Yaptığı Photoshoplarla Paris'e Gitmiş Gibi Instagramda Fotoğraflar Paylaşan Model Alay Konusu Oldu

Güzellik
929PAYLAŞIM

Bir Instagram fenomeni, Photoshop ile hazırladığı ve kendisini Paris'te gösteren fotoğrafları paylaşınca oldukça ilginç eleştiriler aldı. Detayları sizler için Lad Bible'dan derledik.

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/weird-insta...

Evet, hepimiz Instagram kullanıcılarının gerçekle alakası olmayan hayatlarının fotoğraflarını çeşitli düzenlemelerle göstermeye çalıştığı bir yer olduğunu biliyoruz.

Bunu iyi bir şekilde yaptığınızda, popülerliğin yanı sıra gelir elde etmeye de başlıyorsunuz. Kıyafet ve kozmetik firmaları markalarını temsil etmek için binlerce, hatta bazen milyonlarca takipçisi olan kullanıcılarla anlaşmak için sıraya giriyorlar.

İsveçli Instagram kullanıcısı Johanna Olsson da kendisini Paris'te göstermek amacıyla fotoğraflara Photoshop ile ufak dokunuşlar yaptı.

Bu dokunuşlar o kadar kötüydü ki, bazılarında yalnızca yeşil bir ekranın önünde duruyormuş gibi görünüyordu. Normalde Johanna birçoğumuzun gitmeye gücünün yetmeyeceği yerlerde, yine birçoğumuzun almaya gücünün yetmeyeceği markaların kıyafetleriyle fotoğraflar paylaşıyordu. Bu şekilde yaklaşık yarım milyon takipçisi olmuştu ve hem gelir elde ediyor, hem de birçok şeyden ücretsiz yararlanıyordu. 

Elbette kazancıyla fotoğraflarını düzenlemesi için birileriyle anlaşma yapabilir veya sadece keyfine bunu kendisi yapabilir. Ama gördüğünüz üzere bu fotoğraflardaki düzenlemeler oldukça amatörce yapılmış.

Fotoğraflardan birinde köprünün üzerinde ayakları sanki havada duruyor gibi görünüyor. Yine de yapılan bütün acımasız eleştirilere rağmen, fotoğraflarını silmek istemiyor Johanna. Ayrıca herkesin fotoğraflarını düzenlediğini, bunda utanılacak bir şey olmadığını belirtiyor. 

28 yaşındaki Johanna, Instagram hikayesinde konuyla ilgili açıklamalar yaptı: 

"Paris'te paylaştığım fotoğraflarla ilgili biraz konuşmak istemiştim. Bu nedenle bir fotoğraf çekindim ve gerçekten iyi görünüp görünmediğine bakmadım. Sonrasında da başka bir arka plan fotoğrafı çektim ve arka planla fotoğrafı birleştirdim. Ve fotoğrafı yüklediğimde kimse fark etmedi. Ben de iyi olduğunu düşündüm. Elbette Photoshop yeteneklerimin harika olmadığını kabul ediyorum. Şu an İsveç'te herkes çıldırıyor ve televizyon programları benim sahte gezilerim hakkında çıkıp konuşmamı istiyorlar. Bunun biraz saçma olduğunu düşünüyorum. Her türlü fotoğrafta Photoshop kullanan insanlar var. Bunu ben de yapabilirim ama hoşlanmıyorum. Yalnızca her şeyi açığa çıkarmak istiyorum. Ben Paris'e gitmiştim ama arka planı Photoshop ile yaptım. Bu fotoğrafları silmeyeceğim çünkü gerçekten güzel fotoğraflar."

Paris, Photoshop icat olmadan da mükemmel bir yerdi zaten. Elbette Johanna'nın yaptığını eleştirenler var ama sonuçta kendi kararı ve kendi beğenisi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
vemrv

Gerçekten güzel fotoğraflar uçma yeteneğinize de hayran kaldık ayrıca lütfen silmeyin.

hilalctn

en sinir olduğumda kendini zayıf yapmak icin sağı solu yamultanlar bana cok özgüvensiz hareket olarak geliyor

dacirak

ulan bari renkleri harmanlayaydın,ilk resim de paris öğlen saatleri gibi ,kız da güneş batıyo kızıllığı.

benim-ben..ask..

Photoshop yasaklansın:))

Gizli Kullanıcı

Eyfel ağlıyor! Sonra havada duran ayakları görüyor ve tekrar ağlıyor. Sonra fotoğraflar güzel, kaldırmıcam diyen ablaya bakıyor ve bir daha ağlıyor. Paris'in gözü yaşlı, heykeller mutsuz. Mona Lisa da ağlıyor! kfgfkglk

Görüş Bildir