Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yaptırmayı Düşünenler İçin Konuyu Kapatıyoruz: İşte Dövme Yapılırken En Çok Acı Veren Bölgeler

7.9bPAYLAŞIM

Dövme acıtır sevgili dostlar, bunu zaten hepimiz biliyoruz. Ancak bugüne kadar etrafınızda çok duymuşsunuzdur: "Ya şuraya bir dövme istiyorum ama çok mu acır acaba, bilemedim..." gibi cümleler kurulur ve insanlardan kulaktan dolma bilgiler alınır. Şanslıyız ki Cincinnati'li dövme sanatçısı Andy Eschenbach bu olaya son noktayı koymuş ve artık konuşulmasın diye en çok acı veren noktaları açıklamış:

1. Kafa

"Kafa dövmeleri acı vericidir. Ancak bunun yanı sıra, bu dövmelerde ses de insanı oldukça rahatsız eder. Dövmenin yapım sürecini çok yakından dinlersiniz ve o ses kimi zaman iğneden bile daha acı verici olabilir."

2. El

"Hissedeceğiniz acı, dövmeyi elinizin neresine yaptırdığınıza göre değişir. Örneğin avuç içi çok fazla acır. Acıya toleransınız yüksek değilse avuç içinden kaçının."

3. Göğüs

"Göğsüne dövme yaptıran insanlar, bana bunun göğsün sıcak bir bıçakla yarılması gibi bir acı verdiğini söylediler."

4. Dirsek

"Dirsek dövmeleri açıkçası biraz şans işidir. Bazı müşterilerim inanılmaz acı verdiğini söylerken, diğer bazı müşterilerim iğneyi hissedemediklerini söylüyorlar. Denemeden bilemeyiz..."

5. Karın

"Kaburga ve karın dövmelerinin çok acıdığı bilinmektedir ancak işin en kötü kısmı bu değildir. Esas korkulacak kısım, bu bölgelere yapılan dövmelerin acısının hiçbir zaman dinmemesidir. Bir noktadan sonra vücudunuz acıyı dayanılır kılmak için kimyasallarıyla size yardım edecektir ancak en iyi çözüm elbette yaptırmamaktır."

6. Popo

"Popo dövmeleri yapılırken çok fazla acı vermese de sonrasında rahatsızlık yaratır. Ve hayır, kullanacağınız herhangi bir takviye bunu hafifletmeyecektir."

7. İç uyluk ve diz

"İç uyluk ve diz dövmeleri çok fazla acı verebilmektedir ancak bu bölgelerin yaratacağı sıkıntı bununla sınırlı değildir. Dövme yaptıktan sonra bu bölgelere dokunmanın insana tuhaf hissettirdiği bugüne kadar pek çok müşterim tarafından söylendi."

8. Ayak bileği

"Diğer yerlerle karşılaştırıldığında ayak bilekleri aslında o kadar da fena bir seçim değildir. Ancak yalnızca ayak bileğine dövme yaptırmış insanlar hissettikleri acıyı abartırlar da abartırlar. Duyan cehenneme gidip döndüler zanneder..."

9. Ayak

"Ayak, pek çoklarınca bilindiği gibi en çok acı veren bölgelerdendir ancak ayağına dövme yaptıran müşterilerim bana bugüne kadar anlatıldığı kadar kötü olmadığını ve abartıldığını söylediler."

10. Yüz

"Yaptırmayın."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
phantasmagoria

la he acıyo yaptırmayın,abdest tutmuyormuş yaptırmayın he,bırakın bu işleri.bünyeye göre değişir bunlar.

deniz_canfeda

Dövmelerden nefret ediyorum. Dünyanın en saçma ve gereksiz icatlarından biri.

smybhh

yaptırılacak yerleri yazsaydınız keşke başka yer bırakmamışsınız

askito-muyum-ben

dövmenin açısından çılgın gibi korkan ama ayni zamanda yaptırmak da isteyen ablam, sol köprücük kemiğinin altına biraz omzuna yakin olan bölgeye uyuyan kedi dövmesi yaptırdı. Hissetmedim bile kız dedi.

eylul_alanc

En sonuncusu en iyisi YAPTIRMAYIN

Görüş Bildir