Vücut Geliştirme Sporu Sayesinde Kendisinden Yaşça Küçük Erkekleri Bile Etkileyebilen 60 Yaşındaki Baba

-

Geçen zamanın bazı kişilerin görünüşüne en ufak bir etkisi olmaz. Kendilerine bakan, kendilerini her zaman genç gören ve dolu dolu yaşayanlarda özellikle bu durum geçerlidir. Yaşın, yalnızca rakamlardan ibaret olduğunu gösteren adama dair içeriğimizi sizler için Metro'dan derledik.

Kaynak: https://metro.co.uk/2019/01/30/dad-dates...

Yaşlanmanın, seksi görünüşe herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Kanıt mı istiyorsunuz?

Ohio'dan 60 yaşındaki Clayton Paterson kendisinin şimdiye kadar gördüğü en seksi insanlardan biri olduğunu söylüyor. Dürüst olmak gerekirse biz de katılıyoruz. Clayton gençliğinde oldukça zayıf olduğu için kendisini sıklıkla kaslı ağabeyi ile karşılaştırıyordu. Zamanla daha gelişmiş bir vücudu olup olamayacağını sorgulamaya başladı. Bu nedenle de kayak, yüzme, dağ bisikleti ve koşmaya başladı. 2017 yılında ise vücut geliştirme sporu ile tanıştı. İşte her şey aslında bu noktada değişmeye başladı. 50'li yaşların sonlarına doğru vücudu harika bir şekle girdi. Clayton'ın çocukları Jacob (33), Nathaniel (32), Anne (30) ve Luke'un (23) belli bir yaşa gelmiş olmaları da spora kendini verebilmesi açısından yardımcı oluyordu. Çünkü eskiden ebeveynlik görevlerinden ötürü, sporu hep ikinci plana atıyordu.

Şu an 60 yaşında olan Clayton, 2015 yılında eş cinsel olduğunu açıkladı. Eskisine göre daha seksi hissettiğini, vücudunun da kendisinden genç erkeklerle beraber olabilecek kadar iyi olduğunu söylüyor.

Ayrıca çocuklarının sevdiği ve aşırı enerji gerektiren her şeyi de çocuklarıyla beraber yapabiliyor. 

"20'li yaşlarımda da formdaydım ama şimdiki gibi değildi. Zaten hemen hemen herkesin 20'li yaşlarında formda olduğunu düşünüyorum. Bu, o kadar zor değil.Bence 60 yaşında formda olabilmek çok daha dikkat çekici. Çocuklarımın arkadaşlarının bu zinde halimden hoşlandığını biliyorum ve onlarla iyi ilişki kurduğumu düşünmek istiyorum. Dürüst olmak gerekirse onlarla aramızda bir fark olduğunu düşünmüyorum. Evet, onlar gibi parti yapamam ve erken uyurum ama onlarla kayağa gittiğimiz zaman veya akşam yemeği yediğimiz zaman oldukça eşitmişiz gibi duruyor. Bana, onlardan biriymişim gibi davranıyorlar. Hayatımı çocuklarım aracılığıyla yaşayamayacağımı biliyorum ama onlarla ve arkadaşlarıyla olan ilişkimi de seviyorum. Bence formda olmak, genç düşünmek ve aktif olmak size herhangi bir yaş grubuna kolaylıkla uyum sağlama şansı veriyor. Birçok insan 60 yaşında birinin bu kadar formda olmasına şaşırıyor. Kendini beğenmiş gibi olmak istemiyorum ama 20 yaşında birinin vücuduna sahip olabilmeyi başardığımı biliyorum."

Clayton herhangi bir takviye edici ürün kullanmıyor. Vücudunun aldığı şekli ise spora, sağlıklı bir yaşama ve bir de yaşıyla ilgili herhangi bir şeyi düşünmeden insanlarla beraber olabilmeye borçlu.

