Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

WhatsApp Business Nedir? Nasıl Kullanılır? İşte WhatsApp Business'in Özellikleri

2PAYLAŞIM

WhatsApp günümüzün en popüler iletişim uygulaması, her telefonun olmazsa olmazı durumunda. Artık ticaretle uğraşan pek çok firma müşterileri ile iletişimini WhatsApp üzerinden sağlıyor. WhatsApp'ın uygulaması WhatsApp Business ile artık müşterilere ulaşmak daha kolay. Peki WhatsApp Business ne işe yarar, nasıl kullanılır, neler içeriyor? Bu soruların yanıtlarını sizler için yazdık!

Küçük butiklerden tutun da büyük işletmelere kadar pek çok şirket artık müşterilerle iletişimde WhatsApp'ı kullanıyor. Whatsapp Business da bu işlemleri daha hızlı, pratik ve profesyonel hale getirmek için çıkartılmış bir uygulama.

Uygulama ile adresiniz, işletme tanımınız, e-posta adresiniz ve web siteniz gibi bilgiler içeren işletme profilinizi oluşturabiliyorsunuz.

WhatsApp Business'ta doğrulanmış profiliniz ile daha güven veren ve daha profesyonel bir imaj elde etmek de mümkün.

Ayrıca müşteriler kategorilere ayırarak etiketlenebiliyor. Yeni müşteri, ödeme, yeni sipariş, şikayet gibi etiketler kullanarak müşterilerle iletişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Bu sayede gelen mesajlara önem sırasına göre cevap verebilir, hangi müşterinin ne amaçlı yazdığını hatırlayarak oluşacak iletişim problemlerinin önüne geçebilirsiniz.

Otomatik mesajlar ile müşterilerinize anında yanıt vererek ne zaman cevap alabileceklerini bildirebileceğiniz iletişim mesajları oluşturabilirsiniz. Ayrıca işletmenizi tanıtan bir karşılama mesajı da ayarlayabiliyorsunuz.

Eğer çalışma saatlerinizin dışında mesaj atan bir müşteriyi bekletmek istemiyorsanız, çalışma saatlerinizi söyleyen bir otomatik mesaj ile kolayca müşterinizi bilgilendirin.

Mesajlaşma süresini daha da kısaltmak ve kolayca yanıt vermek adına hızlı yanıtlar oluşturup kaydederek yeniden kullanabiliyorsunuz.

WhatsApp Business'ta kullandığınız cümleleri kaydetme opsiyonu ile müşterilere daha kısa sürede dönüş yapabileceksiniz.

Uygulama iletilerinizin kaç tanesinin başarıyla gönderildiği, ulaştığı ve okunduğu gibi istatistiklere erişme imkanı da sunuyor.

Bu sayede uygulamanın performansını ve yararını ölçebilirsiniz.

İçeriği buradan indirebilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir