim Veda Etti? - onedio.com
Olaylı Bir Eleme, Herkes Şokta! Rekabetin Kızıştığı Masterchef'e Kim Veda Etti? - onedio.com

Bir diğer konu halihazırda yarışmaya devam eden Cemre'yle ilgili. Masterchef resmi Instagram hesabının Cemre'yi takipten çıkması, Cemre'nin bütün Masterchef ile ilgili gönderilerini silmesi ayrı bir olay olarak karşımıza çıktı.

Yarışmaya devam etmesine rağmen resmi hesabın bir tek Cemre'yi takip etmemesi ve Cemre'nin Amerika'dan paylaşımlar yapması akıllara diskalifiye olup olmadığına dair soruları getirdi.

Sizce Cemre diskalifiye mi oldu, yoksa bütün bunlar merak uyandırmak adına yapılan bir kurgu mu?

Yorumlarda buluşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
metin-akalp

Bu tip programlar kurgu mu? E elbette. Şüphe kaldırmayacak derecede bariz durumlar var. Ancak işin özü o değil, kurgu olmasaydı bu programların izlenmeyeceğidir. Dizi reklamlarının hep kavgalı, bağırmalı, ağlamalı olması. Çok izlenen yarışmalarda yarışmacıların hep çatışma halinde olması. Bunlar rastgele elde edilen sonuçlar değil. Onlarca, belki yüzlerce deneysel projenin ardından elde edilen sonuçlardır. Bizim memleket insanı çatışma sahnelerini sever. Kavgalı gürültülü ortamdan hoşlanır. İzleyiciye bunu verebilen yapımlar rağbet görür, veremeyenler izlenmez. O yüzden bu tür programların yapımcısı, yönetmeni, senaristi bu çatışma ortamını sağlayabilmek için gayret eder.

Gizli Kullanıcı

Kurgu olmayan TV programı var mı ki? Olmuşsa da, tutmamıştır. Yasin, bütün yemeklerde kopya çekiyor, yukarıdan tüyo alıyor. Yarın bir gün Michelin yıldızlı bir yere girse, kopya mı alacak? Nasıl chef olacak? Tamamen rol. Hee, tabii zaten onu da masterchef yapmayacaklar ki... Geçen sene ki, keltoş herif gibi, finale 3 - 4 hafta kala elerler. Şimdiden elerlerse, ratingler 'bum'... :)

farkedmez

Yarışmaların düzgünce sıkıntısız ilerlediğine şahit olmadım. Kasti olarak yapılıyor mu bilmiyorum ama sorunlu olabilecek kişileri seçip "bunlar zıt kişilikler, iyi reyting getirir" diye düşünüyorlar sanırım.

Görüş Bildir