Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yaramaz ve Söz Dinlemeyen Çocukları Yaşlanmış Gibi Tıraş Eden İlginç Berber

 > -

Berber bu modelin adını“Benjamin Button Özel” olarak belirlemiş.

Eğer çocuğunuz yaramazlık yapıyorsa, berber Russell Fredrick ve ekibi yaratıcı çözümleriyle size yardım etmekten mutluluk duyacaktır.

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/rachelzarrell/be...

İsteyen her aile çocuklarını haftada 3 kez bu berbere getirebiliyor ve "Benjamin Button Özel” tıraşından isteyebiliyor. Bu tıraşla birlikte, yaramaz çocukları yaşlandıran bir görüntü elde ediliyor.

Washington Post bu sıradışı berberin uygunlaması için şunları söyledi:

Bu saç modeli kafanın tepesinini kelleştirerek çocuklara yaşlı bir insan görünümü vermek üzerine kurulu. Bu model ile tıraş edilen bir çocuğun arkadaşları tarafından aşağılanacağı ve dalga geçileceği su götürmez.

Bu modeli uygulayan berber Instagram hesabından modelin sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu: "Yetişkinler gibi mi davranmak istiyorsun? İşte şimdi bir yetişkin gibi görünüyorsun, istediğini yapabilirsin. Büyümüş de küçülmüş gibi oldun artık."

Berberin ebeveynlere de söyleyecek bir sözü var: "Eğer yaramazlık yapan başka çocuklar varsa bana getirebilirsiniz."

Berber dükkanının ortağı ve üç çocuk babası olan Fredrick, bu modeli müşterilerine önermeden önce, derslerinde başarısız olan 12 yaşındaki oğlu Rushawn üzerinde denemiş ve olumlu sonuçlar almış.

Washington Post'a vediği röportajda "tıraştan sonra oğlumun dersleri bir anda düzeldi" diyen Fredrick, bu modelin diğer çocuklar üzerinde de işe yarayacağına karar vermiş.

"Ebeveynler ne yapacağını bilemez durumda. Çağımızda bir çocuğu disipline etmek isterseniz, geçmişte yapıldığı gibi fiziksel şiddet uygulayamazsınız. Bu yanlış. Fakat yine de bir şeyler yapmak zorundasınız çünkü onlar sizin çocuklarınız."

Psychology Today'de yazan ve çocuk eğitimi konusunda uzman olan Peggy Drexter'a göre, bir çocuğun aşağılanmasını ve utanmasını sağlayarak onu eğitmeye çalışmak "etkisiz ve zararlı bir yöntem."

Drexter'a göre "birçok çocuk ilgi istediği için yaramazlık yapıyor ve derslerini ihmal ediyor. Özellikle erkek çocuklar sınırları zorlamak konusunda bir iç güdüye sahipler. Bunun anlamak ve buna göre davranmak zorundayız."

Fredrick çocuğunu bu model ile tıraş ettikten sonra çocuğun durumunda kayda değer bir düzelme olmasına rağmen, berberin Facebook sayfası üzerinden yapılan duyuruda çocuğun yeniden tıraş edilerek normale döndürüldüğü söylendi.

Görünüşe göre küçük çocuk dersini almış ve hatta kendine 'yaşlı Jenkins' lakabını takmış. Bundan sonra çocuğun derslerinde başarılı olacağına kesin gözüyle bakılıyor :)

"Umarım hiç kimse çocuğunu bu şekilde tıraş ettirmek zorunda kalmaz. Bence çocukların problemini düzeltmek için her şey denenmeli ve ancak çok ekstrem durumlarda bu tıraş modeline başvurulmalı. İlk önce onlarla konuşmayı denemeliyiz ve bazı kurallar koyarak bu kurallara uymalarını beklemeliyiz. Fakat bu geleneksel yöntemler de işe yaramazsa, işte o zaman durumu düzeltmek için işin içine biraz yaratıcılık katabiliriz." - Fredrick

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
patrick

çocuğu anadolu liseli müdürü yapmışlar lan hale bak

asosyal_demokrat

yaramaz diye çocuğa böyle muamele yapılırmı anasını satayım, böyle travma yaşatılırmı. sayko seri katil yapacaklar elemanları.

unfuckwithable

hayatta afro bi berbere traş olmam arkadaş ! tamam bizim berberlere eyvallah ediyoruz ''abi yengende akşam bi dır dır bi dır dır'' diye muhabbet ederken hafiften dayıyor (?) tamam bi müddet buna katlanabilirim ama bi zenciye...yo dostum yo..

koala-neco

en iyi atlet ve en iyi berber zencilerden çıkıyor onu bunu bilmem arkadaş -.-

simge217

siyahi demek istedin ( bende yıllarca bu kelimeyi dedim dedim ta ki Amerika da bunu diyeni hapse attıklarını öğrenene kadar ...)

koala-neco

ben inadına zenci diyorum, çünkü bu zenciler parayı görünce kafam kadar pırlantayı boynuna geçirirken Afrikada o pırlanta için köpek gibi çalıştırılan renktaşlarını düşünmüyorken tek dertleri lanet olası zenci dememiz mi ?

patrick

nigger ile zenci bir değil aslında bizde o kelimenin karşılığı yok

simge217

evet nigger ''pis siyahi'' demek

patrick

pisden ziyade zamanında aşağılama amaçlı kullanıldığı için bir alınganlık durumu var. kendi aralarında rahatlıkla kullanırlar mesela ve gerçekten samimi olduğun arkadaşlarına da diyebilirsin yoksa çok saldırgan bir tavır olur. bizdeki zenci ise arapçadan kalma rahatlıkla kullanılabilecek bir kelime yani

Başlıklar

FacebookInstagram
Görüş Bildir