Görüş Bildir
Haberler
Uzaktan Eğitim Olacak Mı? MEB’den Okullarda Son Dakika Değişikliği

Uzaktan Eğitim Olacak Mı? MEB’den Okullarda Son Dakika Değişikliği

Türkiye’de yaklaşık iki yıldır kapalı kalan okullar, bu hafta itibariye açıldı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, haftada beş gün yüz yüze eğitim yapmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, yaptığı son dakika değişikliği ile mazeretli olacak öğrencilere uzaktan eğitim imkanı sağlanacağını duyurdu. Peki, kimler uzaktan eğitim görecek? Uzaktan eğitim için hangi belgeler lazım? İşte MEB’in yaptığı son dakika değişikliği…

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda yüz yüze eğitim ile alakalı yazılı bir açıklama yayınladı. Bakanlığın daha önce yayınladığı genelgeye göre, eğitim haftada beş gün boyunca yüz yüze olarak yapılacak. Ayrıca yüz yüze eğitime katılmak zorunlu olacaktır. Son yapılan değişiklikle kronik rahatsızlığı olan öğrenciler, uzaktan eğitim yapabilecek. İşte MEB’in son dakika olarak yaptığı değişiklik…

KİMLER UZAKTAN EĞİTİM YAPACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı değişikliğin detayları şu şekilde;

Covid -19 hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi ya da karantina sürecinde olan öğrenciler ile kronik rahatsızlığını belgelendiren öğrenciler okula devam edemedikleri günlerde devamsız sayılmayacak.

Öğrencilerin okula devam edemedikleri günlerde işlenen derslere yönelik ilgili öğretmenler tarafından velilere ve öğrencilere gerekli rehberlik yapılacak, öğrencilerin TRT EBA TV ve www.eba.gov.tr portalında yer alan içerikleri takip etmeleri sağlanacak.

SINAVLAR YÜZ YÜZE Mİ OLACAK?

Öğrencilerin sınavları yüz yüze ve salgın tedbirleri dikkate alınarak; Kronik hastalığı bulunan öğrencilerin sınavları okul ortamında yüz yüze Covid-19 salgını kapsamında gerekli tedbirler alınarak, Covid-19 testi pozitif olan veya temaslı durumda olan öğrencilerin sınavları ise karantina bitiminde okul müdürlüklerince belirlenen tarihlerde kayıtlı bulundukları okullarda yapılacak.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
7
1
1
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın