Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yaptıkları Fedakarlıklarla Aşkın Hala Varolduğunu Kanıtlayan 11 Harika İnsan

 > 
5.5bPAYLAŞIM

Hangimiz harika bir aşkın hayalini kurup, filmlerde gördüğümüz o efsanevi aşkın karakterleri yerine kendimizi koymadık ki? Antoine Bret'in "Aşkın ilk soluğu; mantığın son soluğudur" sözünü haklı çıkaran ve içimizi ısıtıp, bizi gerçek aşkın varlığına inandıracak fedakarlıklarla dolu 11 hikayeyi sizler için derledik.

1. Ölen Eşi İçin 100 Tane Mektup Yazıp Aşkını Anlatan Adam

  • Hyong Yi isimli genç adam geçtiğimiz yıl kanser yüzünden eşini kaybetti. Eşinin ölümünden sonra uzun süre kendini toparlayamayan genç adam karısına olan aşkını ve geçirdikleri güzel zamanları anlatmak için 100 tane mektup yazdı ve bu mektupları evlilik yıl dönümlerinde sokağa çıkıp insanlara dağıttı.

  • Hyong Yi yaptığı şeyle ilgili olarak "iyi yaşanmış bir hayat nedir? Bana kalırsa aşkla dolu yaşanmış olandır" diyor.  Hyong Yi'den esinlenen binlerce insan sosyal medyada #100lovenotes etiketini kullanarak sevgilerini dile getiriyor.

   Hyong Yi'nin yazdığı notlara buradan ulaşabilirsiniz

2. Eşi Islanmasın Diye Sandalyelerle Yol Yapan Adam

Hindistan'da yaşanan su baskınında eşi ıslanmasın diye sandalyelerden yol yapan bu centilmen ve fedakar kocaya buradan kocaman bir alkış!

3. Karısına Özel Ambulans Yapan Adam

Çinli bir adam karısını kent merkezindeki diyaliz merkezine götürmek için özel ambulans yaptı. Bu ambulansta oksijen tüpü ve acil müdahale çantası bile var. Çinli adam,"Karımın ayakları kırık olduğu için yürüyemiyor. Ben de böyle bir araç yaptım. Her hafta karımı hastaneye götürmeye devam edeceğim. Çünkü onu çok seviyorum" dedi.

4. Kanserden Kaybettiği Karısının En Sevdiği Çiçekleri Kocaman Bir Araziye Eken Koca

Babbette ve Don Jaquish birbirine tutkulu bir aşkla bağlı olan bir çiftti. Ne yazık ki kanser belası Babbette'yi Don'un elinden alıp götürmüştü. Don karısı henüz hayattayken büyük bir arazi satın alıp o araziye karısının en sevdiği çiçek olan ay çiçeği ekti. Araziden elde edilen geliri de kanser araştırmalarında kullanılması için bağışlıyor.
Kim bilir, ay çiçekleri yüzlerini güneşe döndüğünde belki de Babbette ile göz göze geliyordur.

Kaynak

5. Evlilik Yıl Dönümünde Kocasına Böbreğini Veren Kadın

Konya'da yaşayan Gülay Güneş eşi Asla Güneş'in böbrek hastası olduğunu öğrendiğinde böbreğini vermek istedi ve yapılan tetkikler sonucunda doku örnekleri uyumlu çıktı. Gülay Güneş böbreğini evlilik yıl dönümünde hediye olarak vermek istedi ve hazırlıklar başladı. Ameliyattan çıkan Asla Güneş "eşimin bugün bana yaptığı fedakarlık, ayrıca evlilik yıl dönümü olarak verdiği böbrek, artık bana yeni bir hayat verdi. Ondan Allah razı olsun, çok teşekkür ediyorum." dedi ve yıl dönümünde eşine hangi hediyeyi alacağı sorulduğunda "ben önceden ona kalbimi vermiştim" diyerek eşini mutlu etti

