Yaş Farkına Aldırmamış Dizi Karakterlerinin Bol İhanet ve Hüsranla Biten Evlilikleri

105PAYLAŞIM

Bihter'inden Ferhunde'sine birçok genç kadın gördük orta yaşlı adamlarla evlenmeyi tercih eden.Türk dizileri özellikle bu tarz evliliklerden soğutmak amaçlı mı yapılıyor bilinmez, genelde erkekler için hüsranla bitiyor bu evlilikler. İntikam ve hırs ile başlamış ilişkiler de var sevgiden doğan da. Sonuç değişmiyor, mutlu olamıyorlar bir türlü. Aşkın yaşı olur mu halbuki?

1. Öyle güzel bir aile bağı kuruldu ki, birbirine dolandı o bağlar: Bihter & Adnan Ziyagil çifti.

Aşk-ı Memnu'nun Adnan'ı, Bihter'e aşık olmuştu, Bihter de onu sevmişti. Kaybettiği baba figürünü mü aradı yoksa Melih Bey'in Takımı'nda olduğu için başka kimse ona gelmez diye mi düşündü bilinmez. Ama ilk başta güzeldi her şey. Küçük bir problem vardı: İhanet.

Adnan da Adnan'dı hani. Benim diyen Behlül erişemezdi onun romantiklik seviyesine.

2. Yaprak Dökümü'nün zehir stoğu Ferhunde ve kötü emellerinin aleti Mithat.

1 kilometre öteden "benim gözlerimden ferfecir şelaleleri akıyor" diye bağıran Ferhunde ile evlenmek pek akıl karı değil. Bunu biz biliyoruz da Mithat anlayamadı epey süre.

Mithat Ferhunde için hayat değil suç ortağı, amaç değil amaçtı.

Ali Rıza Bey'in yüzündeki "you gave me cancer" ifadesini gördükçe içimiz burkulur.

3. Gerçek bir aşk hikayesi değil: Eyşan & Kenan Birkan.

Ezel'in birkaç bölümü "şimdi birinden biri diğerini öldürür" diye diye bekledik. İntikam, planlar, stratejiler bütünü diyebiliriz bu sahte ilişki için. Gerçek hayatta olsa, söz konusu Haluk Bilginer ise kim hayır diyebilir gerçi?

Birini sevmediğini söylemek için en doğru zamandı tabii düğün...

4. Metreslikten nikah defteri fırlatmaya uzanan bir aşk hikayesi... Tahsin Korludağ ve Adalet.

Cesur ve Güzel'in kötü adamı Tahsin Korludağ ve uzatmalı metresi Adalet sonunda evlenmişlerdi. Yaş farkını pek hisseder misiniz bilinmez ama insaniyet farkı açıkça ortadaydı.

5. Formaliteden de olsa evlilik evliliktir: Lamia & Kemal Bey.

Dudaktan Kalbe zoomlarıyla meşhur bir diziydi, yerli yersiz verilirdi. Fakat bu sahne gerçek bir zoom'u hak etti. Kızının arkadaşı Lamia'ya kol kanat gereceği ayağına evlilik teklif eden Kemal Bey, zaman içinde karşılık bulamayınca huysuzlanmaya başlamıştı. En sonunda da kızının sevgilisi Cemil ve karısını bastı.

Kemal Bey iki fısıltıda öldü gitti. Üstelik o zamanlar gerçekten bir ilişki de yoktu aralarında.

Yardım edeceğim diye yanımıza aldığımız, kızımız yaşındaki kızlara aşık olmamak bir tedbir olabilir.

6. Ve içlerinde en temiz kalplisi ama en ölümcüsü Güzide ve Yahya Bey.

Kurt Seyit ve Şura izleyenler bilir, başroller unutuldu ve Güzide - Celil aşkı izlendi heyecanla. Güzide hiç istemediği halde evlendiği Yahya Bey'i aldatmadı, ona karşı her zaman saygılı bir şekilde davrandı. Ama aşk bu, ne kadar iffetli bir kadın da olsa gönlünün kaymasına engel olamadı.

Yahya Bey bu iki aşığı ayırmaya kıyamadı, gururuna da yediremedi ve intihar etti.

Bihter kalbine sıkmak durumunda kalmıştı. Keşke herkes örnek alsa...

7. "Hem melek hem de şeytan, kimsin sen?" Kara Melek.

Yasemin ve Nahit Saylan çiftini unutursak kalbimiz kurur. Belki de orta yaşlı ve zengin adamlar artık genç kızlara yaklaşırken biraz daha tedbirli davranmalılar Türk dizilerinde, ne dersiniz?

8. Karagül'ün saykodelik ilişkisi: Kendal Ağa & Özlem.

Birbirlerine yapmadıkları kalmadı. Defalarca zarar vermekten hiç çekinmediler. Kendal Ağa'nın genç ve güzel karısı da deva olamadı derdine. Bu ilişkide hüsranla bitti. Unutmadan, ihanet bu ilişkide de söz konusuydu tabii.

BONUS: Motivasyonu para ve intikam olmayanlar mutlu da olabiliyor! Jay & Gloria <3

Modern Family'nin üç tatlı çiftinden biri. Aralarındaki yaş farkı geyik konusu oldu ama hiçbir zaman sorun olmadı. Çok tatlı, çok mutlular.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Bihter & Adnan Ziyagil çifti. Ne skandaldı ya. içeriğin Jay & Gloria <3 ile bitmesi güzel olmuş,bayılıyorum o çifte.Ne zaman Modern Family,açsam izlerken gülüp, duruyorum.Dizinin LGBT leri desteklemesi de ayrıca güzel.İki tane evli,çocuklu erkek çiftte var, dizide.

kubra-koyuncu3

Nihat Saylan değil Nahit Saylan'dı ismi :)

Görüş Bildir