Yapılan Yeni Bir Araştırmaya Göre Her 10 Japon Erkeğinden Biri 40 Yaşında Hala Bakir

-
Abone ol

Yapılan yeni bir araştırma Japonya'nın cinselliğe yaklaşımı açısından ilginç veriler ortaya koydu. Detayları sizler için The Sun'dan derledik.

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/news/8813496/on...

Yapılan yeni bir araştırmaya göre her 10 Japon erkeğinden 1'i 40 yaşında bakir. Bunun nedeni ise kadınların, seks konusunda daha zengin erkekleri tercih etmesi.

Heteroseksüel erkekler arasındaki bekaret oranı, 1992 yılından bu yana iki katından daha fazla artış gösterdi. Araştırmacılar bunun "paranın tüm kapıları açması" ile ilişkili olduğunu söylüyor. Çünkü düşük gelirli erkeklerin, daha zengin ve genellikle yaşça büyük emsallerine göre bakir olma olasılığı 20 kat daha fazla. Ama düşük gelirli kadınlar için durum tam tersi.

En son resmi rakamlara göre yaşları 18-39 aralığındaki erkeklerin neredeyse 1/4'ü hiç seks yapmıyor.

Bilim insanları diğer bütün gelişmiş ülkeler arasında cinsel hareketsizlikte küresel düşüşten en çok etkilenen ülkenin Japonya olduğunu düşünüyorlar. 30'lu yaşlarındaki yetişkinlerin İngiliz, Avustralyalı ve Amerikalı emsaller ile kıyaslandığında bakir olma olasılıkları 10 kat daha fazla.

Çalışmanın yazarı, Tokyo Üniversitesi'nden Cyrus Ghaznavi konuyla ilgili açıklamalarda bulundu:

"Sebep ve sonuç konusundaki tartışmalar, kim cinsel olarak deneyimli ve kim bakir açısından düşünüldüğünde oldukça karmaşık bir hal alıyor. Oldukça basit aslında, para her kapıyı açıyor. Cinsel hareketsizliğin en aydınlatıcı özelliği, önceki cinsel deneyimleri göz önünde bulundurulmadan bu çift olma pazarına dahil edilen veya buradan çekilenleri de içeriyor olması." 

Yine Tokyo Üniversitesi'nde Dr. Peter Ueda da cinsel hareketsizliği nelerin etkileyebileceğini ve çalışmanın farklılıklarını anlattı.

"Japon genç yetişkinlerin bekaret oranlarına dair önceki haber raporları biraz daha duyumcuydu. Yalnızca evlenmemiş bireyleri içeriyordu ve bekaret oranlarını yaş gruplarına göre ayırmıyordu. Cinsel hareketsizlik veya deneyimsizlik, gönüllü olsun ya da olmasın, yabancılanmamalı, alay edilmemeli veya herkesin problemi olarak düşünülmemeli. Bunun nedenlerine dair daha fazla araştırma yapılmalı ve bu pazarın dinamikleri özellikle sanal tanışmalar, romantik ve cinsel ilişkilerdeki beklenti değişimleri, değerlerin değişimi, yaşam tarzları ve iş piyasası nedenleriyle de değişiyor olabilir."

Bu yeni çalışma Japonya'nın bekaret konusundaki oranlara dair ilk ulusal çalışmasıydı.

Verilerin en detaylı analizi "National Fertility of Japan"den alınmıştı. Daha önce heteroseksüel ve hiç cinsellik yaşamamış bireylerin yaş ve sosyo-ekonomik durumları da göz önüne alınarak çalışma ilerletiliyor. Araştırmacılar, Japonya'da 30 yaş üzerindeki 10 kişiden 1'inin hiç vajinal birleşme yaşamadığını tahmin ediyorlar. Bu tahminler ise 1992-2015 yılları arasında Japonya Nüfus ve Sosyal Güvenlik Araştırması Ulusal Enstitüsü tarafından yapılan, 18-39 yaşlar aralığındaki 11 bin ve 18 bin yetişkini içeren yedi anketin verilerine dayanıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yapiciinsan

para neredeyse her kapiyi acar ozellikle konu kadinlarsa bunu bilmeyen kaldimi? herkes ustune alinmasin

emre6658

Dayınız genelevedemi götürmedi be

enk-capital

Tek derdimiz çekiklerin seks hayatıydı. Bunlar kadar yobaz bi millet de görmedim ayrıca.

Görüş Bildir