Takip Edildikleri Sırada Tacizcilerden Kurtulmak İçin Tanımadıkları İnsanlara Sığınmak Zorunda Kalan Kadınların Yaşadıkları

1.7bPAYLAŞIM

O kadar iyi anlıyorum ki bu durumu...

Kadınlar, günün hangi saatinde olursa olsun kendilerini hiçbir yerde güvende hissetmiyor. Bu nedenle de kendilerini tacizden, tecavüzden ya da kaçırılmaktan korumak için bazı yöntemlere başvuruyorlar.

Kadınların kendilerini güvende hissetmeleri için uyguladıkları yöntemleri bu içeriğimizde okuyabilirsiniz;

Utanın! Kadınların Tacizden, Tecavüzden, Kaçırılmaktan, Alıkoyulmaktan ve Öldürülmekten Korunmak İçin Uyguladıkları Yöntemler - onedio.com
Utanın! Kadınların Tacizden, Tecavüzden, Kaçırılmaktan, Alıkoyulmaktan ve Öldürülmekten Korunmak İçin Uyguladıkları Yöntemler - onedio.com

O yöntemlerden biri de bu videodaki kadının yaptığı gibi tehlike anında tanımadığı birilerine sığınmak... Kadın, takip edildiğini anladıktan sonra ilk gördüğü arkadaş grubuna durumu sessizce anlatıyor ve grup da kadına arkadaşlarıymış gibi davranıyor, bir süre sonra da tacizci oradan uzaklaşıyor.

Bu durumu kuşkusuz birçok kadın da hayatında bir kere de olsa yaşamıştır.

Bu videoyla birlikte de birçok kadın yaşadığı benzer durumları paylaşmaya başladı. Yazılanları okuyunca gerçekten korkunç bir dünyada olduğumuzu bir kere daha anlayacaksınız.

@acikoz_

@burcugiizem

@selinturkogluu

@jupiterkus

@studiosafak

@ladychamallow

@clemoak

@captainafitik

@marisisjesenska

@meralk26

Sizin başınıza böyle bir olay geldi mi? Neler düşünüyorsunuz?

@noflyleaf

Yorumlarda buluşalım! 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selaminko

oysa Türk milletinin sahip olduğu sokaklarda bütün insanlar güvenle yürümeli. hem kendimize laf söyletmiyoruz hem de bu aşağılık işlere kalkışıyor ve kalkışanlara da yeteri kadar sert tepki vermiyoruz.

me-gusta-la-noche-me-gustas-tu

kendi yerli ve milli sapıklarımız yetmiyormuş gibi birde ithal sapık getirdik ülkeye, bende gece saat 2 gibi moda sahilde yürürken genç bir bayan arkadaş koşup arkamdan gelip yanımda yürümeye başlamıştı ve sessiz abi takip ediliyorum seninle yürüyebilir miyim demişti. Tabi sonra ben arkadaşla beraber yürürken, az önce yanından ayrıldığım arkadaşlarımı aradım ve takip eden sapığı evine kadar takip ettirmiştim. Herif afgan çıkmıştı.

kyle-reese

Erkek olarak biz güvende değiliz ki kadınlarımız olsun malesef toplum son 15 yılda fena şekilde bozuldu,toplumun içine öyle bir aşşağılık mankurt kesim karıştırıldı ki fırsatını bulsa hiç tanımadığı insana herşey yapar,ben bile ki uzun zamandır sporla içi içeyim geceyarısından sonra belli sokaklardan geçmemek için yol değiştiriyorum başımıza durduk yere bala almayalım eve sağ salim gidelim diye,ama kesinlikle toplumsal tepkisiz olmaz,zorbalar toplum içinde hep bananecilikten ve korkudan beslenir.

samyeli90

18 19 falandım arkadaştan çıktım hava karanlık eve yürüyordum cadde de ortada tam sokak lambaları söndü cadde dediğim de öyle vızır vızır arabalar geçmiyor yani cadde derdik neyse bir ara fısıltılar geldi kulağıma gülme sesleri falan adımlarımı hızlandırdım bir yandan da çantamı tutuyorum çantamla vururum diye korktum uzaktan gelen kişiyi abime benzettim gittim yanına abi beni eve götürsene halbuki abimin orada işi ne çalışıyor kendisi bir şey demeden koluma girdi ışıklar gelince baktım dedim özür dilerim ben sizi abim sandım iyi olmuş öyle sandığınız yoksa peşinizi bırakmazlardı dedi o an anladım peşimde birileri olduğunu

innkbr

19 yaşındaydım ıssız bir sokakta eve doğru yürürken 4 kişilik yaşça büyük bir erkek grubu önümden geçti, sonra bi baktım beni takip etmeye başladılar, hızlandım tekrar baktığımda bi tanesi ceketini açıp silahını gösterdi. Gördüğüm ilk apartmana(içimden kapısının açık olmasını dileyerek) girdim. Sabaha kadar merdivenin altında bekledim. Sabah çıktım dışarıya. Başıma bi iş gelmemiş olması benim için mucize gibi bir şey. Yaşadığım o korkuyu hayatım boyunca unutamam sanırım.

Görüş Bildir