Görüş Bildir

Yandex Artık Elfçe Çeviri Yapıyor

Haberler
> Yandex Artık Elfçe Çeviri Yapıyor

Yandex.Çeviri servisi bundan böyle Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı J.R.R. Tolkien’in geliştirdiği Elfçe ile de hizmet verecek. Kullanıcılar artık Yandex.Çeviri’de yer alan 64 dilden biri ve kurgu bir dil olan Sindarin Elfçesi'ne çeviri yapabilecek.

Yandex’in kullanıcıların hayatını kolaylaştıran özelliklerinden Yandex.Çeviri’ye yeni bir dil daha eklendi. Sindarin Elfçesi, Yandex.Çeviri’de yer alan 65. dil oldu. Hobbit, Silmarillion ve Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı J.R.R. Tolkien tarafından geliştirilen Elf dillerinden biri olan Sindarin Elfçesi, Yandex.Çeviri’de bulunan 64 dile çevrilebilecek. Kullanıcılar ayrıca bu dillerdeki metinleri Sindarin Elfçesine de çevirebilecekler.

En gelişmiş kurgu dillerden biri

En gelişmiş kurgu dillerden biri

J.R.R. Tolkien’in, kitaplarında yer alan Elf ırkı için tamamen kendisinin geliştirdiği bir dil olan Elfçe, dilbilgisi kuralları ve yaklaşık 25 bine ulaşan kelime sayısıyla en gelişmiş kurgu dillerden biri olarak gösteriliyor. Sindarin de Tolkien’in kitaplarında Elflerin büyük çoğunluğunun kullandığı dil olarak geçiyor. J.R.R. Tolkien’in doğum günü olan 3 Ocak tarihinde beta sürümüyle kullanıcılarla buluşan Elfçe çeviri özelliği ilk aşamada sadece Yandex.Çeviri’nin masaüstü versiyonunda yer alacak.

CNN Türk

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
115
43
22
7
4
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yasef Türkoğlu

Her ne kadar Rus olsalar da seviyorum bu adamları. 1-Kurtuluş Savaşı, 2-Fenerbahce, 3-Elfce çeviri.

ufukdiyo

Elfçenin kurallarını ve dil yapısını bilmiyorum. Ancak yapay diller belli bir amaca yönelik olarak belli kurallar içinde üretildiği için öğrenmesi inanılmaz ... Devamını Gör

Arc noise

Ruslar elf kılında gelicek sanırım turist olarak. Vedui melloneamin