6. Aşkı İçin 3000 Kilometre Bisiklet Süren Adam

Polonyalı Sebastian Niemeczek, Marmaris'te çalışan sevgisi Eva Mras'a kavuşmak için Polonya'dan Marmaris'e kadar 30 günlük bisiklet yolculuğu yaptı. Eva Mras "benim için hem zor hem heyecanlı bir bekleyiş oldu. Sonunda kavuştuğum için çok mutluyum. Yaptığı jest çok güzeldi" dedi

7. Aşkı İçin Beşiktaş Resmi Web Sitesini Hackleyen Genç

15 Ocak 2015 günü Beşiktaş'ın resmi web sitesine girenler inanılmaz bir şeyle karşılaştı. Ana sayfada bir aşk şiiri vardı. Burak Beyzadeoğlu isimli genç sayfayı hackleyerek, ana sayfaya sevgilisine yazdığı şiiri yüklemişti.

8. Eşi Uğruna 65 Yaşında Ehliyet Alan Kadın

Çorumlu Mehmet Zorlu yaşadığı kalp rahatsızlığı sebebiyle araba kullanamıyordu. Ancak hastaneye gidip gelmesi için birinin arabayı kullanması şarttı. Eşi Ferihan Zorlu ehliyet sınavlarına girip başarılı olarak 65 yaşında ehliyet aldı ve eşini hastaneye o götürüyor.

9. Aşkı Uğruna Dağın Zirvesinde Ölümü Bekleyen Adam

Muğla'da yaşayan Sadettin Özlük isimli adam hala aşık olduğu eski eşinin kendisine geri dönmesi için 930 metre yüksekliğindeki Kocadağ'ın zirvesine çıktı. Karısı kendisiyle barışana kadar dağdan inmeyeceğini söyleyen adamı kimse ikna edemiyor. Özlük dağa çıkmasıyla ilgili olarak "unutmayın ki kararımı değiştirecek yegane şey, yaşama umudum ve hayatımın anlamı olan aşkımdır" dedi.

10. Aşık Olduğu Kadın Uğruna Tahtından Vazgeçen Kral

1936 yılında İngiltere tahtına geçen Kral Edward, Amerikalı Warfield Simpson'a tutkulu bir aşk besliyordu. Ancak kraliyet sakinleri ve kilise bu aşka izin vermedi. Aşkı uğruna tahtından vazgeçen Kral Edward'ın şu sözleri tüm kadınları kıskandıracak cinsten: "sevdiğim kadının yardımı ve desteği olmaksızın sorumlulukların ağır yükünü taşımayı ve krallık görevimi hakkı ile yerine getirmeyi imkansız bulduğumu söylersem bana inanınız."

11. Aşkı için Anamur'dan Ankara'ya Yürüyen Adam

Mersin'de yaşayan 56 yaşındaki Mithat Keskinaslan alkollüyken kırıcı sözler sarf ettiği eşi tarafından terk edildi. Yaptıklarından dolayı çok pişman olan Keskinaslan, Anamur'dan Ankara'ya af dilemek için eşinin yanına yürüdü. Bu yürüyüşe "yaşadıklarımıza teşekkür yürüyüşü" ismini vermiş.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sevimsizhayalet

ulan ben kore ye yerleştim 6 yıl beraber döndük oda 1 yıldır burada bizde eklesenize...

yatogami

aklıma takılan tek soru neden adam eşi ölmeden önce dikmemiş ki en sevdiği çiçekleri? veya neden eşi öldükten sonra yazmış mektupları? neyse vay anasını be neler yapmışlar

sairsel

zamanında atılmalı adımlar ve kaybetmeden kıymet bilmek gerekir

yatogami

Aynen öyle, bir şeyi kaybettikten sonra kıymete biner zaten.

fatihpolat05

lan o kadın için tahttan vazgeçilirmi

sek

Kusura bakmayında çok göstermelik ve saçma olmuş içerik.

enda

karşı taraf bitirdiyse içinde yenildiyse gururuna 1000 değil 10000 km gitsen boş abicim..

Görüş Bildir