"Doğal testosteron seviyem, normal seviyenin üzerinde. Bunun ise kas elastikiyetini korumamdan ötürü olduğunu düşünüyorum. Emekliyim ve kaliteli bir hayatım, cinsel hayatım, spor hayatım var. Yavaşlamak için bir sebep görmüyorum. İstemiyorum da. Kendimi çekici ve güvenli hissediyorum. Başkalarından aldığım tepkiler de oldukça olumlu. Seks yanlısı bir insan olduğumu düşünmekten hoşlanıyorum. Şimdiye kadar beraber olduğum erkekler oldukça etkilendiler ve genellikle 60 yaşında olduğuma dair şüpheleri vardı. Gözlerinin korktuğunu düşünmüyorum. Beraber olduğum kişilerin yaş aralığı oldukça geniş. 20'li yaşların sonundan başlayıp 50'li yaşların ortasına dek gidiyor."

Clayton bu yıl iki ulusal yarışmada yer aldı. Bunlardan birinde beşinci, diğerinde ise üçüncü oldu. Clayton yalnızca beraber olduğu erkekleri değil, çocuklarını da sağlıklı yaşam konusunda olumlu yönde etkilemek istiyor.

"Onlar için her zaman iyi örnek olmaya çalıştım. 50'li yaşların başında spor zamanı konusunda oldukça ciddi bir hal aldım ve 59 yaşına geldiğim zaman yarışmalarda yer almaya karar verdim. İşte o zamanlar vücudum, şu an gördüğünüz hale geldi. Ama iyi görünmesi bir yana, kendimi fiziksel olarak nasıl hissettiğim çok daha önemli. Kendimi harika hissediyorum. Sağlıklı, güçlü, her şeyi yapabilen, çocuklarıyla kayak yapabilen, uzun mesafe yüzebilen, dağ bisikleti sürebilen, piyano çalabilen biriyim. 60 yaşında henüz bir sınırlama olduğunu düşünmüyorum. Beslenmemi ve spor programımı geliştirdim ve sonuç işte karşınızda! Ama mükemmel bir yaşam/spor dengesi kurduğumu düşünüyorum. Çalışmalarımda ve beslenme programımda bana yardımcı olan bir koçum var. Bu vücudumu tamamen değiştirdi ve şu an spor, hayat biçimim haline geldi. Haftanın hemen hemen her günü spora gitmediğim bir hayat düşünemiyorum. Ama emekli biri olarak söyleyebilirim ki, çalıştığım zamana göre çok daha kolay hale geldi. Gerçek vücut geliştirme ise yıllarca düşündükten sonra, yarışmalara katılmaya karar verdiğimde başladı."

Clayton'ın ayrıca formda olmak isteyenlere de çeşitli tavsiyeleri var.

"Kendinizi yüzlerce insanın önünde küçük düşürmemeyi istemek çok büyük bir motivasyon ama ayrıca arkadaşlarınızdan, ailenizden ve spor salonundaki eğitmenlerden gelecek yorumlar da önemli. Yalnızca başlayın ve insanların hakkınızda ne düşüneceğini umursamayın. Gerçekten birçoğu sizden etkilenecek veya sizi görmezden gelecek. Çoğu zaman spor gitmek istemediğim zamanlar oldu ama oraya gittiğim zaman çevremdeki insanların enerjisini hissedeceğimi, harika bir çalışma olacağını ve insanların bana ilham vereceğini biliyordum. Sporun faydası çok büyük. Hiçbir şey kesin değildir elbette ama veriler oldukça etkileyici. Spor yaptığınızda kanser, kalp hastalıkları, hatta üşütme ve grip gibi basit hastalıklara bile yakalanma riskiniz azalıyor. Ayrıca fiziksel yeterliliğinizi de ilerleyen yıllar için korumuş oluyorsunuz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ahmet-yaldizli

Bu nasıl başlık, sarhoşken mi yazıldı acaba?

