WhatsApp'ta Yazı Stili Değiştirme Dönemi

-

WhatsApp bir başka yenilikle daha karşımıza çıkıyor. Henüz test aşamasındaki yeni özelliğe göre artık yazı tipinde kişisel düzenlemeler yapılabiliyor.

WebMasto'nun haberine göre ilk olarak Android Police tarafından ekran görüntüleri paylaşılarak gün yüzüne çıkan yeni özellik sayesinde, kullanıcılar artık WhatsApp üzerinden gönderecekleri mesajları isteğe göre KALIN veya İTALİK yaparak gönderebiliyor.

An itibariyle testleri sürdürülen yeni özellik, Google+’ta olduğu gibi kısaca şöyle çalışıyor:

  • Eğer bir kelimeyi veya cümleyi kalın harflerle yazmak için başa ve sona yıldız (*) işareti koymak gerekiyor. Örn: *Naber?* > Naber?

  • Eğer bir kelimeyi veya cümleyi italik harflerle yazmak içinse başa ve sona alt çizgi (_) koymak gerekiyor. Örn: _Nasılsın?_ > Nasılsın?

WhatsApp’ın 2.12.535 (Android) sürümü ile gelecek olan bu özellikler ayrıca bildirimdeki mesaj görüntüsünde de ufak bir yeniliği beraberinde getiriyor. Öyle ki yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüldüğü üzere kalın yazılmış mesajlar da bildirimlerde gösteriliyor. Ek olarak gönderen kişinin ismi de kalın harflerle gösteriliyor.

Yeni WhatsApp güncellemesinin (2.12.535) ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz belli değil.

WebMasto

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidDeepMindwhatsapp
Görüş Bildir