Görüş Bildir
Haberler
Uyanış Büyük Selçuklu 31. Bölüm Fragmanı

Uyanış Büyük Selçuklu 31. Bölüm Fragmanı

Müge Kakşi
06.05.2021 - 17:48

Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Yayınlanan fragmanda; Terken Hatun evladının geleceğinin tehlikede olduğunu düşünür ve rakiplerini bitirmesi için Hasan'a elinden geleni yapmasını söyler. Melikşah Sencer'e öfkelenip vazifeyi bırakmasını söylerken Sencer'in ona karşı çıkması herkesi şaşırtırken “Sultanımsan melikine itimat edesin, babamsan da oğluna!” cümlesi de şok etkisi yaratır. İşte Uyanış Büyük Selçuklu 31. bölüm fragmanı...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Uyanış Büyük Selçuklu Son Bölüm Özeti

Uyanış Büyük Selçuklu Son Bölüm Özeti

Melikşah ordusuyla birlikte ikinci defa Şelemzar önlerine vardığında Turanşah ve Tekiş’in kendisinden önce davranıp Şelemzar’ı zapt ettiğini görmüştü. Melikşah, töre gereği daha önceden Tapar’a vermiş olduğu Şelemzar’ı kılıç hakkı olarak Tekiş’e bırakmak zorunda kalacaktır. Bu duruma Tapar’ın tepkisi nasıl olacaktır? Kendisine açıkça bir haksızlık yapıldığını düşünecek olan Tapar, nasıl bir fevri harekete girişecektir? Ona kim engel olacaktır? Gevher, bulunduğu konumu bahane ederek, bir obalı olarak gördüğü Başulu’nun elini öpmeyi reddetmişti. 

Zübeyde, Gevher’in bu saygısızlığına öfkelenmiş fakat Terken’in de Gevher’e arka çıkmasından ve Başulu’nun bağışlayıcı tavrından ötürü aralarında başlayan tartışmayı büyütmeyecektir. Fakat başhatun olan Zübeyde, saraya geldiklerinde Gevher ve Terken’e Başulu’ya karşı işledikleri saygısızlıktan ötürü nasıl bir ceza verecektir? Öte yandan Kavurd’un ölümünden sorumlu tuttuğu Nizamülmülk’ün ve yaverini öldüren Sencer’in cezalandırılmasını bekleyen Turanşah, umduğunu bulamayacaktır. Sencer uzun zamandır hak ettiği meliklik hilatini giyecek, bunun yanı sıra Nizamülmülk de hâcelik makamına geri dönecektir. 

Turanşah, bu iki haberi aldığında gerilecek ve Melikşah’ın bu hamlelerinin apaçık kendisine yönelik bir tahrik girişimi olduğu sonucuna varacaktır. Turanşah, Melikşah’la giriştiği savaşı hangi noktaya kadar vardıracaktır? Yoksa tahtı almak için harekete geçecek midir? Melikşah, kendisine asilik eden ve apaçık düşmanlık güden Tekiş’e ve hükmüne boyun eğmeyen Turanşah’a nasıl bir oyun hazırlamaktadır?

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın