Görüş Bildir
Haberler
WhatsApp Yeni Bir Özellik Deniyor: Otomatik Silinen Mesajlar!

WhatsApp Yeni Bir Özellik Deniyor: Otomatik Silinen Mesajlar!

Sunay Korkmaz
08.03.2021 - 14:10

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp masaüstü uygulaması için sesli ve görüntülü arama desteği vermeye başladığını duyuran WhatsApp' yeni bir uygulamayı denediği iddia edildi. WhatsApp yakında 24 saatlik kaybolan mesajlar özelliğini kullanıcılarına sunacak. İddiaların sahibi, platformun bu yeniliği test etmeye başladığını bildirdi. İşte WhatsApp'ın yeni uygulaması hakkında merak edilen tüm detaylar...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Geçtiğimiz günlerde WhatsApp masaüstü uygulaması için sesli ve görüntülü arama desteği vermeye başladığını duyurmuştu.Kullanıcılar tarafından oldukça olumlu karşılanan bu haberin ardından şimdi bambaşka bir özelliğin yolda olduğu iddia edildi. İddialara göre geliştiriciler, bir gün sonra kendi kendine yok olacak mesajlar için çalışmalar yürütüyor.

24 Saat Sonra Silinecek

24 Saat Sonra Silinecek

Shiftdelete'de yer alan habere göre bu hafta WhatsApp platformu için kendi kendini imha edecek fotoğraflar özelliğinin test edilmekte olduğu haberi basına sızdırılmıştı. Ortaya çıkan bilgilere göre uygulamada fotoğraf paylaşırken ekranda yeni bir buton ile karşılaşılacağız. Bu özellik hem kişisel hem de grup sohbetleri için geçerli olacak.

Bu haberden kısa bir süre sonra ise 24 saatin ardından yok olan WhatsApp mesajları özelliğiyle karşılaştık. WABetaInfo tarafından sızdırılan haber, Snapchat‘in oldukça popüler olan bu özelliğinin WhatsApp’a taşındığını vurguluyor. Yakında yayınlanması muhtemel gözüken fonksiyon, isteğe bağlı bir şekilde çalışacak.

WABetaInfo’nun Twitter hesabı üzerinden duyurduğu haber şu şekilde teknoloji meraklılarıyla paylaşıldı: “WhatsApp, mesajları 24 saat sonra kaybolacak şekilde ayarlama özelliğini test ediyor,”

WhatsApp geçen sene Süreli Mesajlar özelliğini duyurmuştu. Burada kullanıcılara 7 gün içerisinde kaybolan sohbetler gerçekleştirme imkanı sağlanmıştı.

Şimdi platform 24 saatlik mesajlar özelliğini aktif ederse, muhtemelen bunu Süreli Mesajlar’ın içerisinde etkinleştireceği düşünülüyor. Test aşamalarına geçilmiş olmasına rağmen özellikten bir anda tümüyle vazgeçilme ihtimalinin de her zaman için söz konusu olduğu bildiriliyor.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın