Yapılan Araştırmaya Göre Kadınlar, Psikopat Erkekleri Daha Çekici Buluyor!

778PAYLAŞIM

"Pisi pisikopatım, billah yaparım..."

Kaynak: https://awarenessact.com/women-might-act...

Hepimiz bir nedenden ötürü psikopatların daha çekici olduğunu biliyoruz, ama bu tam olarak neden kaynaklanıyor?

Psikopat insanların genel olarak büyüleyici ve gizemli olduğunu hepimiz bilirken diğer insanları kendi dünyalarına çekmelerinin hoş olmadığını söylemek neredeyse imkansız...Evolutionary Psychological Science dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, sadece psikopat kelimesi bile başlı başına bir erkeğe daha çekici olma özelliği katıyor.

Psikopatlar, aklınıza gelmeyen bazı davranışları sergiler ve bu da kadınlara farklı geldiği için durumu bir şekilde anlaşılır bir şekilde açıklar.

“Psikopatlık ve Arzunun Başlangıcı: Evrimsel Bir Hipotezi Formüle Etme ve Test Etme” olarak adlandırılan yukarıda da bahsettiğimiz çalışma için, erkeklerin kadıların gözünde ne kadar çekici olduğu oranıyla bu erkeklerin psikopatlık seviyesini karşılaştırıldı. Kadınların bazı sebeplerden dolayı yüksek puan verdiği erkeklerin psikopatlığı destekleyici davranışlar sergilediği gözlemlendi.

Psikopat bireylerin topluma ve kişilerle olan ilişkilerine verdiği sorunlarla çekiciliklerinin ve fiziksel başarılarının raporlarında bir çelişki olabilir.

Bu içerikte, psikopatların romantik ilişki içindeyken kişilerarası dinamiğine odaklanarak bilmece çözülmeye çalışıldı. Psikopatların daha çekici olduğu yönündeki tez, iki çalışmayla gözlemlendi. Birinci çalışmada; psikopat erkeklerin randevuları kayıt altına alındı. İkinci çalışmada ise; bu erkeklerin görüntüleri kadınlara izletildi ve çekicilik konusunda değerlendirme yapmaları ardından da sesli mesaj bırakmaları istendi.

Sonuçlar, kadınların değerlendirmesinin ardından psikopat erkeklerin fiziksel olarak çekici erkeklerle kıyaslandığında daha çekici olduğunu gösterdi.

Psikopatlığın farklı özelliklerine karşılık olarak da kadınların ses perdesinde değişim olduğu gözlemlendi.

Çalışmayla birlikte psikopatinin, erkekleri sosyal zeka açısından daha gelişmiş gösterdiği ve hatta kadının o kişiyle rahat bir ilişki içinde olacağı düşüncesini daha muhtemel yaptığı anlaşıldı.

Bu varsayım, psikopatların kendine güvenlerinden ve kendilerini taşıma şeklinden kaynaklanıyor.

Birinin dikkatini tekrar çekmek için o kişinin duymak istediklerini nasıl söyleyecekleri konusunda oldukça başarılılar.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
capracornea

Genelleme yapmadan konuşacağım. Öncelikle görseller çok manidar çünkü belli bir yaşın altındaki bazı kadınlar izlediği filmlerden okuduğu kitaplardan çok etkilenir. kadınlar psikopatlardan hoşlanır fikri de buna dayanıyor. Çünkü psikopat diyince kadınların aklına filmlerde veya dizilerde gördüğü karakterler geliyor. İşin aslı Türkiyedeki kadınlar belli bir yaşa gelince parası olan işi olan erkeklerin peşinden koşar ve bu konuda çok acelecilerdir. kimi lise bitince kimisi üniversite bitince hemen evlenir. Bunun amacı da kendilerini güvence altına almaktır. Yani bunu görüp kadınlar psikopat erkeklerden hoşlanıyor bize kimse bakmaz demeyin. Eğer sağlam bir işiniz varsa biraz da paranız varsa sizinle evlenmek isteyen çok olur. Hatta peşinizden sadece sümeysalar Hayrünnisa:lar değil çekici kızlar da koşar.

psyhedelichead

Psikopat tipler, büyüleyici ve gizemli olduğu doğrudur.. anlaşılması güç ve gerçek bir bilinmeyen. Ulaşmak güç olduğu için belki de bu yüzden ilgi çekiyor. Farklı insanlara farklı bir insan, birine sinir bozucu, diğerine yetenekli, bir kaç kişiye sessiz.. Asla tam olarak bilinmeyen, asla tam olarak anlaşılmayan, tam olarak keşfedilemeyen.. yarım da değil, tam da değil. Göründüğünden fazla, zannedildiği kadar değil de olduğu kadar, tam olarak tam değil biraz gürültülü sanılmayacak kadar..

blackcat

psikopat değil de gizemli erkekler daha çekici gelir ayrıca psikopat değil de kaybedecek hiçbir şeyi olmayan insanlardan korkulur çünkü kafasında ki şeyleri yapmaasına hiçbir engel yoktur.

dogus-topaloglu

Bu dünya ortalamasına göre doğru olan bi durum. Şiddet gösteren davranışlarda bulunanlar genelde daha çekici algılanır,rol model alınır. Saldırgan bu davranışlarından ötürü ödüllendirilirse bu daha da artar. Medya ve kitle iletişim araçlarında bunların pompalanması bu yüzdendir. İlgi çekicidir saldırgan ile güven bağı oluşturulur...

dusunen_odun

aile içi şiddet ve cinayet oranına bakınca görülüyor zaten o :D en azından bizim milletin kadınları baya seviyor gibi

Görüş Bildir