Yaşadığı Taciz Sonrasında 'Pantolonluydum' Diyerek Kendini Savunmak Zorunda Kalan Kadının Yaşadığı Korkunç Olay

201PAYLAŞIM

Tacize uğradığımızda kıyafet savunması yapmak zorunda kalmamız dünyanın en can yakıcı olayı olabilir...

Kadınlar olarak bırakın özgürce hareket edebilmeyi normal bir saatte bile tek başımıza yolda yürümekten korkuyor, hiçbir şekilde güvende hissetmiyoruz.

O saatte orada ne işimizin olduğu ya da ne giyiyor olduğumuza kadar irdeleniyor, tacizci ve tecavüzcünün suçlu bulunması gerekirken suçlu biz oluyoruz.

Bugün yine yeniden bir kadın, yaşadığı korkunç bir taciz anısını paylaştı Twitter'da.

twitter.com

Martıyla seyahat ederken beyaz bir arabanın kendisini takip ettiğini görüyor. Araba kendisini sıkıştırınca geçmesi için yol veriyor ama karşılaştığı cevap korkunç!

Çaresiz hissedince var gücüyle kaçmaya çalışıyor, utanmazlar bir de gülüyor ve tacize devam ediyorlar. Kadın bu korkuyla ne plaka alabiliyor ne bir şey tabii!

En üzücü nokta ise bu olayı arkadaşlarına anlatırken bile üzerinde ne olduğunu belirtmek zorunda kalması! Bol pantolon giydiğini açıklamak zorunda kalıyor, inanılmaz can acıtan bir durum!

Kadınlar Türkiye'nin her yerinde benzer durumları yaşıyor. Her an her saat her yer tacize uğrayabiliyoruz!

Öldürülmeyelim ya da tacize uğramayalım diye sürekli diken üzerinde yaşamaktan o kadar ama o kadar çok bıktık ki!

twitter.com

Yaşadığımız şeyler o kadar yaralayıcı ki...

twitter.com

Giydiğimiz kıyafeti, yaptığımız makyajı savunmaya çalışmak o kadar acı ki!

twitter.com

Caydırıcı cezalar getirilmediği sürece tacizciler bundan güç almaya devam edecek, biz de yaşayamamaya...

Bütün kadınların benzer olaylar yaşadığına eminim...Siz neler yaşadınız?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Takip Edildikleri Sırada Tacizcilerden Kurtulmak İçin Tanımadıkları İnsanlara Sığınmak Zorunda Kalan Kadınların Yaşadıkları - onedio.com
Takip Edildikleri Sırada Tacizcilerden Kurtulmak İçin Tanımadıkları İnsanlara Sığınmak Zorunda Kalan Kadınların Yaşadıkları - onedio.com
Utanın! Kadınların Tacizden, Tecavüzden, Kaçırılmaktan, Alıkoyulmaktan ve Öldürülmekten Korunmak İçin Uyguladıkları Yöntemler - onedio.com
Utanın! Kadınların Tacizden, Tecavüzden, Kaçırılmaktan, Alıkoyulmaktan ve Öldürülmekten Korunmak İçin Uyguladıkları Yöntemler - onedio.com
Bazılarının Rezil Tehdit Olarak Gördüğü Kadınların ise Şiddete Karşı Sigortamız Dediği İstanbul Sözleşmesi'nin Asıl Amacı Ne? - onedio.com
Bazılarının Rezil Tehdit Olarak Gördüğü Kadınların ise Şiddete Karşı Sigortamız Dediği İstanbul Sözleşmesi'nin Asıl Amacı Ne? - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sacretstate

Sürekli flört,aşk,özgürlük diye diye bu hale siz getirmedinizmi.Sizin oluşturduğunuz zihniyette peydahlanan mahsüller değilmi bunlar,pardon da kendi leş ettiğiniz ülkeyi yöneticilere mal etmek nasıl bir kafa.Sizin şu yandaş onedionuzda bile içeriklerin yarısı sex ile ilgili,yorumumun altına ne dediğimi anlamayan zekası sadece küfretmeye yeten anguslarla dolabilir fakat ne dediğimi pek alâ biliyorlar.

tyliebee

Pardon da alakası yok, tacizi kendine müstehak görenler esas özgürleşmemiş, cinselliği hala tabu olarak gören zihinler, orada bi dur. Flört, aşk, özgürlük diye saçma sapan kutuplaştırmasını yapmaya çalıştığın şeyler zaten karşılıklı rıza gerektiren eylemler, burada saçma sapan bir üslupla kendi halinde evine dönmeye çalışan bir insanı taciz etmeyi haklı çıkarmaya çalışıyorsan sen de potansiyel bir tacizcisin.

aaabbbcccddd

ulan ne alaka aq ya? ne çeşit bir sünger taşıyorsunuz beyninizde siz arkadaş

freepluto-oo

Ah keşke bir kadına taciz edildiği sırada orada olsam o orospu çocuklarıni analarının amina geri göndersem ama hiç denk gelmiyorum ve böyle haberleri görünce sinirden kafayı yiyorum bıktım lan. Ülkeyi yöneten(!) hayvanlar gibi davranıyor bu pislikler.

haralagurele

Daha dün, saat akşam 10 civarı yer Mersin. En nezih mahallelerden, öğrencilerin en çok olduğu yer. Kız arkadaşımla bakkala gideceğiz. Üstümüz başımız çuval gibi (merak eden şerefsizlere bu açıklamayı yapmak istedim) Aşağıya inmemizle kornalar çalmaya başladı. Yol kenarından ilerlerken 3-4 araba silme yanımızdan hızla geçerek sıkıştırdı ve 2 araba bizi takip ederek önümüzde durup bekledi. 5 dakika içinde oldu bu olaylar 5 DAKİKA İÇİNDE OLDU! Bize bu ülkede bakkala giderken bile rahat yok. Kılık, kıyafet, kuyruk sallama hepsi yalan. Şunu şu beyinlerinize sokun! Hayatında bir saniye bile kadın olmamışlar için abartıyor muamelesi görüyoruz. Sokakta iş yerinde, karşıdan karşıya geçerken, eve giderken, otobüste her an taciz ediliyoruz her an! Kim verecek bunun hesabını?

emine-b.

Taciz edilen bir çok kadın böyle cümleler kuruyor. O kadar çok aklıma sinmiş ki hemen kılık kıyafetimizin çekici olmadığını söylüyoruz. Halbuki etek giymiş olsa ne yazar? Taciz edilmek için etek giymiyoruz. Edilmemek için pantolon giyen var. E ne giyersek giyelim yinede taciz ediliyoruz! Bir dahaki sefer o arabayı çizin. Ben öyle yapıcam. Çizik arabalardan tanımaya başlayalım. Başka çaresi olan var mı?

storyteller7

Ulan şerefsiz

Görüş Bildir