Görüş Bildir
Haberler
Yarıyıl Tatili Uzayacak mı? Milli Eğitim Bakanı Özer'den Açıklama

Yarıyıl Tatili Uzayacak mı? Milli Eğitim Bakanı Özer'den Açıklama

Batuhan
21.01.2022 - 10:41

Milyonlarca öğrenci bugün karne heyecanı yaşıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, karne töreni öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Öğretmenlere büyük fedakarlıkları için teşekkür eden Bakan Özer, yarıyıl tatilinin uzayıp uzamayacağı hakkında da net konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Yarıyıl tatilinin uzatılacağı iddialarıyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Mamut Özer'den yeni açıklama geldi. Karne töreninde yaptığı açıklamada Özer 'Yarıyıl tatilini uzatmamızı gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değil.' diye konuştu.

"Öğretmenlerin aşılanma oranları, diğer meslek gruplarına göre çok yüksek"

"Öğretmenlerin aşılanma oranları, diğer meslek gruplarına göre çok yüksek"

Milli Eğitim Bakanı Özer yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

'Öğretmenlerin aşılanma oranları, diğer meslek gruplarına göre çok yüksek. Ben öğretmenlerimize bu süreçte maskeyle ders anlatma fedakarlıklarından dolayı, titizliklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Salgınla mücadelede topluma örnek oldular.

Sağlık Bakanımıza da çok teşekkür ederiz. İki haftalık tatil boyunca ricamız olmuştu öğretmenlerimiz öğrencilere ödev vermedi. 18 milyon öğrencimiz iki haftalık tatilde en az bir kitap okuyacak. Onlardan sadece onu istedim. Kitap okuma oranı yükseltmemiz lazım. Tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.

Yarıyıl tatili uzatılacak mı?

Yarıyıl tatili uzatılacak mı?

Elektronik takip sistemi oluşturduk. Verilere bakarak konuşuyoruz. Yarıyıl tatilini uzatmamızı gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değil. İkinci döneme planladığımız şekilde yüz yüze eğitimle başlayacağız.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
32
22
7
5
2
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
demet saygılı

evet ya, bir ziya selçuk vardı...o neden istifa etmişti...?

Söyledim gitti

Aşılanmamışlar da çoktan hasta oldu zaten. Toplumsal bağışıklık yöntemine geçildi alttan alttan.

Flavius Westfall

gerek yok uzatılmasına zaten, hastalık ortada aşı ortada, omicronla beraber grip kıvamına geldi zaten, şu saatten sonra aşısını olup ölen varsa influenzadan ... Devamını Gör