miralay-ra

amca oğlancıymış

turgut-altinkok

İyi kötü ağırlık çalışan herkesin dikkatini çeken benim de çekti adam tüm eski resimlerinde de fit.Muhtemelen 50 yaşından önce de spor yapmış altyapısı mevcut yani bir anda yapmamış vücudu zaten kimse yapamaz.

eurlike

Adamin kafayi sonradan eklemisler gibi..

ozturk-sadri-alisik

Philedelphia adlı harika filmde Denzel Washington karısıyla bi konuşmasında şöyle diyodu, yani film icabı eşi ile " eşcinselleri anlıyamıyorum, yani aşağılık değil sadece komik geliyorlar bana, alay etmek istediğimden değil sadece anlamak istediğimden, neden hep erkeksi olmaya çalışıpta aynı zamanda erkeklerle yatıyorlar, merak ettiği şey bu, kas yapıyorlar, sakal bırakıyorlar, erkeksi olmak için herşeyi yapıyorlar ama kadın gibi davranıyolar ' aaa afedersin anne senin eteğini giymişim ' diyolar sanki " diyodu, film icabı Denzel reisin kayınbiraderi bi eşcinseldi ve filmin başlarında böyle bi düşüncesi vardı, haksızda sayılmazdı,

ozturk-sadri-alisik

filmin sonlarına doğru Tom Hanks in canlandırdığı eşcinsel müvekkiline şöyle diyodu " senden özür dilerim, sana karşı bi hata yapmadım ama hatalı dşündüğüm için, çocukluğumdan beri eşcinseller hakkında hep kız gibiler, annelerinin mayolarını giyerler, kavgadan korkarlar, kadın gibi yaşarlar diye düşünürdüm, seni ve senin sayende iyi olan eşcinselleri tanıyınca bu önyargım değişti, hepiniz öyle değilsiniz " hepiniz derken bi ayrımcılık gözetmiyodu bu arada filmi izleyince neden " hepiniz değilsiniz " sözünü anlarsınız, bu film benimde ufkumu açtı, her eşcinsele aynı gözle bakmaz oldum ama bu haber benimde biraz canımı sıktı, şu başlığı bi düzeltiverin

ecegece1

Aslında abicim bu biraz bilinç meselesi. Ayırt etmeyi bilmek lazım. Öncelikle, erkeklik ve kadınlık kavramı, cinsel yönelim ile ilgili değildir ki :) Yani, karşı cinsine ilgi duyan aşırı maço bir adam da olabilir, feminen bir erkekte olabilir. Yani demek istediğim, hissettiğin cinsiyet ile, ilgi duyduğun şey arasında dağlar kadar fark var bunu karıştırmamak gerek^^ Biri kadındır, ama erkek bilincine sahiptir, Trans erkek olur. Ama bu şahıs erkeğe ya kadına da ilgi duyabilir. Ya da erkek olup kadın gibi hisseden bir birey de. Demek istediğim her lezbiyen erkek gibi değildir ya da her gay :)

ecegece1

eşcinsel erkekler, küçükken annelerinin giysilerini, ya da kızsal şeyleri sevmezler.Kadın bilincinde olan, transeksüel bireyler böyle olur. Şu filmi çok merak ettim yaahuu bi izleyeyim

ozturk-sadri-alisik

izlemelisin, Denzel Washinton ve Tom Hanks neden bi dünya starı annarsın

ozturk-sadri-alisik

yok biliyom zaten, gerçi neden biliyom onuda annamadım ama biliyom, gerçi banane, bu arada bana abi diyon, demekki abisinin kuzususun, iyi oldu ama haberin olsun ben kızkardeşimi elin herifine veremem ömür boyu bekar kalacasun, sevgili olayına bakaruk, biz ailecek 20 yaşındaki kıza bile kundak giydirecek derece manyağızda yani

panik-atak

Philedelphia yı bende izledim.güzel bir filmdi.

