Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Vicdan mı, Reklam mı? Gülben Ergen'in Yaptığı Ziyaret Sosyal Medyada Tartışma Yarattı

39PAYLAŞIM

Geçtiğimiz günlerde Gülben Ergen, Kayseri'de üvey anne şiddetine uğrayan kardeşleri ziyarete gitmişti.

Ziyarette çekilen bir fotoğrafı da Instagram hesabından yayınlamıştı.

Ergen, fotoğrafın altına da uzun bir not düşmüştü:

"Bizim , adını " Sihirli öpücük" koyduğumuz bir sırrımız var... Evlat, benim burnumu öperken, ben onun çenesini öpüyorum, sonra hemen tam tersi, ben evladın çenesini öperken, o benim burnumu öpüyor... İşte sihirli öpücük böyle birşey... İçine gömdüklerini dışarı çıkartabilmesi için, gördüğü şiddetin bedelini ve yükünü bir ömür boyu taşımaması için uzun soluklu bir yol bu...
Hani güzel çocuk derler ya, tablo gibi güzel ama, dökme bir biblo kadar güzel burnu, çekik gözleri, aydınlık, nurlu yüzü... o kadar ama o kadar kıyılmaz ve kutsal bir güzelliği var ki... Babaannesinin, babasının, herşeyi en net ve ezbere bilen ablasının - sekiz yaşında- kıymetlisi... İdrar kesesi patlayıp hastaneye zor yetişecek kadar ağır darbeler aldığı günden sonra iki ay hastaneden çıkamamış. Beş ayrı, evet beş ayrı ameliyat geçirmiş... Ayaklarını bana öptürmekte direten, çorabını hiç çıkartmayan, sabah gözünü açıp önce çorabını giyen bu evlat... Saklıyor falakaya uzattığı mis gibi minicik ayaklarını... Kayseri de , bu dünya güzeli çocukların yaşadıkları; bir filimde izlesek " Böyle de senaryo mu olurmuş, senarist nasıl bir ruh hali içinde yazmış" diye inanmakta zorlanacağımız zor ve ağır bir hikaye... İki yaşında öz annenin gidişi ile başlayan, şimdi babasının kucağından bir dakika bile inmeyen, bir akıl küpü yorgun bilge... Şeytanın insan kılığında canavara dönüşmüş hali o kadının aldığı ya da alacağı cezaya değil bu hüzünlü, minik ailenin yaralarının nasıl sarılacağına gömülmek ve evladın yüzünü "önemle" sakınmak gerekiyor... Eğitimi için, yaşıtlarıyla parka çıkabilmesi için, sosyalleşebilmesi için..."

Ergen'in paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni aldı.

Ancak, bu ziyarete kameralarla gitmesini eleştiren de büyük bir kesim vardı.

Onlardan biri de, internet fenomenlerinden Ömür Özdemir idi.

Elbette Ergen, Özdemir'in bu eleştirisini yanıtsız bırakmadı. Oldukça sert bir dille karşı bir çıkış yaptı.

Özdemir, Ergen'e cevabını geciktirmeden verdi.

Ergen ise polemiğe girmemeyi tercih edip, Özdemir'i engelledi.

Özdemir'in attığı son tweet ile de ikili arasındaki tartışma son buldu.

Ergen'e sosyal medyadan gelen eleştiriler ise devam ediyor:

Peki, Gülben Ergen'in yaptığı bu ziyaret hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Kameralarla gitmiş, reklam olduğu apaçık ortada!
Niyetinin kötü olduğunu düşünmüyorum, ama o anı fotoğraflaması yanlış.
Son derece vicdanlı bir davranış olmuş, eleştiriler gereksiz!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kedili

yalnız bende ömür özdemir'i puccanın salak aşklarından biri olan ''ceri'' lakabıyla tanıdım amk reklamın alasını kendisi yaptırdı karıya. cinsel tercihlerine kadar biliyor millet seni ceri bey :D onuda geçtim bizim millet varını yoğunu magazine yatıran bi millet ünlüden ne gördüyse aynen uygulayan bir millet. örneğin hdp nin popüler bi parti olması ilk olarak ünlülerin bok varmış gibi hdp reklamını yapmasıyla gerçekleşti. burdan yola çıkarak umarım gülbenin bu davranışıda olumlu bir etki yaratıp bizim saf insanlarımızda birbirlerini ''hadi bak şunuda yap güzel bişey gülben ergen bile yapmış'' diyerek birbirlerini gazlarlarda bu yavrucaklarında gönlü olur bi nebze..

tc-gul-yazgec

Gülben hanımı çok severim iyiki gidip çocuğa sarıldı sanki ben sarılmış gibi oldum çocuklara yapılanı gördükten sonra günlerce kendime gelemedim gülben hanımın gittiğini görünce çok mutlu oldum keşke herkes onun kadar duyarlı olsa

fanii

bu çocuk devletin koruması altında değil mi abicim ya! sevgi evlerinde kalan çocuklarla herhangi bir şekilde fotoğraf çekilmek yasak. gülben ergene de yasak kardeşim... reklam mı reklam riyanın da alası!

slacan

İnsanlar sizi anlamakta zorlanıyorum... Biz kendimize güzel bir yere gidince, güzel bir yemek yiyince, pahalı bir mekanda oturunca bile selfieleri çekip instagrama facebooka koyuyoruz. Bu aslında bu çağın ego tatmini sorunudur. Güzel anları kendimize saklamak yerine onları herkese göstermek istiyoruz... Bu kadın da iyi bir şey yapmış ve herkese göstermek istiyor, bunun sebebi ego tatmini de olabilir fakat toplumun tepki göstermesi gereken bir olayı duyurma isteği, bilinç oluşturma isteği de olabilir.. Sonuç olarak yardıma gitmiş, sarılmış, sevgi göstermiş keşke hepimizin yapma imkanı olsa. Neden hemen kınıyoruz hemen eleştiriyoruz eleştirenler bunları yazmaktan başka ne yaptılar o çocuklar için merak ediyorum.

cigdemmmmmmmmm

Bu kadın bu memleketin her köşesine anaokulu yaptı. Her kadın cinayetinde, ölümlerinde sosyal medyada tepkisini koydu. Pek reklam olduğunu sanmıyorum çünkü ihtiyacı yok fikrimce. Zaten herkes kimin ne olduğunu, ne yaptığını biliyor. Neyin reklamı olabilir diye düşünüyorum. Kim bilir daha ne yardımlar yapılıyordur da biz bilmiyoruz. Bilmek zorunda da değiliz. Ama bu dayak olayı bütün vicdanlı olan insanların canını yaktı. Ergen'in de buna tepkisiz kalmadığını ve olaya, şiddete dikkat çekmek için bunu sosyal medyadan yayınladığı düşüncesindeyim. Zira bu haberden sonra kaç kişi bu olayın peşine düştü, yardım etme hamlesinde bulundu, ziyaret etti? Herkes 'vah yavrum' dedi. He varsa yardım eden helal olsun. Ne biliyim ben bu 'reklam yaaa' kafasının olmaması gerektiğini düşünüyorum. :( Herkese kulp bula bula boş geçiyor hayat.

Görüş Bildir