Görüş Bildir
Haberler
İmamoğlu 'Ordu Valisi Bize Tuzak Kurdu' Dedi ve Ekledi: 'Buradan Başka İfadeler Çıkartmak Basitlik Çabasıdır'

İmamoğlu 'Ordu Valisi Bize Tuzak Kurdu' Dedi ve Ekledi: 'Buradan Başka İfadeler Çıkartmak Basitlik Çabasıdır'

Batuhan
09.06.2019 - 17:59

Ekrem İmamoğlu Ordu'daki VIP salonunda yaşananları İstanbul'daki basın toplantısında anlattı. İmamoğlu, Ordu Valisi Seddar Yavuz'un kendisine tuzak kurduğunu söyledi. İmamoğlu ayrıca Binali Yıldırım'la olası canlı yayını için moderatörlükle ilgili açıklama yapan Uğur Dündar'la ilgili 'Neyi ima ettiğini ben anlamadım' dedi.

Konuşmasında Karadeniz ziyaretlerinde yaşananlara ilişkin de değerlendirmelerde bulunan İmamoğlu 'VIP Krizini' şu sözlerle açıkladı:

"Vali güzel ortamı gölgelemeye çalışmıştır"

"Vali güzel ortamı gölgelemeye çalışmıştır"

'Olay bir VIP meselesine dökülerek, daha önce yüz binlerce insanla miting yaptığımız anda aynı gün utanılacak bir saldırının yapılması gibi burada da aynı tavır yaratıldı. Ben Trabzon'a indiğim andan itibaren VIP kısmından karşılandık. Kalabalık bir insanla Trabzon'a giriş yaptık. Bizim Trabzon'a girişimizde bir kolaylaştırma oldu. Aynı düşünce Ordu için de düşünüldü.

VIP kapısının önünde ne olup bittiğinden haberdar değildim. Ben vatandaşlarımızla fotoğraf çekiniyoruz. Trabzon milletvekilimiz benim koluma girip içeri girdik. Bizim VIP'den geçmemize dönük bir engel oluşturulacaksa kapatırsın ışıkları kimseyi içeri almazsın. Ama siz kapıyı açık bırakıyorsunuz. Kapıdan içeri insanlar giriyor. Benim annem, babam çantalarını XR cihazından geçiriyorlar. Ben içeri giriyorum. Sayın vali bize tuzak kurmuştur. Güzel ortamı gölgelemeye çalışmıştır. Ben orada Seyit Torun'a rica ediyorum orada. Psikolojim ortada. Her şekliyle yaklaşımım ortada. Benim gerçek yüzüm ortada. Buradan prim çıkartmak, başka ifadeler çıkartmak basitlik çabasıdır. Gerektiği ortamda gereken cevabı vereceğim ama ıskalanan başka şeyler var. Onlara özellikle değinmek istiyorum. Ben Sayın Bakan'a bazı uyarılarda bulunmak istiyorum.'

"Kiralanan uçakla ilgili, biz kimseden uçak tahsis almış değiliz. Ayıptır, günahtır"

"Kiralanan uçakla ilgili, biz kimseden uçak tahsis almış değiliz. Ayıptır, günahtır"

Soylu'nun kiralık uçak çıkışıyla ilgili de açıklama yapan İmamoğlu, 'Kiralanan uçakla ilgili, biz kimseden uçak tahsis almış değiliz. Ayıptır, günahtır. Firma açıklama yaptı. Bizim de her türlü belgemiz vardır. Devletin imkanları ile propaganda yapma, hepimizin vergileri ile propaganda yapma konusunda bir açıklaması olacak mı? VIP meselesini konuşan, sözüm ona ahlak cümleleri kuran Bakan, apronu nasıl görmezler.

Kritik olan,bizim kiraladığımız özel uçakla ilgili yalan konuşulması değil. Benim 3 çocuğum ve eşimle ilgili yapmış olduğum tatilin, nereye gittiğime ilişkin takibe çalışan Sayın İçişleri Bakanı'nı kınıyorum. Benim özel alanımı hiç kimse deşifre etme hakkına sahip değildir. Uçak bizi Dalaman'a bırakmıştır. Bu sabaha karşı Sabiha Gökçen'e iniş yaptım. O fotoğrafları zaten göstermek istemiyorum. Birilerinin bizi tehdit edecek sözlerle ifadeler kullanmasını... Sayın Bakan açıklamalarıyla nereye varmak istemektedir? Sayın Bakan'ın bu süreçte yarattığı ve yaşattığı iftiralar ve yalanlar, terör örgütü ile yanyana anma isteği... Kim yalan ve iftira atıyorsa o insanın önce aynaya bakması lazım.' dedi.

"Dündar'ın neyi ima ettiğini ben anlamadım"

"Dündar'ın neyi ima ettiğini ben anlamadım"

İmamoğlu açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin Uğur Dündar'ın moderatörlük yapmayacağına yönelik açıklamasını hatırlatması üzerine İmamoğlu, 'Uğur Dündar ile görüşmem olmadı. Sayın Dündar'ın isminin gündeme düştüğünü öğrendim. Sayın Dündar'ın bu işi en iyi yapabilecek gazeteci olduğunu ifade ettim. Dündar'ın neyi ima ettiğini ben anlamadım. Dündar'ın çekilmesiyle başka bir tespit noktasında görüşmeler devam ediyor. Muhtemelen bu iş yarın neticelenir.' dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
197
60
28
26
14
2
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Mehmet Bi

Allah yar ve yardımcın olsun valahi ne diyim başka bir insanın üstüne bu kadar gelinmesi acizliklerindendir.

ntyz

Biz seni biliyoruz başkanım, onların da ciğerini biliyoruz. Sen canını sıkma. Türkiye'nin yarısından çoğu arkanda. Üç buçuk atıyor bir tarafları, ondandır oy... Devamını Gör

Tuna Karahan

Kene bile bir hayvanı emdiğinde şişer ve düşer. Bunlar yıllardır piştiler, şiştiler hala düşmediler...