Vicdan Dersi! Yüzlerce Geyiği Öldüren Yasa Dışı Avcı, "Bambi" Çizgi Filmini İzleme Cezasına Çarptırıldı

106PAYLAŞIM

29 yaşındaki David Berry Jr, babası ve erkek kardeşleriyle birlikte Missouri'nin en büyük yasa dışı avlanma planlarınından biri üzerine yakalandı. Yüzlerce geyiği yasa dışı şekillerde avlarken yakalanan adam, bir yıl boyunca ayda en az bir kere Disney yapımı "Bambi" filmini izlemekle cezalandırıldı.

Ayrıntılar Mirror kaynaklı haberimizde:

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/us-news/hu...

Berry Jr, babası ve kardeşleriyle birlikte birçok yılı kapsayan yasa dışı avlanma planları üzerine yakalandı. Eyalet yetkililerine göre bu, Missouri tarihindeki en büyük olaylardan biri.

Şüpheliler sezon dışı avlanma, geyikleri geçici olarak kör eden ışıklar gibi yasaklı silahların kullanımı ve geyiği hareket eden bir aracın içinde öldürmek gibi çeşiti av yasalarını çiğnemekten suçlu bulundu.

Lawrence bölgesi savcısı Don Trotter, avları "Geyikler çoğunlukla geceleri başları için yasa dışı şekilde öldürülmüş ve vücutları çöpe atılmış hayvan başı süslerinden oluşuyordu." şeklinde tanımladı.

"Vahşi yaşamı yasa dışı şekilde öldürdüğü" suçunu kabul eden Berry bir yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Hapis suçuna ek olarak, Lawrence Bölgesi Yargıcı Robert George, Berry'nin hapisteyken "Walt Disney filmi Bambi'yi, ilk izleme 23 Aralık 2018'de ya da daha öncesinde olmak üzere, bu tarihten itibaren her ay en az bir kez izlemesine" karar verdi.

1942 yapımı filmde Bambi'nin annesinin bir avcı tarafından katledilmesi üzerine yavru geyik kendi başının çaresinde bakmak durumunda kalıyordu.

Springfield News-Leader'ın haberine göre, Missouri Koruma Dairesi, Koruma Bölgesi Başkanı Randy Doman konu hakkında "Hayvanlara ve adil avlanma kurallarına hiçbir saygısı olmayan ya da başkalarından çalıyor olmalarını umursamayan yasa dışı avcıları içeren durumlarda, olay tamamen ego ve açgözlülükle alakalıdır." dedi.

"Sadece başları almak onların 'ödül' sahibi olma şekli, cesedi geride bırakmak ise yalnızca sonradan akla gelen bir düşünce. Yasa dışı avcıların, boynuzların peşine düştüğü davalar da bulunmakla birlikte, bu grubun amacı daha çok avın heyecanıydı."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
motoki

Güzel bir ceza olmuş, darısı ülkemizin vicdanlı hakimlerinin ve savcılarının başına. Zevk için hayvan avlamak, caniliğe giden yolda ilerlemekle eş anlamlı bana göre. İhtiyacımız olanları zaten çiftlikte yetiştirilen hayvanlardan sağlıyoruz, daha fazlası öldürme iç güdüsünü tatmin etmeye ve onu daha da azdırmaya yarıyor.

nyanai

motoki onii san

benimkedimcoksuper

ceza olarak geyik boynuzunu adama sokmak daha guzel olurdu

Gizli Kullanıcı

Kısasa kısas insanoğlunu yola getirecek tek ve yegane çözümdür.Hapis cezası ödül gibi kalıyor ağır suçlarda.Öyle bir ağır ceza vereceksin ki korkudan bir daha cesaret bulamamalı insan.Başka türlü iflah olmaz Ademoğlu.

andreas-fotsis

kesin duygulari vardır da o pisliğin, ortaya çıkmak için kıytırık bir çocuk animasyonu izlemeyi bekliyordur. okadar geyiği öldüren adam kalkacak bi çizgi filmle imana gelecek ! pehh!!

seinrog6

Hiç işe yarayacağını sanmıyorum. Böyle bir caniliği yapan adam hapis de görse, tatlı dille yola getirilmeye çalışsa, çizgi film de izlese değişmez.

Görüş Bildir