Görüş Bildir
Haberler
Yahoo İki Yeni Uygulamayla Mesajlaşma Dünyasına Giriyor

Yahoo İki Yeni Uygulamayla Mesajlaşma Dünyasına Giriyor

Onedio Medya
30.04.2015 - 20:02
İçeriğin Devamı Aşağıda

Mesajlaşma platformlarının popülaritesinden geri kalmak istemeyen Yahoo, iki yeni uygulamayla bu yarışa dahil olmaya hazırlanıyor.

Business Insider'ın çeşitli kaynaklardan aldığı bilgiye göre, Yahoo da mesajlaşma dünyasına girmeye hazırlanıyor. WhatsApp, Skype, Hangouts, Kik, Snapchat, Facebook Messenger gibi platformların özellikle son yıllardaki amansız yarışına Yahoo'nun da iki yeni uygulamayla girmesi bekleniyor.

Söylentilere göre Yahoo'nun duyurması beklenen ilk uygulaması, grup mesajlaşma üzerine olacak. Yahoo'nun eski masaüstü yazılımı Yahoo Groups'un yerini alacak olan uygulama, grup halinde mesajlaşma altyapısını sağlayacak. Grup mesajlaşma uygulaması Yahoo Mail'in de başındaki isim olan yöneticilerden Jeff Bonforte ve ekibi tarafından yürütülecek.

Yahoo'nun ikinci uygulaması ise standart iletişim üzerine olacak. Yani kullanıcıların birebir mesajlaşma ihtiyacını karşılayacak. Alınan bilgilere göre bu uygulama özellikle genç nüfusu hedefleyerek; Snapchat'e rakip olacak. Bu uygulama ise, Yahoo yöneticilerinden olan Adam Cahan önderliğindeki bir ekip tarafından yürütülecek.

Yahoo CEO'su Marissa Mayer

Nisan ayının başlarında The Information tarafından yapılan bir açıklamada, Yahoo'nun anlık mesajlaşma, video kaydetme gibi özelliklere sahip olan; ayrıca canlı yayın altyapısıyla da Meerkat gibi son zamanların popüler uygulamalarına rakip olabilecek yeni bir mobil uygulamaüzerinde çalıştığı belirtilmişti. Son olarak Business Insider'ın çeşitli kaynaklardan aldığı bilgiler de bu söylentileri bir adım daha öteye götürmüş oldu.

Facebook'un WhatsApp ve Facebook Messenger'ı, Google'ın Hangouts'u, Microsoft'un Skype'ı ve diğer Snapchat, Meerkat, Periscope, Kik gibi benzer birçok platformun kendine yer edindiği bu pazarda Yahoo da bir pay sahibi olabilecek mi, bunu önümüzdeki günlerde görmüş olacağız. Ancak Marissa Mayer'in Yahoo'daki CEO koltuğuna oturduğu günden beri şirketin birçok konuda kendini ciddi anlamda toparladığını düşündüğümüzde, Yahoo'nun bu alanda da söz sahibi olabileceği söylemek mümkün.

WebMasto

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0