Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

WhatsApp Üzerinden Tacize 4 Yıl 6 Aya Kadar Hapis İstemi

 > -

İstanbul Bahçelievler'deki bir lise öğretmeni hakkında, kız öğrencisine mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden cinsel içerikli mesajlar gönderdiği iddiasıyla 'cinsel taciz' suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istemiyle dava açıldı.

İddianamede, İstanbul Bahçelievler'deki lise öğretmeni İ.Ş'nin cinsel içerikli mesajlar göndererek, öğrencisi S.D'ye tacizde bulunduğu, mağdur öğrencinin rehberlik öğretmeniyle görüşme yapması sonucu olayın ortaya çıktığı belirtildi.

Şüphelinin WhatsApp üzerinden gönderdiği bazı mesajlara yer verilen iddianamede, öğrencinin 15 yaşını tamamlamadığı, bu nedenle ilgili kanuna göre çocuklara karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranışın "cinsel istismar" olarak tanımlandığı belirtildi. Şüpheli İ.Ş'nin “çocuğa cinsel istismar” suçundan 12 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması istenen iddianame, Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

Mahkeme, suçun 'cinsel taciz' boyutunda kaldığına kanaat getirerek, suç vasfını 'cinsel taciz' olarak değiştirip sanığın 9 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezasıyla yargılanmasını kararlaştırdı.

Duruşma ilerleyen günlerde Bakırköy 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nde

Suç vasfının değişmesi nedeniyle dosya, görevsizlikle Bakırköy 16. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. 

Davanın duruşması ilerleyen günlerde Bakırköy 16. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

AA

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulwhatsapp
Görüş Bildir