ozturk-sadri-alisik

mükemmeldi ama Antonio Banderas bence sırıtıyodu, o avukatlık bürosunun patronu fena takozdu heaaa sinir olmuştum sağlam aktörmüş

panik-atak

yani izledim güzeldi ama film hakkında hiç bişey hatırlamıyorum :D jksdjfkjf

panik-atak

Tom hanks aids mi oluyordu filmde?

ozturk-sadri-alisik

nnnevet, eşcinsseller hakkında bol bol taşaklı konuşan patronu vardı, avukatlı bürosundan hastalığı ve cinsel vaziyeti durumundan ciktiri yeyince kendine avukat aramaya çalışıyodu, Denzel reis kabul ediyodu, ilk başlarda biraz iş sadece kafasındaydı ama sonraları izzeti nefis meselesi yapınca Denzel reis bunlara kısa saplı kürekle dalar gibi mahkemede kanun ayarı çekiyodu, sağlam filmdi

panik-atak

ben şimdi bu filmi tekrar izleyeyim.arada film önerisi verde izleyek öztürk.

ozturk-sadri-alisik

valla Denzel filmlerini izle işte daha ne olsun, Alien izle, Star Wars izle, Star Trek izle, Harvey Kaitel in herhangi bi filmini izle, haaaa şeyi izle Moulen Rouge, müzikal sevmesen bile izle, sırf Ewan McGregor un kusursuz sesi ve şarkıcılığı izlenir, bende daha izlemedim ama yarın öbürgün izleyecoooum, Obi-Wan Kenobi yi şarkı söylerken izlemek mükemmel olacak, zaten youtube da bazı kısa videoları var adamda taş gibi ses var

panik-atak

bu mesajını kopyalayıp not defterine yapıştırdım.çok thanks öztürk

ozturk-sadri-alisik

you're welcome icabında eyvallah, daha vardırda aklıma gelmiyo şimdi

panik-atak

ben arada yoklarım seni

ozturk-sadri-alisik

eyvallah, misal izlersen eğer Guy Rithcie filmleri güzel, yani eski filmleri güzeldi son 2 filminde ıı ıhh

ozturk-sadri-alisik

heaaaa bak baştan diyeyim oni Alien izlersen eğer Ripley benim çocukluk aşkımdır yan gözle bakma sakın

panik-atak

bayan olduğum için bakmam heralde yan gözle merak etme :D

po

Filmi izlediğimde ortaokuldaydım günlerce ağlamıştım. ve Tom Hanks için çok üzülmüştüm :(.

ozturk-sadri-alisik

dur dur okuyanlara spoiler verme şimdi, filmdeki başka şeylerden bahsedelim, mesela Denzel reisin filmdeki bıcırık ısırmalık koparmalık gara kızı varıdıya hani anooovvvvvv

ozturk-sadri-alisik

sen kızmıydın gıı, ben seni irkek sanıyodum

panik-atak

heyaa gızım ben..dün akşam filmi izledim.o kütüphane sahnesi beni çok etkiledi.orada dışlanması falan.avukatta orada karar verdi onu savunmaya.ama ofisine ilk geldiğinde çok sinir oldum denzel'e.aşırı ön yargılıydı.

ozturk-sadri-alisik

az birazda haklıydı ama, o süpermarketteki eşcinsel it vardıya tam sopalık, bu arada kütüphane sahnesi dediğin opera dinledikleri sahnemiydi, Hanks in gözü yaşlı " ahh şu tekli çello yokmu " dediği sahne hani

panik-atak

yok o sahne değil.kitaplardan araştırma yapıyordu hani.davası ile ilgili.kütaphane görevlisi yanına gelip,sizin özel odada daha rahat olacağınızı düşünüyorum demişti.tom da siz daha rahat olacaksınız diye karşılık vermişti etrafın rahatsız eden bakışları arasında.o sırada avukat karşıdan onları izliyordu.sonra yanına geldi ve davası ile ilgili sorular sordu.

