Yapılan Araştırmalara Göre Korku Filmi İzlemek Kalori Yaktırarak, Kilo Vermenize Yardımcı Oluyor!

114PAYLAŞIM

Korku filmi izlemeyi sevenleri buraya alabiliriz! Yapılan bir araştırmaya göre korku filmi izlemek kilo vermenize yardımcı oluyor. Sizler için haberin detaylarını vt'den derledik. Buyurun...

Kaynak: http://vt.co/entertainment/film-tv/study...

University of Westminister'da 2012'den beri yürütülen bir araştırmaya göre korku filmleri bireylerin kilo yakımında önemli bir rol oynuyor.

Bu konuda bazı deneyler de yapıldı. Örneğin bir tanesinde, 10 kişiye 10 farklı korku filmi izletildi ve kalp atış hızları, alınan oksijen miktarları ve verilen karbon dioksit miktarları ölçüldü.

10 film de izlendikten sonra içlerinden bir tanesi olan The Shining, (Cinnet) kalori yakma konusunda en yüksek veriler elde edilen film oldu.

Film boyunca izleyicisi tam 184 kalori yaktı. Bu kalori miktarını normalde yakmak için, bireyin 40 dakika boyunca en hızlı seviyede yürüyüş yapması gerekiyor.

2003 yılında, Coventry University'de yapılan başka bir araştırmada ise korku filmi izlemenin, kişilerin hastalıklarla mücadele etme kabiliyetini geliştirdiği bulunmuştu.

Araştırmada ise şu açıklama yer alıyordu: "Yapılan araştırmalar ve sonuçları insanların kalp atışlarının artmasına ve sistolik ve diyastolik kan basınçlarındaki değişikliğe göre belirleniyor." 

Daha da garip olan ise aynı araştırmanın, korku filmi izlemenin insanların ruh hallerini iyileştirdiğini iddia etmesiydi.

Bu konuda ise Margee Kerr (sosyolog ve korku araştırmacısı) şunları söylüyor: "İş arkadaşlarım ve benim yaptığımız araştırma, dışarıdan gelen negatif uyarıcıların insanların ruh hallerini değiştirdiğini ortaya koydu. İnsanlar, korkunç bir deneyimden sonra daha az endişeli ve daha az hayal kırıklığına uğramış hissediyorlar."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
askito-muyum-ben

Korku filmlerini az korkunç yapın da kalori yakalım o zaman. Komedi filmi izler gibi izliyorum hepsini.

.bordo.

korkudan altına sıçanlar 1 buçuk kilo kadar veriyo zaten.

derttenalevaldm

Sonrasinda da bozulan psikolojinizi kurtarmak icin kullandığınız antidepresanlar daha cok kilo almaniza sebep olacak.

chuck-berry

Kalori yakmanın en iyi yolu sextir...

Gizli Kullanıcı

Dünyada böylr gerizekalı araştırmalar artmaya başladı. Sırf araştırmayı yapanlar boş oturmuyoruz imajı oluşturmak için yapıyorlar.

Görüş Bildir