Uzmanlar Açıkladı! Video Oyunları ve Sosyal Medya Erkeklerin Seks Hayatını Olumsuz Etkiliyor

-

Teknoloji gerçek anlamda hayatımızın merkezine oturmuş durumda. Chicago Üniversitesi'nin yaptığı bir araştırma da gösteriyor ki, artık genç yetişkin erkeklerin çoğu, teknolojiyi ikili ilişkilerden üstte tutuyor. Ladbible kaynaklı bu haberimize gelin birlikte bakalım.

Kaynak: http://www.ladbible.com/news/news-young-...

Chicago Üniversitesi'nin iki yıllık Genel Sosyal Anketi'nden çıkan son istatistikler gösteriyor ki genç yetişkin erkekler eskisi kadar seks yapmıyor. Peki sebebi nedir?

Bir psikoloğa göre, bunun nedeni internette daha fazla zaman harcamak, video oyunları oynamak ve sosyal medyada çok vakit geçirmek.

Toplumsal değişimin izlenmesi ve toplumun 'büyüyen karmaşıklığının' araştırılması için 1972'den beri Chicago Üniversitesi'ndeki Ulusal Fikir Araştırma Merkezi araştırmalar yapmaya devam ediyor.

Araştırmalar gösteriyor ki, yetişkinlerin yüzde 23'ü -ki bunların çoğunluğu 20'li yaşlarda- geçtiğimiz yıldan beri hiç seks yapmamış. Hatta bazı genç yetişkinler daha uzun süredir hiçbir şey yaşamamışlar.

Buna ek olarak, 18 ile 29 arasındaki son bir yılda seks yapmayan Amerikalıların sayısı, 2008 ve 2018 yılları arasında seks yapmayanların sayısından iki kat daha fazla olduğu söyleniyor.

Genç erkeklerin yüzde 29'u bir yıl boyunca seksten uzak durduğunu kabul ederken, bu rakam 18 ila 30 yaş arası kadınlar için sadece yüzde 18!

San Diego Üniversitesi profesörlerinden Jean Twenge'e göre pek çok genç yetişkin erkeğin seks yapmamasının sebeplerinden birisi sevgilileriyle yaşamıyor olmaları.

Jean şöyle açıklıyor: "20'li yaşlarda hala sevgilisiyle aynı evde yaşamayan birçok insan var. Bu şartlar altında daha az seks durumu tabii ki normal. Eğer kendi evinde yaşıyorsan, sevgilini eve atman muhtemelen daha zor."

Jean ayrıca, teknolojinin yükselişinin de daha az seks yapıyor olmanın potansiyel faktörlerinden biri olduğunu düşünüyor ve ekliyor: "20 yıl öncesine göre gece saat 10'da yapılacak çok daha fazla şey var."

Yani insanlar artık video oyunlarını, sosyal medyayı ve internette vakit geçirmeyi diğer her şeyden daha çok seviyor. İkili ilişkilerden önce teknoloji daha önemli olarak görülüyor.

Sizin bu konudaki düşünceleriniz neler? Yorumlarda buluşalım... 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
balyoz

yine uzmanlar ve yine sex. o zaman karşı atak yapıyorum aq ezik uzmanlar bi bitmediniz.. oyun tutkunları açıkladı! uzman olmak sex hayatını olumsuz etkiliyor.

bilinemeyen

Ohhh be mantıklı bir bahane hem de kaynaklı...

chuck-berry

Pubg çıktı sex bitti.

teknoooo

zaten yok neyi olumsuz etkileyecek !

01011o011

Ben de öyleyim. Bir kadına harcayacağım parayı oyuna harcıyorum daha fazla zevk alıyorum. İnsani duyguları olmadığı için her zaman bana hizmet edebiliyor.

Görüş Bildir