Vay Arkadaş! Dünyanın Cidden Tuhaf Bir Yer Olduğuna Sizi Rahatlıkla İkna Edecek 13 Olay

-
Abone ol

İnsan gerçekten hayret ediyor...

1. Bundan tam 89 yıl önce, gündemde bir olay olmadığı için BBC yayınlayacak hiçbir haber bulamadı; bu yüzden bütün gün piyano dinletisi yaptılar.

Kaynak

2. Soğuk Savaş döneminde, CIA'in insanları demoralize etme planlarından biri üstünde "orta boy" yazılı dev prezervatifleri Sovyetler Birliği topraklarına havadan bırakmaktı.

Kaynak

3. 1972 yılında İran'da çok şiddetli bir kar fırtınası yaşandı hatta tek bir kişinin dahi kurtulamadığı köyler oldu. Bu korkunç fırtına sırasında kar 8 metreye kadar yükselmişti.

Kaynak

4. Çin’de ‘beyaz maymunluk’ adı verilen tuhaf bir meslek alanı var. Beyaz ırktan normal insanlar, Çin firmalarının etrafında çalışan ya da yabancı şirket temsilcisi kılığında gezmek için para alıyorlar.

Kaynak

5. Rudyard Kipling'in yazdığı kelime başına 10 şilin kazandığını öğrenen iki Oxford öğrencisi, yanına gidip ona 10 şilin uzatmış ve "En iyi kelimelerinizden birini alabilir miyiz?" demişler. Kipling’in cevabı şöyle olmuş: "Teşekkürler"

Kaynak

6. Video oyun tasarımcısı Will Wright'ın evi, 1991'deki bir yangında kül oldu. Bunun üzerine evini baştan dizayn etme deneyimini tekrar yaşayabilmek için bir oyun tasarlamaya başladı. Bu oyun, hepimizin keyifle oynadığı The Sims'ten başkası değil.

Kaynak

7. Cosmopolitan'ın 1988 senesine ait bir sayısında, eğer misyoner pozisyonunda cinsel birleşme yaşanırsa HIV bulaşmayacağı iddiası yer alıyordu.

Kaynak

8. 38 yaşındaki Joyce Vincent adlı bir kadın, Londra’daki apartman dairesinde televizyon izlerken öldü. Ölümü ise ancak üç yıl sonra, ödenmeyen kira yüzünden kapıya gelen görevliler tarafından fark edildi.

Kaynak

9. Harry Potter serisinin beşinci filminin çekimleri sırasında Snape'i canlandıran ünlü aktör Alan Rickman, yeni aldığı arabasına Rupert Grint'le Matthew Lewis'in beş metre mesafeden fazla yaklaşmasını yasaklamıştı.

Kaynak

10. Amanda Hess adlı bir doktor doğum yapmak üzereyken, aynı hastanede doğum yapan bir başka kadının durumu kritik olduğu için kendi doğumuna ara verip onun yanına gitti. Kadının doktoru geldikten sonra ise kendi doğumunu yaptı.

Kaynak

11. Game of Thrones'da Cersei ve Bronn’u canlandıran oyuncular bir dönem birliktelerdi ve şiddetli bir şekilde ayrıldıklarından dolayı sözleşmelerine 'aynı sahnede bulunmama' şartı eklettirdiler.

Kaynak

12. 2010 yılında uyuşturucu satıcısı kılığına girmiş bir grup Amerikan polisi, uyuşturucu alıcısı kılığındaki bir diğer polis grubunu tutuklamaya çalıştı.

Kaynak

13. Liam Neeson'ın asıl mesleği öğretmenlikti. Kendisine bıçak çeken 15 yaşındaki bir öğrencisini yumruklayıp yere serdiği için mesleğini bıraktı ve aktör oldu.

Kaynak

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozcan-cone1

#9 çünkü Matthew ve Rupert arabaya milkshake dökmüştü

coldhearted

Amerika'da çıkan kasırga için tahliye işlemi yapan New York polisleri "Bize bir şey olmaz diyen Türkleri ikna edemiyoruz" diyeli 6 yıl oldu.

anarsinin-evladi

#12 O ne lan öyle Akasya Durağı gibi? :D

berna-uyanik2

#11 tuhaf olay olarak sınıflandırılması tuhaf olmuş. Çomarlıkta ekşi sözlükte yarışacaksanız sizi de okumam.

lucinda-yumi-kane

#8 Ödenmeyen kira için 3 yıl mı bekliyorlar oralarda? 3 yıl ne ya? Evden gelen kokulardan kimse şikayet etmemiş mi? Şişer, patlar o...

logicaldoor

3 ay'dır o muhtelemen. Tarzancadan çevirirken hata yapmışlardır...

Görüş Bildir