ozturk-sadri-alisik

ha ha hatırladım, daha avukat arayışındaydı ozzamanlar, Denzel e gitmedenmiydi yoksa Denzel ilk reddettiğindemiydi onu hatırlayamadım şimdi, sanırım Denzel reddetmişti ama pişman olup onu bulup kabul etmişti bu sahne civarında, hatta karşısına oturup söylemişti tam çıkaramadım

panik-atak

evet aynen..denzel e gitmişti reddetmişti ama o kütüphanedeki olayı gördükten sonra yumuşadı.kimi tuttun diye sormuştu avukat olarak.tom da ben avukatım demişti.süpermarketteki sahneyi hatırlamadım.sanırım tuvalete gittiğim sırada kaçırdım.yani sahneyi :D

ozturk-sadri-alisik

olabilir insanlık halidir kaçırmak, sahneyi, özelliklede avukat mal arkadaşları Denzel a bu dava hakkında cart curt yaparken " biz avukatız, işimiz adaleti bulmak, kim olursa olsun " dediğinde dedimki helal dayı ama Hanks in o opera dinlerkenki semazen misali dönüşü daha vurucuydu

panik-atak

kakaolu süt yaptım.yanında elmalı turta da var.daha önce yazdığın listeden gidicem..depresyondayım uyar mı bana?

ozturk-sadri-alisik

depresyondaysan bence mafya komedisi izlemelisin, bildiğin kara komedi, Guy Rithcie filmleri falan, mesela Rock n Rolla, hahhaaaa tam sert komedi, hani mafya nasıl komik olur aha böyle

panik-atak

Rock n Rolla konusu: 43 yaşındaki Guillaume Canet, bir erkeğin isteyeceği her şeye sahiptir. Ancak bir gün, sette çekimler sırasında, birlikte çalıştığı güzeller güzeli yirmili yaşlardaki aktris kendisine artık kadınların gözünde eskisi kadar tehlikeli ve çekici bir erkek olmadığını söyler. Aslına bakılırsa, Guillaume hiçbir zaman öyle biri olmamıştır ama bunu birinin ağzından duymak onu yaralar. Guillaume’u asıl can evinden vuransa, “EN SEKSİ” aktörler listesinden düşmesi olur. Guillaume’un Marion, oğulları, binicilik sevdası ve şehrin dışındaki evlerindeki yaşam tarzı ona ağırbaşlı, beyefendi bir imaj katmıştır. Bir şeyleri hem de hemen değiştirmesi gerektiğini düşünen Guillaume, sevdiklerinin tüm itirazlarına rağmen hem dış görünüş olarak hem de yaşam şekli olarak yepyeni bir tarzı benimser..bu mudur?

panik-atak

yok yok değil bu dur.

panik-atak

Bir Rus gangster Londra emlak piyasasında çevirdiği bir dümenle milyonlarca sterlin kazanç sağlar. Bunu göre Londra'nın suç dünyası sakinleri bu servetten kendi paylarını almak için takibe koyulurlar. Bu karakterler içinde rock yıldızları, muhasebeciler ve daha nicesi yer almaktadır

ozturk-sadri-alisik

hahhh işte bu, Gerard Butler ve İdris Elba arasındaki mükemmel uyum izlenmeye değer inan bana

panik-atak

başladım bile :D çok thanks öztürk.bi kakaolu sütte sana gelsin ;)

ozturk-sadri-alisik

Allah razı olsun

panik-atak

güzeldi :D eğlenceli..kafamı dağıttı.soluksuz izledim :D güldüğüm çok sahnesi vardı.bugün beni güldürdüğün için teşekkürler kanka.

ozturk-sadri-alisik

eyvallah

ozturk-sadri-alisik

erkekleri değil, eşcinsel erkekleri etkiler sadece, bize bunlar vız gelir osuruk gider

Başlıklar

CinsellikKanserSeksianne
Görüş Bildir