Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Yapılan Araştırmalar, Öldükten Sonra Bilincimizin Hala Açık Olduğunu Söylüyor!

-
Abone ol

"Öldükten sonra ne olacak?" sorusu tüm dünyada merak konusu. Kimileri ölümü yeni bir hayatın başlangıcı, kimileri ise her şeyin bitişi olarak değerlendiriyor. Yapılan çalışmalar öldükten sonra bilincimizin hala açık olduğunu söylüyor. Hadi buyurun detaylara.

Kaynak: http://www.ladbible.com/community/intere...

Araştırmacılar, öldükten sonra beynimize neler olacağına dair yeni sonuçlar buldu!

Araştırma sonuçları, kalbimiz durduktan sonra bile bilincimizin çalışmaya devam ettiğini söylüyor. Yani, "klinik olarak" öldüğü söylenen bireylerin dünyevi deneyimlerine bir süre daha devam ettikleri söyleniyor.

Dr. Sam Parnia, Amerika ve Avrupa'daki kardiak arrestleri (kalp durması) inceledi.

Sam Parnia, kalbi durmuş olmasına karşın hayata tutunmayı başarmış ve "klinik olarak öldüğü" söylenen hastaların, etraflarında olan bitenden haberdar olduklarını ve doktorların onlara "öldü" dediklerini duyduklarını söyledi.

Dr. Sam Parnia, hastaların kalbi durduktan sonra farkındalıklarını yitirmedikleri ve bilinçlerinin kısmen açık olduğunu söyledi.

"Kalp kan pompalamayı kestiğinde kişi ölmüş sayılıyor. Ancak bu sırada beyin içerisinde gerçekleştirilen aktiviteler sona ermiyor ve hastaların bilinçleri kısmen açık oluyor. Hastalar, doktorlar ve hemşireleri gördüklerini, konuşulanları duyduklarını söylüyorlar."

Dr. Parnia ve ekibi, öldükten sonraki beyin aktivitelerini gözlemleme metotlarına odaklanarak daha büyük çaplı bir araştırma üzerinde çalışıyorlar.

"İnsanların ölürken deneyimlediği hisleri anlamak istiyoruz. Ölüm evrensel bir şey ve bir gün hepimiz öleceğiz. Araştırmalarımızın bu evrensel tecrübeyi yansıtmasını umuyoruz."

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
psychocrisis

iyide aq bu beyindeki işlemler metafiziksel olarak gerçekleşmiyor ki anasını satayım gayet elektriksel bi olay. yani bunu nasıl yeni keşfetmişler? ölen bir insanın beynini daha önce hiç incelememişler mi? eğer kişi görebiliyorsa, duyabiliyorsa ve hatta bunları bilincinde apaçık yorumlayabiliyorsa daha beyin ölümü gerçekleşmemiş demektir ve tekrar soruyorum, sahi bunu yeni mi keşfetmişler? yoksa onedionun click baitlerinden biri mi? bence 2.si.

askito-muyum-ben

Bununla ilgili bir şey okumuştum eskiden Çin'de idam edilen insanların kafası kesildikten hemen sonra kafasını havaya kaldırıp kendini gosteriyorlarmis ölü bedenini görsün diye.

feyk

kalp durdukdan sonra beyin hucreleri 5 dakika kadar oksijensiz yasamaya devem edebilir ama tam bir bilinc aktivitesi olacagini sanmam. keza tansiyon biraz dusse, beyne giden atar damara biraz baski yapilip kan akisi kisa sureligine kesilse bile insanin gozu kararip hemen bayiliyor, bilinc kapaniyor.

feyk

gecenlerde olum sonrasiyla ilgili daha ilginc bir arastirma vardi. kalp durup resmi olum gerceklestikden sonra insan hucreleri oylece yerinde durup curumeyi beklemiyorlar. hucre icinde korkunc bir hareketlilik basliyor. embiryo doneminden beri aktif olmayan, kapali duran genler calismaya basliyor. vucud herseyi ile olume direnip geri donmeye calisiyor.

ozden.ygt

Vay be. Araştırmayla ilgili bir makale varsa nasıl ulaşabilirim yardımcı olur musunuz zahmet olmazsa?

dandanakan

Vay be...

feyk

ozden.ygt

Çok teşekkür ederim.

Görüş Bildir