Valiye Hakaret Tartışması Büyüyor: Görüntüleri İzlediğini İddia Eden Fatih Portakal Tepkilerin Odağında

-
Abone ol

Gazeteci Fatih Portakal'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ekrem İmamoğlu ve seçim sürecine dair sarf ettiği "Başta Ordu valimiz olmak üzere özür dilemedikçe böyle bir makama gelemez" sözleriyle ilgili paylaşımı sosyal medyada gündem oldu.

Ramazan Bayramı süresince Karadeniz turuna çıkan ve seçim çalışmaları yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Havalimanı’nda VIP bölümüne alınmadığı ortaya çıkmıştı.

Milletvekilleriyle uçağa bineceği sırada VIP kısmından alınmayan Ekrem İmamoğlu, sonrasında yaptığı açıklamada “Miting konusunda da, buluşmamızda, il başkanımızın verdiği bilgiye göre konuşmamız için 'Erken kessinler, yoksa müdahale ederiz' demiş. Vali devlet adamı değilmiş. Sadece Ordu'da koltuk işgal eden birisiymiş. Üzüldük. Yapacak bir şey yok. Biz gider her kapıdan gireriz” demişti.

Ancak Ordu Valisi Seddar Yavuz, İmamoğlu’nun kendisine ‘it’ dediğini iddia etmiş ve suç duyurusunda bulunmuştu. Ayrıntılar için: 👇

İmamoğlu 'Ordu Valisi Bize Tuzak Kurdu' Dedi ve Ekledi: 'Buradan Başka İfadeler Çıkartmak Basitlik Çabasıdır' - onedio.com
İmamoğlu 'Ordu Valisi Bize Tuzak Kurdu' Dedi ve Ekledi: 'Buradan Başka İfadeler Çıkartmak Basitlik Çabasıdır' - onedio.com

Hatta gazeteci Fatih Portakal,Ekrem İmamoğlu'nun Ordu Valisi Seddar Yavuz'a "Tam bir it" dediği görüntüleri izlediğini söylemişti.

İzlediği görüntüleri yayınlamamakta ısrar eden ve bu nedenle tepkilerin odağında olan Fatih Portakal, "Kulaklarımın ne duyduğunu ben biliyorum çünkü RTÜK denilen bir kurul var ve bazı ifadeleri yayınladığınızda basın yoluyla bu hakaretin yayılması kapsamında alıp size uyarı ceza verebiliyor. Ben böyle bir gerçekliği duymasam o cümleleri kurabilir miyim?" diye konuşmuştu.

Bugün katıldığı bir etkinlikte konuşan ve Ekrem İmamoğlu'nu hedef alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bu olayı hatırlatarak "Başta Ordu valimiz olmak üzere özür dilemedikçe böyle bir makama gelemez" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da 94 Ruhuyla Cihannüma ve Kadim Dostlar Buluşması'na katıldı. Ekrem İmamoğlu'na Ordu'da yaşanan VIP krizi üzerinden yüklenen Erdoğan, "Ordu'da bu milletin, devletin valisine ne diyor, 'it' diyor. Bu nasıl kucaklama ya? Benim milletimden, başta Ordu Valimiz olmak üzere özür dilemedikçe böyle bir adaylığa bırakın layık olmak, böyle bir makama gelemez" dedi.

Ayrıntılar için: 👇

Erdoğan'dan İmamoğlu Mesajı: 'Benim Milletimden, Başta Ordu Valimiz Olmak Üzere Özür Dilemedikçe Böyle Bir Makama Gelemez' - onedio.com
Erdoğan'dan İmamoğlu Mesajı: 'Benim Milletimden, Başta Ordu Valimiz Olmak Üzere Özür Dilemedikçe Böyle Bir Makama Gelemez' - onedio.com

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu sözlerine dair bir paylaşımda bulunan gazeteci Fatih Portakal tepkilerin odağındaydı.

Görüntüleri izlemesine rağmen yayınlamayacağını söylemesi ve herhangi bir şekilde kanıt sunmaması nedeniyle eleştirilen Fatih Portakal'a sosyal medyadan gelen tepkileri sizler için derledik.

1. İşte o tepkiler...

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozikosan

yav bu Fatih Portakal senelerden beri sol görüşlü insanların bayıldığı, dürüstlük timsali ve gazetecilik şahikası olarak gördüğü adam değil mi? şimdi bu grubun işine gelmeyen bir laf etti diye anında linç ediliyor. bugüne kadar onurlu gazeteciydi de şimdi iktidar yalakası mı oldu bir anda. bugüne kadar fatih portakal ve onun gibi kişilerin her söylediğini saniyeler içinde facebookta, instagramda paylaşanlar şimdi kanıt diye tutturmuşlar. aynı şey başlarına gelse sağ görüşlüler de böyle tepki verirdi kesin. bizim milletin hep lafta olduğunun kanıtı işte.

aaabbbcccddd

lan olm biz malum parti seçmeni miyiz de sevdiğimiz adamları, hata yapsalar bile eleştirmeden üstünü örtelim? Peygamber değil ya bu adam, hata yaptı elbette tepki göstereceğiz.

ozikosan

hata nerede işte onu soruyorum. hata kendi partisinin adayını eleştirmesi mi?

aaabbbcccddd

orası da mantıklı :)

portlekgoz

hatası gazeteciliği yanlış anlaması. gazeteci haberi sunarken yanında kanıtları da sunmalı yok rtük zart zurt diyip kaçamaz. eğer varsa video sunsun sosyal medyadan

ozikosan

Kesinlikle haklısın. Ama bugüne kadar bu pek de sorgulanmıyordu. İnsanlar genellikle işlerine gelen duyumları kaynak maynak sormadan benimsiyorlarken bu örnekte neden öyle olmadı? Mesela Yılmaz Özdil'in kaynaksız yazdığı tarih kitabından alıntılar sosyal medyada fink atıyordu zamanında.

Gizli Kullanıcı

👏👏👏

portlekgoz

her siyasi grubun çomarları vardır esas konu gruptaki oranlarıdır

portlekgoz

bizdeki çomarlar adına utanıyorum ve ben haberlerin kaynaklarına dikkat eden bir insanım onlarla alakam yok

_sekerpancari_

Kaset varsa internetten yayınla o zaman portii niye bu kadar çırpınıyosun ??

mutsuzprenses

Bu soruyu Fatih Portakal'a yayın esnasında Twitter'dan sordular. Daha doğrusu RTÜK sebebiyle Tv'de yayınlayamıyorsan sosyal medyada yayınla dediler. Fatih Portakal da "Sosyal medya üzerinden yayınlamayı etik bulmuyorum" dedi.

_sekerpancari_

o zaman kendi yalancı konumuna düşüyor işte :/

su-toprak1

Hem nalına, hem mıhına. İyice batırdı:D

emel-cng

Türk Lirası bile dolar karşısında bu kadar hızlı değer kaybetmedi be...

smaban

adam tarafsız gözükeyim diye sıçıp batırdı sadece.

Görüş Bildir