Görüş Bildir
Haberler
WhatsApp'ta 'Para Transferi' Dönemi Başlıyor

WhatsApp'ta 'Para Transferi' Dönemi Başlıyor

R.G.
02.04.2021 - 10:55

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcıların birbirlerine para transferi yapmalarına imkan sağlayan özelliğini aktif edecek.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan WhatsApp yeni özelliği ile bir kez daha gündemde. WhatsApp yakında akıbeti yılan hikayesine dönenen ödeme hizmetini Brezilya‘da yeniden başlatabilecek. Zira Brezilya Merkez Bankası kısmen de olsa Facebook'a yeşil ışık yaktı.

Gelen ilk bilgilere göre, Brezilya Merkez Bankası Visa ve Mastercard kartları ile WhatsApp kullanıcılarının birbirlerine para göndermelerine izin vermeye hazırlanıyor.

Adı açıklanmayan bir yetkili 'Son hazırlıkları yapılıyor. En kısa sürede bu özellik Brezilya'da kullanıma girecek' dedi. Ancak Brezilya Facebook'un istediğinin aksine sadece kullanıcılarının birbirlerine para göndermelerine izin vermeye hazırlanıyor.

WhatsApp'ın sahibi olan Facebook'un planı ise WhatsApp'a entegre edilecek sistem ile platform üzerinden alışveriş imkanı sunmaktı. Facebook Brezilya'da bu sistemi denemeye 2020 yılında başlamış sonrasında gelen karar ile proje askıya alınmıştı.

Projenin uzun vadede pek çok ülkeye entegre edilmesi planlanıyor. Konu ile ilgili resmi bir tarih bulunmuyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
1
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Kayıp

tabi ya bu uygulama üzerinden de kontrol edin... bu gidişle özel denilen birşey kalmayacak.. 4bir taraftan biri bizi gozetliyor😁

Üzgün Mutsuz

bol bol dolandiricilik hikayesi okuruz artik