Yaş 100: Anastasia Pottinger Bir Asırlık Yaşamları Tüm İçtenliğiyle Fotoğrafladı

87PAYLAŞIM

Bizler yaşlanmaktan korkan bir toplumun üyeleriyiz. Gençliğe ise mümkün olan her anda değer veriliyor. Hedefler onları belli bir yaşa kadar başarmamışsanız o kadar da önemli sayılmıyor, yaşlılığın göstergelerini saklayabilen her türlü kreme, diyete ya da ameliyata paralar akıtılıyor. "Küçük gösteriyorsun" ise bir iltifat artık.

Fakat tam aksini yapıp kırışıklılarımızla övünseydik nasıl olurdu? Yaşlanmamızın belirtilerini pozitif bir şey olarak kabul etseydik?

Anastasia Pottinger'ın yeni kitabı "100: What Time Creates" (100: Zamanın Yarattıkları) işte tam olarak bu tarz bir güzelliği keşfediyor.

Kaynak

Son dokuz yıl boyunca Anastasia 100 yaşındaki birçok modelle çalıştı, hikayelerini dinledi, bu modellerin çıplak vücutlarını ve kırışık derilerini siyah ve beyazla en içten şekilde fotoğrafladı.

Fotoğraf: Anastasia Pottinger

Kitabının açıklaması ise şöyle: "Medyaya güzel vücutlar hükmediyor. Her gün güzel vücutların sunuluşunu izliyoruz fakat Anastasia Pottinger çok nadir değeri bilinen bir vücut formunu ele alıyor: Yaşlıları."

Fotoğraf: Anastasia Pottinger

"Önsezili, becerili ve yetenekli bir fotoğrafçı oluşuyla Pottinger eşsiz bir güzellik, duygu, kırılganlık ve en az bir yüzyıl yaşamış vatandaşların tarihini fotoğraflıyor."

Fotoğraf: Anastasia Pottinger

"Bu şaşırtıcı fotoğraflar sizi son yıllarını yaşayan insan vücudunun duygularını ve ürkütücü güzelliğini derinlemesine araştırmaya davet ediyor."

metrouk2.files.wordhttps

Fotoğraf: Anastasia Pottinger

Fotoğraflarla sizleri baş başa bırakıyoruz:

Fotoğraf: Anastasia Pottinger

Fotoğraf: Anastasia Pottinger

Fotoğraf: Anastasia Pottinger

Fotoğraf: Anastasia Pottinger

Fotoğraf: Anastasia Pottinger

Fotoğraf: Anastasia Pottinger

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
renginibelliet

Nerede o kalabalıklara pervasızca sunduğun, billboard'larda yağmalatmaya heveslendiğin güzel yüzün? Nerede o bir bakışıyla yürekler hoplatan, kremlerle çevrili, farlara, rimellere, sürmelere lâyık gözlerin? Nerede kameralara son saniyede gönderdiğin o işveli bakışlar? Nerede o ele avuca sığmamalar, rüzgârda saçlarını savurmalar, ıslak dudaklı şuh fısıltılar? Nerede o benlikler, o kendini herkesten üstün görmeler? Beden çürüyüp dağılmış; o güzel gözlerin oyuklarına toprak dolmuş. Aklını başına al; fırsatın varken oku:"Senden önce gelenler geride neler bıraktılar, neler!" Kaynak: Sus! - Senai DEMİRCİ

busyhususy

kanma bu geçici güzelliklere , derin ve huzurlu bir ruh biriktir , çünkü çözüm yok ecele ....

erci-e

Yorum budur! Zaten insanoğlu yarın bir gün öleceğini kabul etse her şey daha güzel olur bu dünyada

kissadan-hisse

ölüme de inanıyor da sonrasından şüpheli asıl sonrasına inansa her şey çok güzel olacak

Görüş Bildir