Görüş Bildir
Haberler
Uzaktan Eğitimde Tatil Olacak Mı? 10, 11 ve 12 Mayıs Tatil Mi?

Uzaktan Eğitimde Tatil Olacak Mı? 10, 11 ve 12 Mayıs Tatil Mi?

Türkiye’de koronavirüs sebebiyle okullar tüm kademeler için kapandı. Milyonlarca öğrenci EBA TV kanalları üzerinden uzaktan eğitim yapıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, bayram öncesinde 10, 11 ve 12 Mayıs tarihlerinde uzaktan eğitimin yapılmayacağını ve öğrenci ile öğretmenlerin tatilde olacağını açıkladı. İşte MEB’in yaptığı uzaktan eğitim açıklaması…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Okullarda Bayram Tatili Ne Zaman Başlayacak?

Okullarda Bayram Tatili Ne Zaman Başlayacak?

Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü tarafından 27 Nisan'da ilgili birimlere gönderilen, 'Kovid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler' konulu yazı ile kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 10 ve 11 Mayıs'ta tam, 12 Mayıs'ta ise yarım gün idari izinli sayılmasına karar verildi.

AA muhabirinin MEB yetkililerinden edindiği bilgiye göre, bu tarihlerde öğretmenlerin de idari izinli sayılması sebebiyle okullardaki uzaktan eğitime ara verilecek. Bakanlığa bağlı tüm resmi ve özel okullar, 10-11-12 Mayıs'ta tatil olacak.

Tüm genel idari izinlerde olduğu gibi bu idari izinde de okul yöneticileri ve öğretmenler, üzerlerinde bulunan ders görevlerini yapmış sayılarak, karşılığında ek ders ücretinden yararlandırılacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın