Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Veganlığa Olan Tutkusunu Yüzüne Yaptırdığı Kocaman Dövme İle Gösteren Genç Kadın!

9PAYLAŞIM

Çağımızın gereği olarak her gün değişik yaşam stilleriyle gündeme gelen birçok farklı insan ile karşılaşıyoruz. Bu defa ise hayvanlara olan duyarlılığını dövme tutkusu ile birleştirip yüzüne bir dövme yaptırmaya karar veren Kate Bullen ismindeki genç kadın var karşımızda. Kate İngiltere'nin Preston şehrinde, vegan yaşam tarzını benimsemiş duyarlı bir birey ve gurur duyduğu tercihini cesur bir karar alıp kaşının üstüne vegan yazan bir dövme yaptırarak taçlandırmak istemiş. Genç kadının dünyanın dört bir yanında tartışmaya neden olan dövmesi yüzünden aldığı olumsuz yorumlar ve paylaşımları Unlaid'den derledik.

Kaynak: https://www.unilad.co.uk/featured/vegan-...

İşte Kate'in ocak ayında Facebook üzerinden paylaştığı o fotoğraf:

"Bugün intihar farkındalığı ve veganlıkla ilgili iki dövme yaptırdım, çok seviyorum"

Sevdiğiniz ve tutkuyla bağlı olduğunuz herhangi bir şeye olan tutkunuzu göstermenin asla kötü bir şey olmadığını düşünen Kate tartışmalar hakkındaki görüşünü şöyle belirtiyor:

"Yüzümdeki dövme tabii ki de birçok tepki aldı fakat bunun nedeni düşündüğünüz gibi dövmenin konumu değil, aslında insanların 'vegan' kelimesini gördüklerinde bir nedenden ötürü rahatsız oluyor olmaları."

Neden vegan olmayı tercih ettiğini de böyle açıklıyor Kate:

"Birkaç yıl önce hayvanlara karşı olan empatim nedeniyle vegan olma kararı aldım ama hâlâ her gün hayvansal madde içeren ürünlerin kötü etkileriyle ilgili yeni bir şeyler öğreniyorum." diyor Kate ve ekliyor:

"Bazen Netflix ve YouTube'dan belgesel izliyorum ve bu belgeseller, hayvansal ürünler, iklim değişikliği, dünya açlığı, su kıtlığı ve çeşitli hastalıklar gibi konularda bilinçlenme ve kişisel eğitimimde bana çok yardımcı oldu."

Kate'in arkadaşları Facebook üzerinden yaptığı bu paylaşıma oldukça destekleyici bir şekilde karşılık verdi.

Samantha Fung: "Vaayyy, seninle gurur duyuyorum."

John Sakars: "Harika! Veganlık ve hayvan hakları hakkında bu kadar tutkulu olmana bayılıyorum. ♥️ Dövmelerin de güzel görünüyor!"

Fakat Twitter kullanıcılarının ise bunun tam tersi bir tutumla yaklaştıklarını söyleyebiliriz.

"Neden vegan kelimesini büyük bir şekilde yüzüne dövme yaptırırsın ki!?🤦‍♀️😫😫"

Brad Loram isimli kullanıcı ise birinin, yüzüne bir kelimeyi dövme yaptırmasına o kadar katlanamamış ki 860 takipçisi ile görüşünü bu şekilde paylaşıyor:

"Durdurun dünyayı ben iniyorum. 🌎 🚶"

Dövmeyi yapan Jordan McCrea ise aldığı tepkiler nedeniyle fotoğrafı kaldırmak zorunda kaldığını söylüyor.

"Bu dövmenin fotoğrafını silmeme neden olan olumsuz yorumların miktarı o kadar fazla ki... Ne var yani biri yüzüne vegan yazan bir dövme yaptırmak istiyorsa? Sonuçlarını tahmin ettiğim için bu dövmeyi neredeyse yapmayacaktım ama sonra durdum ve dedim ki diğer insanların düşünceleri umurumda değil! Vegan değilim, hatta asla olacağımı düşünmüyorum ama bu kıza inandığı şey için savaştığı ve bunu göstermekten gurur duyduğu için saygı duyuyorum. O bana saygı duydu ve bu nedenle ben de ona duyup çok istediği dövmeyi ona verdim, ve bütün süreç vegan dostu ürünlerle yapıldı."

Jordan harika bir noktaya değinmiş ve Kate gibi saygıyı hak eden daha birçok insan var, sonuçta herkes kendi hayatından sorumlu, fakat:

Konusu açılmışken, çoğumuz et ve süt endüstrisinin nelere mal olduğunun farkında olmadan yaşıyoruz ve değerlendirmeniz gereken birkaç nokta var...

Her yıl 56 milyar hayvan katlediliyor, peki ne için?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayna-efendi

dünyanın geleceği için veganlık çözüm değil nüfusun azaltılması şart 9 milyar nüfustan sonra herkes vegan olsa ne yazar

ayna-efendi

nüfus 1 milyar olsun o zaman veganlık daha etkili olabilir

realitysucks

veganların her dakika vegan olduklarını söyleme gibi bi huyları var cidden bide bazıları başkalarına da karışıyo ya gıcık oluyorum (hepsi değil ama tanıştıklarım ve internette gördüklerim vs9

wellington

İsteyen istediğini yer içer, isteyen istediği dövmeyi yaptırır. Ancak, bazıları var şu hayatta, çok uçlarda, fanatizm derecesinde yaşayanlar. Bu insanın kendisine zarar verir. Çayı şekersiz içenler, sigara içmeyenler vb gibi kişilerin bazıları zamanla etraflarındaki insanları kendileri gibi davranmadıkları için aşağı görmeye başlıyorlar. Bu da ilerleyen yıllarda kişinin kendisinin dışlanmasına ve yalnız kalması sonucuna vardırıyor. Yüzüne vegan yazdıran kişi bu derece fanatik olur bence. İleride sıkıntı yaşayacak, na buraya yazıyorum. Her şey tadında olmalı.

umit.eren.06.34

Biri Şu Kadını Alsın Ormana Diksin De Rahatlasın. Ama Türkiye'ye Dikmeyin Kadını İmara Açarlar Valla :D

justicegg

komik miydi bu şimdi? Yersiz ve düşüncesiz

sinan-kazak

ilgi manyağı ...

Görüş Bildir