Video Konferansla Gençlerle Bir Araya Gelen Erdoğan'a 'Sandıkta Görüşürüz', 'Oy Moy Yok' Tepkisi

 > 
9.9bPAYLAŞIM

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarınki YKS öncesi gençlerle video konferans yöntemiyle bir araya gelerek onların YKS, sosyal medya ve koronavirüs salgınına ilişkin sorularını yanıtladı. Ertelenmesi istenen YKS için "Öğrencilerin bir ay daha sınav stresi yaşamalarını istemedik" diyen Erdoğan, "Sosyal medyayı sevmiyor musunuz?" sorusuna ise Twitter'daki 16 milyonluk takipçi sayısını göstererek "Sosyal medyadan nefret etsek böylesine yaygın ve etkin şekilde kullanmazdık." dedi. Erdoğan, sosyal medya konusunda güçlü bir hukuki altyapı oluşturacaklarını belirterek "Yapacağımız yasal düzenlemelerle milletimizi güvenilir bir internet mecrasına kavuşturacağız." dedi.

Canlı yayın YouTube ve Twitter gibi platformlarda devam ederken, pek çok genç izleyiciden "Oy moy yok", "Sandıkta görüşürüz" gibi tepki yorumları geldi. Bu yorumların ardından yayın yorumlara kapatılırken, gençlerin tepkisi #OyMoyYok etiketiyle sosyal medyaya da taşındı. 

Erdoğan'ın gençlerle yaptığı konuşmanın tamamı 🎥

Video konferansta öne çıkan başlıklar şu şekilde:

 • (YKS'nin öne çekilmesi) "Sınav tarihi 27-28 Haziran olarak belirlendi. Böylece ilk tarihe göre hazırlık yapan öğrencilerin gereksiz yere yaklaşık bir ay daha sınav stresi yaşamalarının önüne geçildi." 

 • "Bazılarının bu tarihin turizm sektörünü canlandırmak amacıyla belirlendiğini iddia etmesi tamamıyla spekülasyondur." 

 • "Sınavın sağlıklı ve huzurlu bir şekilde geçmesi için gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Gençlerimizden yarın ve öbür gün sadece önlerindeki sorulara ve hedeflerine odaklanmalarını istiyorum."

"Ciddi bir genç işsizlik var"

 • "Sizlerden tek isteğim, bütün enerji ve vaktinizi kendinizi daha iyi yetiştirmeye vermeniz, onun dışındaki tüm sorunları çözmek bizim görevimizdir."

 • "Bir tarafta sanayide ve tarımda çalışacak insan açığı, diğer tarafta ciddi bir genç işsizlik var. Bu çarpık tabloyu değiştirmemiz gerekiyor."

"Meslek liselerimiz bu süreçte hiç boş durmadılar"

 • "Meslek liselerimiz bu süreçte (salgın) hiç boş durmadılar. Maske ve tulum üretmek suretiyle sürece çok ciddi katkı sağladılar."

 • "Benim için imam hatipli neyse meslek liseli de anadolu liseli de diğer okullarda okuyan çocuklarımız da hep birdir."

"Nefret etsek böylesine yaygın şekilde kullanmazdık"

Bir öğrencinin "Bazı açıklamalarınızdan sosyal medyayı sevmediğiniz veya mesafeli olduğunuz sonucu çıkıyor. Gerçekten bu böyle mi?" sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sosyal medyadan nefret etsek böylesine yaygın ve etkin şekilde kullanmazdık." yanıtını verdi.

 • "Günümüz dünyasında dijital platformların, sosyal medyanın asla ihmal edilemeyecek derecede önemli mecra olduğunu biliyoruz."

 • "16.2 milyonu bulan takipçiyle Twitter'da en çok izlenen kişi olduğumu burada hatırlatmak isterim."

 • "Tüm vatandaşlarımızın sosyal medyayı etkin ve aynı zamanda ahlaki zeminde kullanabilmelerini sağlamak, devlet başkanı olarak görevimdir." 

 • "Milletimizi güvenilir bir internet mecrasına yapacağımız yasal düzenlemelerle kavuşturacağız."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya konusunda güçlü bir hukuki altyapı oluşturmanın hazırlıkları içinde olduklarını söyledi.

Koronavirüs: "Dünyaya örnek teşkil eden bir mücadele yürüttük"

 • "Ülkemizde ilk vakanın tespit edildiği tarihten bugüne kadar koronavirüs salgınına karşı dünyaya örnek teşkil eden bir mücadele yürüttük." 

 • "Günlük vaka ve ölüm sayısının henüz istediğimiz seviyelere düşmemiş olması dikkati ve tedbiri elden bırakmamamız gerektiğine işaret ediyor."

Erdoğan'ın konuşmasını sürdürdüğü sırada YouTube'da pek çok kişi seri şekilde "Oy moy yok", "sandıkta görüşürüz" gibi yorumlar yaptı.

Bu tepkilerin ardından yayın yoruma kapatıldı. 🎥

Gençlerin tepkisi #OyMoyYok etiketiyle Twitter’a da taşındı. 👇

Öte yandan YouTube'daki yayın Z kuşağı tarafından 'dislike' yağmuruna tutuluyor. 👇

Detaylar için 👇

Z Kuşağı #OyMoyYok Hareketi Başlattı: Erdoğan'ın Videosu 'Dislike' Bombardımanına Tutuluyor - onedio.com
Z Kuşağı #OyMoyYok Hareketi Başlattı: Erdoğan'ın Videosu 'Dislike' Bombardımanına Tutuluyor - onedio.com

Yayın öncesi Erdoğan'ın hazırlandığı görüntüler de sosyal medyada paylaşılıyor: Erdoğan yayına hazırlanırken, "Bak Murat, şu ceketin duruşu iyi değil. Böyle mi duracak? Göbek çıksın..." 🎥

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir